Úvod > Aktuality > Užijte si s dětmi zábavu pod střechou
Užijte si s dětmi zábavu pod střechou
"> "> "> "> "> ">

Užijte si s dětmi zábavu pod střechou

Vydáno 9. října 2019 Zážitky
Déšť nebo zima nemusí vždy znamenat zkažený den pro vás nebo vaše děti. Pojďte se podívat na místa, kam můžete i v šedivé podzimní plískanici anebo v průtrži mračen se svými dětmi vyrazit a užít si společně skvělý den!

Vodní hrátky v aquaparcích

AquaparkAkvaparky se vám a vaší rodině postarají o pořádnou celodenní zábavu. Téměř ve všech akvaparcích si můžete pořídit celodenní rodinné vstupné a využít všeho, co akvapark nabízí. Největší nabídku skluzavek a toboganů naleznete v Aquapalace v pražských Čestlicích, kde právě nyní probíhá také týden věnovaný saunování. Zde se můžete svézt především na nejdelším v celé střední Evropě. Součástí toboganu Crazy Tube je i divoká řeka s průtokem až 1000 litrů za minutu a měří úctyhodných 250 metrů. Překonal tak dosavadní rekord, který držel liberecký tobogan se 150 metry.

Aquapark ČestliceV krytém aquaparku Vodní svět Kolín objevíte jedinečný 32metrový rychlý vodní proud trojskluzavky, který nikde jinde ve vnitřním areálu v České republice nenajdete. Dále je k dispozici 25 m dlouhý plavecký bazén, relaxační bazén s podvodními gejzíry, dvě vířivky, bazén s umělým vlnobitím a 78 m dlouhý tobogán. Aquapark Olomouc má na ploše dvou hektarů vedle venkovního areálu také zastřešenou část s možností celoročního provozu bez ohledu na rozmary počasí. Vodním atrakcím vévodí 123 metrů dlouhý tobogán, jeden z nejdelších v České republice, který je sjízdný na nafukovacích duších. Milovníky vodních radovánek v libereckém Aquaparku Babylon nejvíce nadchne velikost parku, pestrost nabídky a určitě také interiér nově ve stylu příběhů Julese Verna! Rázem se tak ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů.
 

Zážitky z expozic pod hladinou

Ryba expotická korálMáte rádi vodní tvory naše i exotické? Projděte se po dně řeky a prohlédněte si s dětmi žraloka úplně zblízka. Nahlédnout do vodního světa můžete v některém z našich obřích akvárií. Jedním z nich je zcela unikátní Mořský svět v Praze Holešovicích – jedná se o největší akvárium v České republice. Celkem 60 akvárií má celkový objem přes 300 000 litrů vody a představuje 260 živočišných druhů, včetně například murény nebo žraloka černocípého. Dopřát si tu můžete noční prohlídku s krmením žraloků (koná se každý poslední pátek v měsíci) anebo denní krmení živočichů, které je na programu každé úterý, středu a čtvrtek. Čtyřpatrové akvárium Rajské ostrovy při Zoo Děčín můžete obdivovat v ceně vstupenky do zoologické zahrady. Jednotlivé části výstavy jsou stylizovány jako cesta kolem světa – při ní poznáte vodní svět v různých prostředích, jako je mořské dno, mangrovové pobřeží nebo tropický prales.

Mořská hvězdiceTaké Obří akvárium v Hradci Králové skýtá jedinečnou možnost zhlédnutí flóry a fauny Jižní a Střední Ameriky. Žije zde přes 40 druhů ryb v celkovém počtu okolo 500 kusů a tisíce mláďat. Kromě ryb, které můžete znát ze svých akvárií zde najdete opravdové rarity. Celkový objem výstavní nádrže činí 130 000 l vody. Kdo to má blíž na Šumavu, může zavítat do Wellness Hotelu Frymburk, kde se nachází výstava Svět pod hladinou. Vypravte se za nezapomenutelným zážitkem a objevte rozmanité druhy ryb z našich sladkých vod i tajuplných hlubin oceánů.
 

Místa, kde si děti něco sami vyrobí

DetoaDěti jsou tvorové činorodí a jestli jim něco vadí, tak je to nuda. Sestavit a vyrobit si něco mohou i na rodinném výletu. Vyrazit s nimi můžete například do Železného Brodu, kde je provozována tradiční výroba figurek z železnobrodského skla. Pozorovat budete zkušené skláře, kteří z kousku skla dokáží vytvořit figurku krtečka nebo masivní šperk. Foukání skla si může každý návštěvník vyzkoušet. Zváni jste například do firemní prodejny Lampglas, do společnosti DT GLASS anebo do dílny Karla Sobotky (nutné ohlášení předem).

Podobné zážitky nabízí společnost Detoa v Albrechticích v Jizerských horách, která patří mezi poslední výrobce dřevěných hraček. Dílny byly postaveny před více než sto lety a prohlídky v nich jsou silným zážitkem. Strojní vybavení pochází z období okolo roku 1920. Zvlášť kluci si přijdou na své. Některé hračky si na konci prohlídky můžete zakoupit jako suvenýr.

ČokoládaJedním z oblíbených dětských kreativních míst jsou Šestajovice nedaleko Úval u Prahy. Tady naleznete svíčkárnu i čokoládovnu Rodas, kde lze navštívit různé výrobní dílny, ve kterých si můžete sami vyrábět, tvořit a zdobit: svíčky, mýdla, koupelové soli, voskové pastelky, perníky a belgické čokolády. Výrobní dílny a podniková prodejna jsou otevřeny vždy o víkendu od 10 do 18 hodin.

Pokud mají vaše děti rádi období pravěku a zajímají je dinosauři, vezměte je o víkendu do pražského Triloparku, kde si prohlédnou expozici jedinečných fosilií, odlít věrnou kopii vyhynulého živočicha, vyzkoušet preparační nástroje nebo očistit model kostry dinosaura.
 

Svět filmu a fantazie: Filmový uzel Zlín

Filmový uzel ZlínFilmový uzel Zlín je jedinečné filmové, kulturní a vzdělávací centrum pro celou rodinu na jdete ve Zlíně. Zkuste si animovat vlastní krátké snímky, poznávat historii a osobnosti zlínských ateliérů, podívat se do profesionálního studia animátorů na vznik nového seriálu O prasátku Lojzíkovi.

Čekají vás zde čtyři patra plná animace, zábavy, filmové historie a kreativity v místě, kde tvořila Hermína Týrlová a Karel Zeman. Pořádají se tu programy a workshopy animace, příměstské tábory s projekcí výsledných snímků v našem kinosálu, výstavy, besedy a další akce. Nebo si můžete jen tak posedět u dobré kávy ve zdejší  stylové kavárně.
 

Muzea a zábavně-naučné expozice, odkud děti nebudou chtít odejít

Vida brnoMuzea, která děti baví, zdaleka nevystavují jen hromadu podivných exponátů s nudnými popisky. Tak například brněnský zábavní vědecký park Vida je jedním z případů, odkud je docela těžké odvést děti zase zpět domů. Na ploše téměř pět tisíc metrů čtverečních pavilonu D na brněnském výstavišti je připraveno přes sto padesát interaktivních exponátů, mezi nimiž děti objeví oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, simulátor povodně, model lidského srdce v nadživotní velikosti, společenství mravenců Atta, archeologické pískoviště, vodní tiskárnu a další atrakce.

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic v Praze na Smíchově! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci.

Pevnost poznáníTaké v olomoucké Pevnosti poznání poznání mohou děti na vlastní kůži zažít experimenty a vidět zblízka věci, které jinde neuvidíte. Projdete se například modelem mozku, potkáte vodní hmyz v nadživotní velikosti, zatopíte město stoletou vodou, vyřešíte obří hlavolamy nebo díky digitálnímu planetáriu prozkoumáte hvězdnou oblohu.

Podobné atrakce a experimenty nabízí také Malý a Velký svět techniky v Ostravě, Techmania v Plzni či liberecká iQlandia s iQparkem.

Legenda stavebnic Merkur oslovuje další generaci kluků. V Muzeu stavebnice Merkur v Polici nad Metují si prohlédněte nejstarší stavebnice z třicátých let i největší stavbu postavenou ze stavebnice Merkur „Ocelové město“. Kdo by si rád nehrál se stavebnicí Lego? Několik expozic a heren věnované této fenomenální stavebnici naleznete například na Národní třídě v Praze, v OC Olympia v Brně, ve Špidlerově Mlýně, v Táboře anebo v Jeseníku.
 

Pohádky, stavebnice i rodinné bruslení

Princezna se zlatou hvězdouOblíbená česká pohádka Princezna se zlatou hvězdou letos slaví 60 let od své premiéry! Kostýmy a fotografie z této nezapomenutelné pohádky jsou k vidění ve Studiu Barrandov, ve výstavním prostoru Filmpoint, od 17. 8. 2019 do 9. 2. 2020. Tyto kostýmy a rekvizity patří mezi jedny z nejstarších a nejvzácnějších, které se nám na Barrandově dochovaly. O víkendech můžete Barrandov navštívit bez objednání, vždy mezi 10 .a 16. hodinou.

hlavolamPříznivci všemožných stavebnic, stolních her a chytrých hraček si přijdou na své v Obchodním domě Zlín. Od 1. do 31. října 2019 se tu koná interaktivní výstava To nej z Festivalu IQ Play, která představuje výběr padesáti nejzajímavějších současných her. Herna je určena dětem od 2 let, ale zaručeně pobaví i dospělé. Mnohé jistě překvapí, jak velká škála moderních her a hraček, které rozvíjejí dětskou kreativitu a motoriku, je dnes k mání. Nechybí ani úplné novinky nebo různé rarity.

BrusleníMuzeum Českého ráje v Turnově zve do historického sklepení, kde seznámí děti s jevem luminiscence, tedy světélkováním obvykle pevných nebo kapalných látek. Za použití bohatého obrazového materiálu a především názorných předmětů jsou představeny široké možnosti využití luminiscence ve vědě, lékařství i každodenním životě. Cesta světla je přístupná denně mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

Máte rádi spíše pohybové aktivity? Pak rozhodně vyrazte na bruslení pro rodiny s dětmi Family on Ice v Icerinku ve Strašnicích! Jednoznačnou výhodou je, že zimní stadion není natřískaný a rodiče se nemusí strachovat, že jejich děti někdo srazí. Z tohoto důvodu je však třeba místa na ledě předem rezervovat na icerink.cz. Bruslení probíhá každý víkend od října do dubna.
Svíčkárna, mýdlárna a výrobna kosmetických přípravků Rodas v Šestajovicích

Svíčkárna, mýdlárna a výrobna kosmetických přípravků Rodas v Šestajovicích

V areálu svíčkárny Rodas můžete navštívit různé výrobní dílny, ve kterých si můžete sami vyrábět, tvořit a zdobit: svíčky, mýdla, koupelové soli, voskové pastelky, perníky a belgické čokolády. Také si můžete pohladit zvířátka, která žijí na zdejší minifarmě.

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Supermoderní science centrum otevřelo své brány prvním návštěvníkům v březnu roku 2014. Hlavním tahákem je humanoidní robot Thespian, první v České republice, a také špičkové Planetárium. Velký zájem je i o další interaktivní exponáty, kterých tu je více než ž čtyři stovky.

Trilopark v Praze

Trilopark v Praze

Trilopark je interaktivně-vzdělávacím muzeum, které školám i širší veřejnosti nabízí ucelený pohled na historii života na naší planetě. Můžete si zde prohlédnout expozici jedinečných fosilií, odlít věrnou kopii vyhynulého živočicha, vyzkoušet preparační nástroje nebo očistit model kostry dinosaura.

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

Království železnic v Praze na Smíchově - největší modelová železnice v ČR

Království železnic v Praze na Smíchově - největší modelová železnice v ČR

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.

Muzeum lega v Kutné Hoře

Muzeum lega v Kutné Hoře

Na ploše více jak 150 m² uvidíte více než 1000 originálních modelů, mezi nimiž nechybí velkolepý model sedlecké Kostnice!

Čokoládovna Rodas v Šestajovicích u Prahy

Čokoládovna Rodas v Šestajovicích u Prahy

Čokoládovna Rodas v Šestajovicích u Prahy nabízí odlévání a zdobení nebo malování belgické čokolády. Čokoládu můžete odlévat mléčnou nebo bílou a zdobit je, nebo malovat.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i jediné 3D planetárium v České republice.

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání Olomouc je první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě. Sídlí v areálu Korunní pevnůstky a patří do kategorie tzv. science center, poskytujících neformální prostředí pro hravé objevování přírodních a společenských jevů.

Muzeum lega v Jeseníku

Muzeum lega v Jeseníku

Jeseník má díky místním lázním nové lákadlo pro turisty. Priessnitzovy léčebné lázně ve svém areálu otevřely muzeum kostek Lego.

Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Nejen lyžaři, ale i Lego nadšenci už mají v oblíbeném horském středisku svůj domov. Ve Špindlerově Mlýně si prohlédnete muzeum s více než 1000 modely poskládanými z Lego kostiček. Za zmínku stojí metr vysoká Eiffelova věž nebo Socha svobody.

Muzeum lega v Praze

Muzeum lega v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

Muzeum Lega v Táboře

Muzeum Lega v Táboře

Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 000 lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu.

Aqualand Moravia Pasohlávky - místo, kde léto nikdy nekončí

Aqualand Moravia Pasohlávky - místo, kde léto nikdy nekončí

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice - 14 bazénů, 20 tobogánů, 24 saun a procedur ve Forum Romanum Wellness a restaurace Imperium s bohatým výběrem jídel. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna.

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují

Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují

Navštivte jedinečné muzeum, které mapuje historii a současnost nejznámější české hračky - stavebnice Merkur. V Muzeu jsou k vidění nejstarší stavebnice z roku 1920. Přijďte a pohrajte si!

Noční prohlídka s krmením žraloků v Mořském světě

31.1.
27.11.
Noční prohlídka s krmením žraloků v Mořském světě

Mořský svět je ideální místo pro prožití rodinného výletu. A to nejen ve dne, ale také večer! Každý poslední pátek v měsíci se zde koná noční prohlídka spojená také s krmením žraloků.

Krmení živočichů v Mořském světě Praha

1.1.
31.12.
Krmení živočichů v Mořském světě Praha

Zoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Každé úterý, středu a čtvrtek zde probíhá krmení živočichů.

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě - aquapark Čestlice - s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Svět pod hladinou - unikátní celoroční výstava ve Frymburku

1.1.
31.12.
Svět pod hladinou - unikátní celoroční výstava ve Frymburku

Wellness Hotel Frymburk otevřel výstavu Svět pod hladinou. Vypravte se za nezapomenutelným zážitkem a objevte rozmanité druhy ryb z našich sladkých vod i tajuplných hlubin oceánů.

Vodní svět Kolín - užijte si zábavu v rychlém proudu trojskluzavky

Vodní svět Kolín - užijte si zábavu v rychlém proudu trojskluzavky

Zrekonstruovaný areál aquaparku je pro vás otevřen 361 dní v roce. Osedlejte si jedinečný 32metrový rychlý vodní proud trojskluzavky, který nikde jinde ve vnitřním areálu v České republice nenajdete.

Velký svět techniky v Ostravě

Velký svět techniky v Ostravě

Populárně naučné centrum Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích se otevřelo v září 2014. Hravou formou představuj zajímavosti vědy a techniky. Stalo se tak zásadní novinkou pro oživení lokality Dolní oblasti Vítkovice, ale také celého moravskoslezského regionu.

Muzeum výroby dřevěných hraček Detoa

Muzeum výroby dřevěných hraček Detoa

Detoa v Albrechticích v Jizerských horách je jedním z posledních výrobců dřevěných hraček v České republice, ale i v Evropě. V areálu můžete navštívit prohlídkovou trasu, na níž můžete vidět, jak se obyčejný špalík mění v dřevěný vláček, korále nebo oblíbenou postavičku Krtečka.

Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a "superchytré" stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě.

Aquapark Olomouc - zábava ve víru vodních radovánek a atrakcí bez ohledu na počasí

Aquapark Olomouc - zábava ve víru vodních radovánek a atrakcí bez ohledu na počasí

Aquapark Olomouc má na ploše dvou hektarů vedle venkovního areálu také zastřešenou část s možností celoročního provozu bez ohledu na rozmary počasí. Vodním atrakcím vévodí 123 metrů dlouhý tobogán, jeden z nejdelších v České republice, který je na nafukovacích duších.

Zoo Mořský svět - největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět - největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Od roku 2006 má expozice statut zoologické zahrady.

Akvárium Frymburk - expozice Svět pod hladinou ve Frymburku

Akvárium Frymburk - expozice Svět pod hladinou ve Frymburku

Ve Wellness Hotelu Frymburk se návštěvníkům Lipenska naskýtá možnost nahlédnout do expozice Svět pod hladinou, kde se nachází akvária a artefakty nejen z českých vod, ale také z tropických vod a moří.

Obří akvárium Hradec Králové - procházka deštným pralesem a po dně tropické řeky

Obří akvárium Hradec Králové - procházka deštným pralesem a po dně tropické řeky

Obří akvárium skýtá jedinečnou možnost zhlédnutí flóry a fauny Jižní a Střední Ameriky. Žije zde přes 40 druhů ryb v celkovém počtu okolo 500 kusů a tisíce mláďat. Kromě ryb, které můžete znát ze svých akvárií zde najdete opravdové rarity. Celkový objem výstavní nádrže činí 130 000 l vody.

Prodejna korálků, skleněných figurek a bižuterie s předváděním výroby v Železném Brodě

Prodejna korálků, skleněných figurek a bižuterie s předváděním výroby v Železném Brodě

Podívejte se na tradiční výrobu u sklářského kahanu. Máte zájem se dozvědět zajímavosti o sklářství v tomto regionu? Vyzkoušejte si ruční výrobu na vlastní kůži! Každý kus je de facto originálem, skleněné výrobky si můžete také koupit.

Skleněné foukané figurky v Železném Brodě - tradiční výroba

Skleněné foukané figurky v Železném Brodě - tradiční výroba

Tradiční výrobky železnobrodského skla, ale i zcela nové vzory - vánoční ozdoby i velikonoční kraslice. Každá figurka má své osobní kouzlo. Vše je foukané ze skleněných trubiček české výroby u kahanu, tedy ruční práce. Foukání skla si může každý návštěvník sám vyzkoušet.

Exkurze do výroby foukaného skla v Železném Brodě - jak vzniká křehká krása

Exkurze do výroby foukaného skla v Železném Brodě - jak vzniká křehká krása

Pokud vás zajímá, jak vzniká křehká krása dekoračního skla, zavítejte do Železného Brodu, který je sklářskou výrobou proslulý. Ve firmě DT GLASS uvidíte, jak vzniká foukané sklo.

Filmový uzel Zlín

Filmový uzel Zlín

Pojďte s námi do světa filmu a fantazie! Čtyři patra plná animace, zábavy, filmové historie a kreativity v místě, kde tvořila Hermína Týrlová a Karel Zeman. Nově zrekonstruovaná budova v areálu zlínských filmových ateliérů.