!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Stezka Českem – jižní část 1000 kilometrů dlouhé trasy celou republikou
Letní sporty

Stezka Českem – jižní část 1000 kilometrů dlouhé trasy celou republikou

Stezka Českem je oficiálním přechodem napříč celou Českou republikou. Nyní přichází s Jižní stezkou, což je trasa podél jižních hranic, která měří také 1000 kilometrů a završuje tím okruh kolem celé republiky.
Cestu Českem může jít každý. Je jen na vás, kdy, kde a jak se na cestu vydáte. Můžete si ji rozdělit si ji na víkendy, jít ze západu na východ nebo naopak. Po chatách nebo se stanem. Pomalu, rychle, nebo třeba běžet. Jít může každý!

Stezka Českem je nekomerční projekt party nadšenců, který vám nabízí možnost vyrazit na krásnou a zajímavou cestu přes celou naši republiku. Veškeré informace, které potřebujete, abyste mohli vyrazit najdete na webových stránkách projektu, a to včetně podrobného itineráře jednotlivých etap. Pokud byste chtěli vědět více informací – třeba aktuální stav cesty, tipy na přespání, ohledně vody…, najdete je na facebookových stránkách Stezka Českem, kde vám ostatní rádi poradí. Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a ve spolupráci s nimi.

Etapy Jižní stezky:

Beskydy- Javorníky
První etapa začíná ne Nejvýchodnějším bodě ČR a vede přes Beskydy a Sulov, za kterým navazuje na Javorníky a končí v obci Valašské Klobouky.

Bílé Karpaty
Z Valašských Klobouků vede Stezka přes Bílé Karpaty podél hranice se Slovenskem a po sedmdesáti kilometrech končí v obci Javorník.

Dolnomoravský úval
Poměrně rovinatá etapa vedoucí přes Hodonín a Břeclav do Mikulova. 117 kilometrů s minimálním převýšením a šancí nadýchat se atmosféry vinařeského kraje.

Podyjí
Jak napovíá název etapy, hlavním magnetem této části je Národní park Podyjí a cesta podél řeky k němu. 100 kilometrů opět velmi nížinatou částí naší republiky.

Česká Kanada
Etapa z Vranova nad Dyjí přes Slavonice do Nové Bystřice, kde se napojuje na Javořickou vrchovinu.

Novohradské hory
Krásné Novohradské hory jsou místem, které si mnoho poutníků oblíbí. Etapa se prezentuje typickou jihočeskou atmosférou a končí v Dolním Dvořišti.

Jižní Šumava
Cestovatelé zde protnou nejjižnější bod ČR a tím pádem mohou obejít všechny čtyři krajní body naší republiky. Stezka se pomalu začíná zvedat a po delší době se blíží do hor, a to konkrétně na Šumavu.

Šumava
Asi jedna z nejkrásnějších etap celého přechodu. Putování po hranicích přímo na hřebenu s mnoha výhledy, mnoha stoupáními a klesáními akrásnou atmosférou těchto majestátních hor.

Západní Šumava
Pokračování hřebene Šumavy s odbočkou na Velký Ostrý a poté sestup na folklórní Chodsko přes Všerubskou vrchovinu a Český les, kde etapa končí za Rozavadovem.

Český les
Poslední etapa vedoucí přes Český les a končící na nejzápadnějším bodě ČR. Závěrečných 110 km, kterými končí (anebo pro někoho začíná) buď Jižní stezka nebo přechod celé ČR kolem dokola pod názvem Stezka Českem.
Zobrazit více

Provozovatel

Stezka Českem a Klub čeksých turistů

Mlýnský vrch
352 01 Krásná
Tel.:
+420 724 671 038
Email:
stezkaceskem@emai...
WWW:
www.stezkaceskem.cz
WWW:
www.kct.cz
GPS:
50,250232 12,100488
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

800,0 hodin

 
 

Akce v okolí

Ubytování a restaurace v okolí

Útulna Krásná na Ašsku

Útulna Krásná na Ašsku

Krásná, Západočeské lázně
Park hotel Nebesa v Aši

Park hotel Nebesa v Aši

Aš, Západočeské lázně
Rodinný kemp Jadran ve Františkových Lázních

Rodinný kemp Jadran ve Františkových Lázních

Františkovy Lázně, Západočeské lázně
Pension Three Františkovy Lázně

Pension Three Františkovy Lázně

Františkovy Lázně, Západočeské lázně