Úvod > Aktivity & akce > Akce > Budějcká Thálie

Budějcká Thálie

Kdy 15. říjen 2018 - 21. říjen 2018 Hudební a divadelní akce
19. ročník přehlídky Budějcká Thálie se uskuteční ve dnech 15. - 21. října 2018.Přehlídka nabídne 9 představení (7 pro dospělé, 2 pro děti). Představení se uskuteční na domovské scéně spolku – v Divadle U Kapličky. Přehlídky se účastní celkem 150 herců a techniků z dev
Budějcká Thálie přivítá kromě jihočeských souborů (MAREDIV Č. Budějovice, DK Českokrumlovská scéna) také Divadlo-bez-zákulisí Sokolov, DS Ty-já-tr/HROBESO Praha, Divadlo Stodola Jiříkovice, Malé divadlo Kolín, Divadelní klub mladých Č. Lípa, Mrsťa Prsťa Kouřim a jako zvláštního hosta také Divadlo Commedia Poprad ze Slovenské republiky.

Převládajícím žánrem bude již tradičně komedie, a to v nejrůznějších podobách: od situační, špionážní až po komedii crazy, hořkou, drsnou či se suchým anglickým humorem. Tematicky se tituly zaměřují na manželské a milostné vztahy, rodinný stereotyp, kouzlo stáří, vztahy dětí a rodičů, síť intrik a lží konfrontovanou s potřebou jistoty a citového naplnění. V dramaturgické skladbě se objevují jména, která patří k úspěšným autorům (M. Gavran, W. Adler, W. Shakespeare, N. LaBute), zastoupena je i česká tvorba autorů B. Hrabala a J. Hrušky. Letošní přehlídka v Č. Budějovicích nabízí představení z repertoáru předních amatérských scén ze vzdálenějších míst Čech i Moravy. Festival umožní vystoupení talentovaných mladých hereckých klubů (DS Ty-já-tr/HROBESO Praha, DK mladých Č. Lípa). Repertoár pro dětského diváka počítá se všemi věkovými skupinami. Pro nejmenší jsou určeny klasické pohádky od K. Čapka a J. Koláře. Představení Don Quichot a Sancho Panza (DS Commedia Poprad) pak uvede to nejlepší ze slovenského amatérského divadla. Při této příležitosti bude naproti Divadlu U Kapličky vysazen strom připomínající dlouholetou spolupráci českého a slovenského divadelního spolku.

Ceny vstupenek:
Večerní představení: 120,- Kč, Love … Sorry! 150,- Kč
Senioři a ZTP 70,- Kč
Dětská představení: 60,- Kč
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 10. 2018
19.4.
22.4.
Od masopustu do Velikonoc

Od masopustu do Velikonoc

Nové Hrady, Jižní Čechy
8.6.

"Kdo má rád..." 2019

Nové Hrady, Jižní Čechy
31.8.
Hradozámecká noc na Nových Hradech

Hradozámecká noc na Nových Hradech

Nové Hrady, Jižní Čechy
29.8.
Jihočeská intermezza 2019

Jihočeská intermezza 2019

Nové Hrady, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí