Úvod > Aktivity & akce > Akce > Budějcká Thálie

Budějcká Thálie

Kdy 15. říjen 2018 - 21. říjen 2018 Hudební a divadelní akce
19. ročník přehlídky Budějcká Thálie se uskuteční ve dnech 15. - 21. října 2018.Přehlídka nabídne 9 představení (7 pro dospělé, 2 pro děti). Představení se uskuteční na domovské scéně spolku – v Divadle U Kapličky. Přehlídky se účastní celkem 150 herců a techniků z dev
Budějcká Thálie přivítá kromě jihočeských souborů (MAREDIV Č. Budějovice, DK Českokrumlovská scéna) také Divadlo-bez-zákulisí Sokolov, DS Ty-já-tr/HROBESO Praha, Divadlo Stodola Jiříkovice, Malé divadlo Kolín, Divadelní klub mladých Č. Lípa, Mrsťa Prsťa Kouřim a jako zvláštního hosta také Divadlo Commedia Poprad ze Slovenské republiky.

Převládajícím žánrem bude již tradičně komedie, a to v nejrůznějších podobách: od situační, špionážní až po komedii crazy, hořkou, drsnou či se suchým anglickým humorem. Tematicky se tituly zaměřují na manželské a milostné vztahy, rodinný stereotyp, kouzlo stáří, vztahy dětí a rodičů, síť intrik a lží konfrontovanou s potřebou jistoty a citového naplnění. V dramaturgické skladbě se objevují jména, která patří k úspěšným autorům (M. Gavran, W. Adler, W. Shakespeare, N. LaBute), zastoupena je i česká tvorba autorů B. Hrabala a J. Hrušky. Letošní přehlídka v Č. Budějovicích nabízí představení z repertoáru předních amatérských scén ze vzdálenějších míst Čech i Moravy. Festival umožní vystoupení talentovaných mladých hereckých klubů (DS Ty-já-tr/HROBESO Praha, DK mladých Č. Lípa). Repertoár pro dětského diváka počítá se všemi věkovými skupinami. Pro nejmenší jsou určeny klasické pohádky od K. Čapka a J. Koláře. Představení Don Quichot a Sancho Panza (DS Commedia Poprad) pak uvede to nejlepší ze slovenského amatérského divadla. Při této příležitosti bude naproti Divadlu U Kapličky vysazen strom připomínající dlouholetou spolupráci českého a slovenského divadelního spolku.

Ceny vstupenek:
Večerní představení: 120,- Kč, Love … Sorry! 150,- Kč
Senioři a ZTP 70,- Kč
Dětská představení: 60,- Kč
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 10. 2018
1.12.
31.3.
Zimní prohlídky hradu Nové Hrady

Zimní prohlídky hradu Nové Hrady

Nové Hrady, Jižní Čechy
22.2.
24.2.
Čokoládový festival v Českých Budějovicích

Čokoládový festival v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
1.11.
6.1.
Dracula a ti druzí v Galerii Krampus

Dracula a ti druzí v Galerii Krampus

Kaplice, Jižní Čechy
1.11.
31.12.
Zimní prohlídky zámku Třeboň - listopad a prosinec

Zimní prohlídky zámku Třeboň - listopad a prosinec

Třeboň, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí