Úvod > Aktivity & akce > Akce > 16. Mezinárodní festival outdoorových filmů 2018

16. Mezinárodní festival outdoorových filmů 2018

Kdy 5. říjen 2018 - 8. prosinec 2018 Festivaly
Mezinárodní festival outdoorových filmů je největším soutěžním putovním filmovým festivalem outdoorových sportovních, dobrodružných, adrenalinových a cestopisných filmů ve svém žánru i rozsahu v České republice i ve světě. Součástí festivalu je také již tradiční fotosoutěž.

Dalším důvodem, proč od října sledovat program kin ve vašem okolí, je místo konání festivalu. Ten nezůstává pouze na jednom místě, ale putuje po celé České republice.

Filmy nás zavádějí do různých míst naší planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Zavádějí nás do prostředí, kde se běžný "smrtelník" nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. Festival a tento filmový žánr má také své mimořádné specifikum a jedinečnost. Filmy si na nic nehrají, to, co divák vidí, je skutečnost, která se odehrála. Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné.

Festival má 4 soutěžní kategorie:
A. dobrodružný a extrémní sportovní film – sporty v přírodě (mimo horolezectví a vodní sporty), lyžování, extrémní lyžování, horská kola, paragliding, speleologie atd.
B. horský a horolezecký film – horolezecké sporty, expediční lezení, lezení v ledu, polární expedice, horská krajina, člověk a hory
C. dobrodružný vodní sportovní film – rafting, vodácké sporty, kajaking, kanoistika, jachting, potápění, surfing, dálkové plavání a podvodní speleologie atd.
D. cestopisný film (filmy výhradně cestopisného charakteru nezařazené do kategoríí A, B, C)
N – nesoutěžní film (nemá nárok na cenu)
 

Historie festivalu

Festival byl založen v roce 2003 Cestovní kanceláří Turistika a Hory s.r.o., která byla do roku 2009 hlavním pořadatelem festivalu. V roce 2010 byla založena společnost OUTDOOR FILMS s.r.o., která vzala festival pod svá křídla. Spolu se spolupořadateli v jednotlivých městech se nám postupně podařilo vybudovat mimořádně rozsáhlý projekt. V prvním ročníku byl festival situován do 3 českých měst. Postupně se za podpory měst, regionů a partnerských firem rozšiřoval a v XIV. ročníku 2016 navštívil již 50 míst České a Slovenské republiky. Během této doby se několikanásobně zvýšila jeho návštěvnost. Jen slavnostní zahájení v Ostravě pravidelně navštěvuje přes 600 návštěvníků.
 

Slavnostní zakončení festivalu v Lucerně

V pražském kině Lucerna vítězné filmaře oznámí pořadatelé v pátek 7. prosince na slavnostním ukončení festivalu. Mezi hosty bude nejstarší český maratonec Jiří Soukup, který ještě v 91 letech běhá závod Běchovice-Praha, nebo extrémní sportovkyně Anna Hanuš Kuchařová, která mimo jiné přešla 2000 metrů na úzké pásce, takzvané slackline, ve výšce dvou kilometrů nad mořem v Grand Canyonu.

Celý popis
Naposledy změněno: 3. 12. 2018

Ubytování a restaurace v okolí