Úvod > Aktuality > V Ostravě začne Mezinárodní festival outdoorových filmů
V Ostravě začne Mezinárodní festival outdoorových filmů
"> "> "> "> ">
Životní styl

V Ostravě začne Mezinárodní festival outdoorových filmů

Vydáno 8. října 2020
I přes nejistou budoucnost bude v Ostravě v pátek zahájen další ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Festival má během dvou měsíců procestovat 42 míst v České republice, na Slovensku a Polsku. Zatím není jasné, jak se přehlídky dotknou epidemiologická opatření, páteční slavnostní zahájení by ale ohroženo být nemělo. Konat se bude v Domě kultury města Ostravy a od 18 hodin nabídne bohatý kulturní program s projekcí několika nejzajímavějších snímků.
festival outdoorových filmůHlavním hostem festivalu budou Klára Kolouchová, první Češka, která zdolala tři nejvyšší hory planety, ale také třeba Ladislav Míka, účastník řady vytrvalostních pochodů a běhů. Letos poprvé je Mezinárodní festival outdoorových filmů propojen s festivalem Tourfilm, který se stal nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s turistickou tematikou na světě.

Ani vletošním "koronavirovém roce" nebyla nouze o přihlášené filmy; z celkových 1 365 přihlášených bylo odbornou porotou vybráno 68 filmů soutěžních.

fof_navarraA protože letos došlo k propojení Mezinárodního festivalu outdoorových filmů s festivalem Tourfilm, mohou se diváci těšit i na 8 vítězných snímků tohoto nejstaršího mezinárodního filmového festivalu s cestovatelskou tematikou na světě (koná se od roku 1967). Jedná se většinou o krátké filmy nebo propagační spoty měst a regionů. Výjimkou jsou filmy sdelší stopáží – Překvapivé stavby, Krásné živé památkyn ebo sedmdesátiminutový dokument Záhada lokálek.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne v Ostravě, v divadelním sále DKMO od 18:00 hodin. Přijďte o víkendu do kina, uvidíte opravdu skvělé filmy!
 

Úžasné outdoorové filmy z exotických míst

festival outdoorových filmůJako každoročně festival nabídne velké množství úžasných outdoorových filmů z řady exotických míst světa. V letošním roce bude velmi obtížné vybrat tři nejlepší filmy v kategorii Horský a horolezecký film. Jeden film je lepší, napínavější a barvitější než druhý... A téměř všechny pochází od českých a slovenských tvůrců! Do soutěže byly zařazeny například snímky Everest Pavola Barabáše, Boys 1970 a Naked Mountain Tomáše Galáska, Balkánem nahoru a dolů Petra Horkého, UFO Life Jana Šimánka, K2 vlastní cestou Jany Počtové, Tatry nejsou málo Markéty Hanákové a mnoho dalších.

festival outdoorových filmůNa své si ale samozřejmě přijdou i příznivci vodních sportovních filmů, expedičních snímků nebo tradičních cestopisů. Na mezinárodní expedici na divokou řeku se dostanete s německým filmem The legend of Muksu, mezi highlinery na Sardinii ve filmu Connecting Islands nebo mezi odvážné mountbikery do Kanady díky českému filmu Kripl trip. Festival nabídne i snímky s přesahem do jiných filmových žánrů.