Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Známá neznámá – procházky Prahou se studenty
Vyšehrad
Společenské akce

Známá neznámá – procházky Prahou se studenty

Každé pondělí provází studenti určitou částí Prahy. A vy můžete přijít a prohlédnout si kousíček Prahy s nimi , poslechnout si jejich vyprávění. Nejde jen o historická data, architekturu, ale i legendy spojené se známými a někdy i méně známými místy. Přijďte si nás poslechnout.

22. září – sraz na zastávce tramvaje Pražský hrad (Letohrádek královny Anny Královská zahrada, Prašný most, Pražský hrad, chrám sv.Víta, bazilika sv.Jiří, purkrabství, Daliborka, Svatováclavská vinice).

29. září – sraz na zastávce tramvaje Petřín a Strahov (Helichova lanovka, Nebozízek, Bludiště, rozhledna, Hladová zeď, klášter, Nový svět).

6. říjen – tramvajová stanice Židovské město (Právnická fakulta Staronová synagoga, Klausova synagoga, hřbitov, Španělská synagoga, Muzeum alchymie).

13. říjen – sraz u Prašné brány Staré město (nám. Republiky, Prašná brána, Dům u Černé matky Boží, kostel sv. Jakuba, Ungelt, Staroměstské nám., Malé náměstí, Křižovnické náměstí, Betlémské náměstí, U Vejvodů, Havelská tržnice, Stavovské divadlo).

20. říjen – Vyšehrad stanice metra (Nuselský most, Jedličkův ústav, rotunda sv. Martina, Myslbekovy sochy, Slavín, kostel sv.Petra a Pavla, Kubistické domy, Výtoň).

3. listopad – KFC u metra I.P.Pavlova Královské Vinohrady (I.P.Pavlova, letohrádek Amerika, Vinohradské divadlo, Riegrovy sady, náměstí Jiřího z Poděbrad).

10. listopad – u pamatniku sv. Václava Nové město (na Václavském nám. Národní muzeum, Hlavní nádraží, kostel a zvonice sv.Jindřicha, Na příkopě, Palác Adria, Platýz, Národní divadlo, Žofín).

Sraz probíhá vždy v 16 hodin.

Provozovatel

Anna Smékalová

Peroutkova 81
158 00 Praha 1
Tel.:
+420 734 899 729
Email:
hanaanna@atlas.cz
WWW:
babicka.blogz.cz
GPS:
50,058487 14,378338
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Kurz architektury 20. století

Kde jinde si nejlépe vychutnat kurz architektury než ve vile od slavného Adolfa Loose. Tento kurz dvanácti lekcí vás provede dějinami architektury 20. století a vila samotná vás bude během přednášek inspirovat.
Praha 5, Praha

Betlémy 2022 – Kostel církve Československé husitské na Smíchově

Figurový betlém z roku 1936 sboru daroval K. Görner. Dále je možné shlédnout výstavu přes 200 papírových betlémů ze soukromé sbírky od roku 1906 až po současnost (Lada, Aleš, Wénig, Kvěchová atd.).
Praha 5, Praha

Výstava papírových betlémů Na Václavce

Největší výstava papírových betlémů v Čechách. Kostel Církve Československé husitské na Smíchově – Na Václavce 1, Praha 5.
Praha 5, Praha

Ceilí – Irská tancovačka s živou muzikou

Taneční zábava s živou muzikou pro veřejnost, děti a dospělé, tancem nepolíbené i tance znalé. Příležitost k setkání s přáteli a dalšími příznivci irské hudby a tance.
Praha 5, Praha

Aktivity v okolí

Turistický klub Transfer v Praze

Turistický oddíl při Sboru Jednoty bratrské v Praze je určený dětem od 6 do 14 let a je zaměřený na geocaching a turistické výlety pro děti školního věku založené na pobytu a sportech v přírodě.
Praha 5, Praha

Pegasové Davida Černého na Waltrovce

Sousoší v pražských Jinonicích tvoří tři sochy v podobě koňských trupů s leteckým motorem. David Černý ho vytvořil v roce 2017 jako odkaz na bývalou továrnu na letecké motory, která v místech dnešního Walterova náměstí stávala.
Praha 5, Praha

Motorlet Praha

Sportovní centrum nabízí řadu sportovního vyžití. Pestrá nabídka skupinových lekcí od klidnějšího pilates po Step Aerobic. Ve velké hale se můžete věnovat míčovým sportům. Hala slouží také oddílu moderní gymnastiky.
Praha 5, Praha

Lezení na umělé stěně Cibulka

Užijte si příjemné lezení na čerstvém vzduchu, bez front a davů. Naše nově rekonstruovaná a rozšířená venkovní lezecká stěna disponuje cca 25-ti jistícími liniemi a velmi zajímavými cestami. Kromě samotné stěny si můžete vylézt také na bývalou špičku Žižkovského vysílače.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování v pražské Winternitzově vile od Adolfa Loose

Chcete se stát na jednu noc majiteli vily od Adolfa Loose? Ve Winternitzově vile na pražském Smíchově můžete tento pocit zažít. Kromě zajímavých prohlídek nabízí majitelé také možnost přenocování v tomto unikátním objektu.
Praha 5, Praha

Park a usedlost Klamovka se zahradní restaurací

Z kopce rovnou dolů neboli z Podbělohorské k Plzeňské ulici se rozkládá středně velká, původně rokoková zahrada, kterou v polovině 18. století zakoupila rodina Clam-Gallasů, podle níž se lokalita také jmenuje. Bohatá je historie zdejší zahradní restaurace, která se datuje již k roku 1895.
Praha 5, Praha

Restaurace Na Kopci

Michelin Bib Gourmand. To je ocenění, kterým se může pyšnit malý rodinný podnik v Praze. Toto ocenění ve zkratce znamená, že restaurace nabízí vynikající jídlo za rozumné ceny. V menu najdete speciality české a francouzské kuchyně založené na sezónních a lokálních surovinách.
Praha 5, Praha

Moderní hotel Occidental Praha Five s nově zrekonstruovaný wellness centrem

Hotel Occidental Praha Five**** nabízí skvělou polohu v blízkosti pražského historického centra, a zároveň se nachází v sousedství nové nákupní a obchodní zóny.
Praha 5, Praha