!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Žižkovská noc 2020 - multižánrový festival - zrušeno
Žižkovská noc 2020 - multižánrový festival - zrušeno
"> "> "> "> ">
8.10.
10.10.
+ Přidat foto
Festivaly

Žižkovská noc 2020 - multižánrový festival - zrušeno

Kdy 8. říjen 2020 – 10. říjen 2020
S širokou nabídkou všech druhů kultury ožívá Žižkovská Noc. Provádí uplynulými deseti lety festivalu a své čtvrti. Jedna vstupenka otevírá cestu mezi desítkami scén a stovkami vystoupení.
Program zahrnující divadlo a literaturu v těsné blízkosti hudby se odehraje nejen na Žižkově, oslavy vrcholí 8.-10. října 2020.
 
Nadcházející ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Na svůj vznik a vývoj kulis festivalu vzpomíná nejen doprovodným programem. V průběhu podzimu a zimy se pod vlajkou Žižkovské Noci uskuteční dobročinné koncerty, tematické diskuse a přednášky či komunitní oběd.
 
Během let se změnilo mnohé – zapomenutá zákoutí a zaprášené putyky nahradila společenská bdělost a stylové podniky. Právě v městské divočině se zrodil nápad kamarádů spojit několik klubů kousek od sebe. Kromě toho si Žižkovská Noc připomíná myšlenku, která za vznikem stála. Snahu o spolupráci a rozmanitost místo nevraživosti a konkurence, z čehož vychází bezprecedentní multižánrovost a kurátorované scény. Příležitost chopit se výraznou měrou dramaturgie jako již tradičně dostávají vybrané spřízněné duše: promotérské kolektivy, média a samotní tvůrci, spisovatelé a performeři ze všech koutů republiky.

Deset let čtvrti, deset let festivalu. Vizuál v návaznosti na předchozí ročník vycházející z estetiky graffiti nyní zpracovává další pouliční vrstvu: vývěsní štíty žižkovských večerek, obchodů a podniků.

Idea neúnavného proudu tří dnů a nocí prostoupených kulturou vzešla z pestré komunity Žižkova, nikoli uměle s důrazem na zisk. Koncerty od punku přes metal po pop, divadelní představení zpoza (českých) hranic, autorská čtení a standupy. Angažovaná témata, propojování scén, rozmluvy s lidmi, co město tvoří. Kultura bez hranic neomezená jednotlivými jmény programu. Jediné, pro co není místo, je jakákoliv forma diskriminace.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 1. 10. 2020