Úvod > Kalendář akcí > Žižkovská noc 2021 - multižánrový festival
Žižkovská noc 2021 - multižánrový festival
"> "> "> "> ">
28.10.
31.10.
+ Přidat foto
Festivaly

Žižkovská noc 2021 - multižánrový festival

Kdy 28. říjen 2021 – 31. říjen 2021
Tradiční srdce v podobě několikadenní akce tepe dál – desátý ročník Žižkovské noci je naplánován na 28. – 30. října 2021.
Mezi nimi dvě domácí kapely, které se zručně pohybují na pomezí alternativy a mainstreamové přístupnosti: letošní ŽN přivítá Khoibu a Teepee. I letos festival spolupracuje s okruhem kurátorů, od Earth Music či Punctum Tapes po agilní promotérky Mood Booking; a na cenu Vinyla nominovaný promotérský kolektiv Jednota stojí za pozváním divokého norského vokalisty Struleho Dagslanda. Expresivního umělce, který jedinečným způsobem ohýbá nejeden žánr, doprovodí v první den festivalu pěvecký sbor Lada. S novými, mimořádně silnými deskami přijedou na festival i kapely February a Sinks, na aktuální postpunkové noty zahrají i další čerstvá jméno v lineupu: němečtí Bleib Modern a italská kapela M!R!M.

Jsme rádi, že se do Prahy podívají Giant Swan, bristolské duo, které se za krátkou dobu vyšvihlo z undergroundu na soupisky výběrových festivalů jako Donaufest, Unsound anebo Melt. Čekáme pod kůži se zarývající temnou párty s čerstvým EP Do Not Be Afraid of Tenderness v zádech. Podobný přístup a intenzitu nabídne i slovenský rapper Gleb.

Ze jmen, která byla potvrzena na původní termín festivalu, dále uvítáme třeba punkrockové klasiky Konflikt, takřka nehrající emocorové srdcerváče Esazlesa, ale i silný rapový trojlístek Edúv syn, Fvck_kvlt a Playstation Princess. Koncert rapperky Arlety pak stvrdí, že tenhle žánr už dávno není jen machistickým hřiťátkem pro raněná ega. Na o poznání křehčí notu pak zahraje dreampopová hudebnice Ellie Dandelion.

Festival Žižkovská noc proběhne ve dnech 28.–30. října 2021. Předprodej na portále GoOut byl znovu spuštěn.
 

O festivalu

Idea neúnavného proudu tří dnů a nocí prostoupených kulturou vzešla z pestré komunity Žižkova, nikoli uměle s důrazem na zisk. Koncerty od punku přes metal po pop, divadelní představení zpoza (českých) hranic, autorská čtení a standupy. Angažovaná témata, propojování scén, rozmluvy s lidmi, co město tvoří. Kultura bez hranic neomezená jednotlivými jmény programu. Jediné, pro co není místo, je jakákoliv forma diskriminace.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 6. 2021