Úvod > Aktuality > Žižkovská noc se blíží
Kultura

Žižkovská noc se blíží

  • Vydáno18. března 2019
Devátý ročník multižánrového festivalu Žižkovská Noc nabídne ve dnech 21. až 23. března 2019 přes padesát scén v klubech, divadlech, kavárnách, hospodách i galeriích. Po tři dny a tři noci vystoupí až přes pět stovek interpretů z celého světa.
Žižkovská nocŽižkovská Noc nabízí po dobu tří dnů možnost poznat kulturu všeho druhu. Příležitost přecházet mezi desítkami scén, na nichž probíhá program bez žánrového omezení, se naskýtá podeváté během 21. až 23. března 2019. Jako každý rok se můžete těšit na stovky vystupujících a hlavně tři dny a noci nabité zábavou všeho druhu.

Mezi početnou řadou interpretů, kteří letos vystoupí jsou například italští experimentátoři Zu, jedno z nejsilnějších jmen drum & bassového světa Misanthrop, britský písničkář Alexander Tucker, izraelský oldschool thrash metal Black Sachbak nebo nejintenzivnější a v jistém smyslu nejinvazivnější punk letošní Žižkovky – Siksa z Polska. Nechybí ani spousta stálic tuzemské či slovenské alternativy a druhý rok po sobě se můžete těšit také na kurátorované večery.
 

Čtvrteční jízda v Paláci Akropolis, Fuchsu2 a improvizace se Simonou Babčákovou

Simona BabčákováVe čtvrtek se můžete těšit například na rep, electro pop a techno v Paláci Akropolis, v nově otevřeném Fuchsu2 na ostrově Štvanice bude čtvrteční večer patřit také polskému darkwaveovému uskupení ₲ardeŋ ɵƒ a žánrově spřízněným pražským kapelám Orient a Magnesium.

Kdo dá přednost improvizaci, toho potěší další představení volné improvizační jízdy skupiny herců a hudebníků z Laboratoře Simony Babčákové. Kostýmovaná improvizovaná inscenace vznikne přímo před vašima očima a vy se stanete svědky vzniku a zániku třeskutě vtipného dramatu během jednoho večera. Představení proběhne 21. a 22. 3. v Prostoru 39 v Řehořově ulici.
 

Pátek s The Bug anebo Malým princem po 20 letech

The BugHeadlinerem celého festivalu se stává producent Kevin Martin alias The Bug (Ninja Tune) spolu s fenomenální Miss Red. Společně v pátek rozduní Fuchs2, který bude pro tuto příležitost vybavený mohutným reprosystémem.

Sobotní Venuše ve Švehlovce nabídne performance ze série Slam otřesu – Dopisy zemřelým. Slam otřesu je básnická performance reagující na současné nálady ve společnosti. Socialní drama, exurze do prostorů postsovětských zemí se bude odehrávat v Prostoru 39 v rámci představení ČBRŠK – postsoviet drama. Zajímavou inscenaci nabídne také Náš klub v Husinecké ulici, kde se těšte na "kus" Malý princ po 20 letech. Zůstala Růže Malému princi věrná, kdo zabil Krále a proč chlastá Liška 1. ligu?
 

Sobota v Crossu i na Tachovském náměstí

PártyV sobotu si závěr festivalu užijete třeba v klubu Cross. Na hlavní scéně rozpohybuje dav Bigg Boss Maniak, ASAP Jarda, rapper Young Havel a plzeňský androš Vneumicky. Vrcholem večera bude zahraniční host Bobbie Johnson.

Pozvání na Žižkovskou Noc přijala i Emma Smetana! Moderátorka, herečka, novinářka, ale hlavně skvělá skladatelka a hudebnice ovládne se svou doprovodnou kapelu Paláci Akropolis v sobotu 23.3.

Na Tachovském náměstí Storm – main stage vás v sobotu příjemně naladí ska orchestr Sto Zvířat, roztančí energická N.O.H.A! a vyvrcholením celé Žižkovské Noci bude patřit PSH, neboli Penerům Strýčka Homeboye!

Nikola DžokičQueer poesie bude čekat na každéhov sobotu v Prostoru 39. Poté se představí Kateřina Olivová, která se ve své tvorbě se zabývá především tělesností, sexualitou, ale také lidskými emocemi.

Na Stand up comedy se vypravte do Venuše ve Švehlovce, kde vám parta neohrožených komiků promasíruje bránici! Vystoupí: Nikola Džokič, Jiří Jakima, Tigran Hovakimyan, Tomáš Reitz, Tom Plž, Martin Jirman, Adam Balažovič. Autorské čtení Adama Kadmona a jeho přátel u prostoru instalace Básně dokola bude probíhat 23. 3. od 20 hodin na Kostnickém náměstí.
Žižkovská noc 2024 – multižánrový festival

22.3.
23.3.
Žižkovská noc 2024 – multižánrový festival

Tradiční srdce v podobě několikadenní akce tepe dál – další ročník Žižkovské noci. Další ročník festivalu Žižkovská noc se bude konat 22 a 23. března. Vystoupí Prago Union, Esazlesa, Nikola Mucha, Ida the Young, MC Gey, Blue Chesterfield a mnoho dalších.

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis, to jsou ojedinělé hudební, divadelní a výtvarné projekty. Od svého vzniku se v prostorách Paláce Akropolis neustále představují tuzemští interpreti i zahraniční špičky mnoha žánrů hudební a divadelní scény.

Ostrov Štvanice v Praze

Ostrov Štvanice v Praze

Štvanice je pražský vltavský ostrov mezi Karlínem a Holešovicemi v katastru Holešovic, náležející však původně ke Karlínu. V těchto místech byla řeka mělká a vytvořila se zde řada říčních ostrovů, z nichž ostatní při regulacích říčního koryta postupem času zanikly.

Cross Club – ráj pro příznivce alternativní kultury

Cross Club – ráj pro příznivce alternativní kultury

Můžete si tu vybrat z rozmanité škály stylů od dubu a drum and bass přes reggae, ska, punk až po world music. Nejzajímavějším rysem Cross Clubu je jeho interiér, který se bez ustání proměňuje. Interiér je uměleckým zážitkem o práci se sklem, kovy, dráty, vnitřnostmi autobusů a zemědělských strojů. Do Crossu si můžete zajít i do kavárny a čajárny.

Další aktuality

Znáte dobře Prahu? Objevte zajímavosti, které nevíte o Starém Městě v Praze

Jak se pražské středověké ghetto proměnilo v luxusní obchodní třídu? Kolikrát, odkud a kam se stěhovala kašna na Uhelném trhu? Kde stávala tajemná Foglarova Stínadla a které stavby navždy zmizely při asanaci historického centra? A víte, že Zlatou uličku nenajdete jen na Pražském hradě, ale i v srdci Starého Města? Na všechny tyto všetečné otázky odpoví portál Kudy z nudy.
Praha | Zážitky

Věda a historie není nuda: Prahou po stopách Alberta Einsteina

K největším hvězdám, které vyučovaly na Univerzitě Karlově v Praze, patřil Albert Einstein (1879–1955). Přijel na jaře 1911 a v Praze působil tři semestry. Pojďte se s portálem Kudy z nudy vypravit po jeho stopách a podívat se, kde bydlel a kde pracoval jeden z nejslavnějších vědců všech dob.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.3. – 3.3.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Smetana Gala – Slavnostní koncert k 200. výročí narození Bedřicha Smetany, Smetana u Dvořáka, Smetana Party – oslava 200. narozenin Bedřicha Smetany s Národním divadlem, Výstava železničních modelů a kolejišť Pečky, Poznejte práci lampáře – Staré Město ve svitu plynových lamp. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Nelezte v březnu za kamna a nechte se vylákat na výstavy květin

Chcete si alespoň na chvilku odskočit ze středoevropské zimy do příjemně vlahého tropického pralesa? Recept je docela jednoduchý: stačí se vypravit do skleníku Fata Morgana v botanické zahradě v Praze-Troji, za tropickými květinami do botanické zahrady v Liberci nebo na výstavu kamélií do Rájce nad Svitavou.
Praha | Příroda

Kalendář 2024: Úřad vlády otevře letos své paláce pro veřejnost nejen o státních svátcích

Oblíbené dny otevřených dveří historických objektů spravovaných Úřadem vlády budou pokračovat o vybraných víkendech a státních svátcích i v roce 2024. Úřad vlády zve zájemce z řady veřejnosti na prohlídky Kramářovy vily, Hrzánského a Lichtenštejnského paláce, Strakovy akademie v Praze i Benešovy vily v Sezimově Ústí. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, kdy se letos brány těchto budov otevřou.
Praha | Památky

Lední medvědi slaví svůj svátek: připomeňte si mezinárodní den ledních medvědů

Lední medvědi slaví svátek! 27. únor je Mezinárodní den ledních medvědů, který připomíná, že je tato šelma na seznamu ohrožených druhů. Lední medvědi jsou typickými obyvateli severní polární oblasti. Jejich hlavní zdroj potravy tvoří tuleni, ale v období nedostatku potravy dokážou hladovět i několik měsíců. Ztráta životního prostředí v důsledku oteplování je pro ně největší současnou hrozbou. Lední medvědi jsou největšími žijícími predátory na zemi a vyskytují se především v Grónsku, na severním pobřeží Severní Ameriky a Asie.
Praha | Příroda

Farmářské trhy na Jiřáku startují

Farmářské tržiště Jiřák zahájí pravidelný týdenní provoz už ve středu 28. února. Obyvatelé Vinohrad, Žižkova a blízkého i vzdáleného okolí tak mohou nakupovat na oblíbeném trhu sezónní potraviny. Nebude chybět kvalitní čerstvé pečivo včetně bezlepkového a celozrnného, tradiční kváskový chléb, domácí cukrárny, sirupy, med, koření, sušené byliny, marmelády a další lokální potraviny zimní sezóny.
Praha | Gurmánská turistika

Socha hlavy Franze Kafky u Quadria se znovu roztočí

Rekonstrukce pohyblivé sochy znázorňující hlavu Franze Kafky, umístěné u obchodního centra Quadrio poblíž pražské Národní třídy, byla úspěšně završena. Podobu sochy a mechaniku jejího pohybu ztvárnil světoznámý umělec David Černý. Na místě, kde stojí od roku 2014, se schází turisté, aby si ji vyfotili v proměnlivé podobě. Ve čtvrtek 29. února v 19 hodin se busta začne poprvé znovu otáčet.
Praha | Památky