Úvod > Aktuality > Žižkovská noc se blíží
Žižkovská noc se blíží
"> "> "> ">
Kultura

Žižkovská noc se blíží

  • Vydáno18. března 2019
Devátý ročník multižánrového festivalu Žižkovská Noc nabídne ve dnech 21. až 23. března 2019 přes padesát scén v klubech, divadlech, kavárnách, hospodách i galeriích. Po tři dny a tři noci vystoupí až přes pět stovek interpretů z celého světa.
Žižkovská nocŽižkovská Noc nabízí po dobu tří dnů možnost poznat kulturu všeho druhu. Příležitost přecházet mezi desítkami scén, na nichž probíhá program bez žánrového omezení, se naskýtá podeváté během 21. až 23. března 2019. Jako každý rok se můžete těšit na stovky vystupujících a hlavně tři dny a noci nabité zábavou všeho druhu.

Mezi početnou řadou interpretů, kteří letos vystoupí jsou například italští experimentátoři Zu, jedno z nejsilnějších jmen drum & bassového světa Misanthrop, britský písničkář Alexander Tucker, izraelský oldschool thrash metal Black Sachbak nebo nejintenzivnější a v jistém smyslu nejinvazivnější punk letošní Žižkovky – Siksa z Polska. Nechybí ani spousta stálic tuzemské či slovenské alternativy a druhý rok po sobě se můžete těšit také na kurátorované večery.
 

Čtvrteční jízda v Paláci Akropolis, Fuchsu2 a improvizace se Simonou Babčákovou

Simona BabčákováVe čtvrtek se můžete těšit například na rep, electro pop a techno v Paláci Akropolis, v nově otevřeném Fuchsu2 na ostrově Štvanice bude čtvrteční večer patřit také polskému darkwaveovému uskupení ₲ardeŋ ɵƒ a žánrově spřízněným pražským kapelám Orient a Magnesium.

Kdo dá přednost improvizaci, toho potěší další představení volné improvizační jízdy skupiny herců a hudebníků z Laboratoře Simony Babčákové. Kostýmovaná improvizovaná inscenace vznikne přímo před vašima očima a vy se stanete svědky vzniku a zániku třeskutě vtipného dramatu během jednoho večera. Představení proběhne 21. a 22. 3. v Prostoru 39 v Řehořově ulici.
 

Pátek s The Bug anebo Malým princem po 20 letech

The BugHeadlinerem celého festivalu se stává producent Kevin Martin alias The Bug (Ninja Tune) spolu s fenomenální Miss Red. Společně v pátek rozduní Fuchs2, který bude pro tuto příležitost vybavený mohutným reprosystémem.

Sobotní Venuše ve Švehlovce nabídne performance ze série Slam otřesu – Dopisy zemřelým. Slam otřesu je básnická performance reagující na současné nálady ve společnosti. Socialní drama, exurze do prostorů postsovětských zemí se bude odehrávat v Prostoru 39 v rámci představení ČBRŠK – postsoviet drama. Zajímavou inscenaci nabídne také Náš klub v Husinecké ulici, kde se těšte na "kus" Malý princ po 20 letech. Zůstala Růže Malému princi věrná, kdo zabil Krále a proč chlastá Liška 1. ligu?
 

Sobota v Crossu i na Tachovském náměstí

PártyV sobotu si závěr festivalu užijete třeba v klubu Cross. Na hlavní scéně rozpohybuje dav Bigg Boss Maniak, ASAP Jarda, rapper Young Havel a plzeňský androš Vneumicky. Vrcholem večera bude zahraniční host Bobbie Johnson.

Pozvání na Žižkovskou Noc přijala i Emma Smetana! Moderátorka, herečka, novinářka, ale hlavně skvělá skladatelka a hudebnice ovládne se svou doprovodnou kapelu Paláci Akropolis v sobotu 23.3.

Na Tachovském náměstí Storm – main stage vás v sobotu příjemně naladí ska orchestr Sto Zvířat, roztančí energická N.O.H.A! a vyvrcholením celé Žižkovské Noci bude patřit PSH, neboli Penerům Strýčka Homeboye!

Nikola DžokičQueer poesie bude čekat na každéhov sobotu v Prostoru 39. Poté se představí Kateřina Olivová, která se ve své tvorbě se zabývá především tělesností, sexualitou, ale také lidskými emocemi.

Na Stand up comedy se vypravte do Venuše ve Švehlovce, kde vám parta neohrožených komiků promasíruje bránici! Vystoupí: Nikola Džokič, Jiří Jakima, Tigran Hovakimyan, Tomáš Reitz, Tom Plž, Martin Jirman, Adam Balažovič. Autorské čtení Adama Kadmona a jeho přátel u prostoru instalace Básně dokola bude probíhat 23. 3. od 20 hodin na Kostnickém náměstí.
Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis, to jsou ojedinělé hudební, divadelní a výtvarné projekty. Od svého vzniku se v prostorách Paláce Akropolis neustále představují tuzemští interpreti i zahraniční špičky mnoha žánrů hudební a divadelní scény.

Ostrov Štvanice v Praze

Ostrov Štvanice v Praze

Štvanice je pražský vltavský ostrov mezi Karlínem a Holešovicemi v katastru Holešovic, náležející však původně ke Karlínu. V těchto místech byla řeka mělká a vytvořila se zde řada říčních ostrovů, z nichž ostatní při regulacích říčního koryta postupem času zanikly.

Cross Club – ráj pro příznivce alternativní kultury

Cross Club – ráj pro příznivce alternativní kultury

Můžete si tu vybrat z rozmanité škály stylů od dubu a drum and bass přes reggae, ska, punk až po world music. Nejzajímavějším rysem Cross Clubu je jeho interiér, který se bez ustání proměňuje. Interiér je uměleckým zážitkem o práci se sklem, kovy, dráty, vnitřnostmi autobusů a zemědělských strojů. Do Crossu si můžete zajít i do kavárny a čajárny.