Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Zimní dětský tábor ve Stáji Štětice
Akce pro děti

Zimní dětský tábor ve Stáji Štětice

Kdo nechce strávit vánoční prázdniny na gauči u televize, může přijet na koňský tábor do Stájí Štětice.
Zimní dětský tábor 2022
 
Stáje Štětice
 
Termín: 26.12. – 30. 12. 2022
 
Nástup: 26. 12. 2022 od 10.00 do 11.00hod
 
Odjezd: 30. 12. 2022 od 16.00 do 17.00hod
 
Cena: 6.500,- Kč
 
 
Náplň tábora:
Náplní tábora je zejména jízda na koních. Budeme jezdit 2x denně a děti budou rozděleny do skupin dle zdatnosti a zkušeností. Zimní tábor je velmi ovlivněn počasím, proto se jezdecký program vždy přizpůsobí podmínkám. Plánujeme i vícehodinový výlet na koních do okolí s přestávkou na opékání buřtíků. Pokud bude sucho, svezeme děti kočárem. Ovšem jízda na koních není jen o zábavě, děti se také naučí, jak se o koně postarat a co obnáší příprava koní na vyjížďku. Ve stájích se nachází i spousta menších zvířátek, kozy, ovce, králíci, morčata a drůbež, které děti budou společně s instruktory obstarávat. Odpolední a večerní program budou mít v režii vedoucí, kteří se postarají o zábavu. V plánu je spousta her a večer s kytarou. Večerní promítání filmů a fotek. I veškeré další aktivity budou přizpůsobeny počasí. Po večeři je možné zakoupit si něco sladkého z „kiosku“, můžete dětem dát i malé kapesné.
 
Ubytování, stravování a zdravotní zajištění:
Děti mají zajištěné ubytování ve vytápěné agroubytovně a kapacita je 25 míst. V ubytovně je pro děti sociální zázemí včetně teplé vody, společenská místnost a kuchyňka. Jídlo je zajištěno 5x denně, v den nástupu začínáme obědem a v den odjezdu končíme odpolední svačinou. Pitný režim je samozřejmostí a teplý čaj bude k dispozici celý den. Pro potřeby tábora je zajištěna smluvní lékařka v Písku a proškolený zdravotník.
 
Vybavení:
Helma (stačí cyklistická), dvoje zimní pevné boty, dvoje rukavice, dvě čepice, šálu a teplé oblečení, doporučujeme, termo prádlo a termo ponožky. Spací pytel, deku a polštář. Dále baterku, šátek, kartičku zdravotní pojišťovny, souhlas o GDPR, potvrzení o bezinfekčnosti (potvrzuje rodič) a o zdravotní způsobilosti (potvrzuje lékař). Souhlas s ošetřením, plnou moc a prohlášení o Covid-19. Doporučujeme dětem zařídit úrazové pojištění.
 
Mobilní telefony:
Mobilní telefon není povolen.
 
Při nástupu na tábor proběhne povinná prohlídka vlasů, prosím počítejte s tím a děti prohlédněte již doma před nástupem.

Provozovatel

Stáje Štětice

Štětice 27
398 11 Ražice
Tel.:
+420 776 600 703
Email:
zu-1@seznam.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.stajestetice.cz
GPS:
49,227102 14,092760
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Obří Mraveniště – Animace hravě a další

Animace hravou formou, výstava inspirovaná díly Karla Čapka nebo obří Mraveniště – v písecké Sladovně se o jarních prázdninách zabaví každý!
Písek, Jihočeský kraj

Pískoviště 2023 v Písku – festival dětské radosti

Sochy z písku v Písku, spousta zábavy, koncertů a poluličních divadel, to je festival dětské radosti! Na návštěvníky čeká mnoho novinek, ale bez některých událostí by se festival rozhodně neobešel. Další ročník festivalu proběhne v termínu 12. – 14. května 2023.
Písek, Jihočeský kraj

Vodňanský masopustní průvod

Nenechte si ujít masopustní veselí ve Vodňanech. Průvod klasických i originálních masek městem, hudba a ty nejlepší zabijačkové pochoutky i sladké koláčky.
Vodňany, Jihočeský kraj

Jógový pobyt pro rodiny s dětmi

Týden s jógou pro dospělé a s táborovým programem pro děti v době cvičení.
Mirotice, Jihočeský kraj

Stáje Štětice – vyjíždky na koních do přírody

Vyjeďte si od hodinové až po vícedenní vyjížďky na našich koních a pokochejte se krásami jihočeského kraje, který je z koňského hřbetu ještě krásnější.
Ražice, Jihočeský kraj

JK Ražice Humňany na farmě U Nováků

Nedaleko města Písek najdete místo, kde si můžete zajezdit na koních, vydat se na vyjížďky v sulce – na tréninkové dráze i v terénu, nebo se povozit v kočáře.
Ražice, Jihočeský kraj

Socha Jana Žižky z Trocnova u Sudoměře

Památník Jana Žižky u Sudoměře je monumentální socha vojevůdce Jana Žižky, připomínající jeho vítězství v bitvě u Sudoměře. Nachází se mezi rybníky Markovcem a Škaredým, nedaleko Strakonic. Památník z roku 1925 je sestavený z kamenných kvádrů a vysoký 16 m.
Čejetice, Jihočeský kraj

Národní přírodní rezervace Řežabinec a Řežabinecké tůně

Na území Národní přírodní rezervace Řežabinec a Řežabinecké tůně je na ploše 110,67 ha chráněn rozsáhlý komplex vodních, litorálních, bažinných a dalších mokřadních společenstev, vytvořených na ploše rybníka i v přilehlých tůních.
Kestřany, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Putim v jižních Čechách

V penzionu Putim naleznete příjemné ubytování nedaleko královského města Písek v jižních Čechách. Součástí penzionu je krásná restaurace s příjemnou obsluhou. Penzion nabízí ubytování ve dvoulůžkových a čtyřlůžkových pokojích.
Putim, Jihočeský kraj

Penzion Benešovský mlýn Protivín

Benešovský mlýn leží v krásném prostředí na zlatonosné řece Blanici, jejíž slepé rameno mlýnem přímo protéká a roztáčí tak funkční mlýnské kolo. Zdejší nádherné okolí je navíc protkáno řadou cyklostezek a pěších tras.
Heřmaň, Jihočeský kraj

Residence Tvrz Skočice – svatba v přírodě

Hledáte ideální místo na svatbu v přírodě? Residence Tvrz Skočice je tím pravým místem, kde si užijete váš den v naprostém soukromí.
Skočice, Jihočeský kraj

Zámek Štěkeň – Domov Panny Marie

V jednoduchých zámeckých pokojích můžete prožít ubytování v atmosféře Svaté rodiny. Prohlédnout si můžete také celý zámek s průvodcem.
Štěkeň, Jihočeský kraj