Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Zeď svobody a energie – nová podoba Lennonovy zdi v Praze
Výstavy

Zeď svobody a energie – nová podoba Lennonovy zdi v Praze

Ve středu 7. září vznikne na Lennonově zdi velkoplošné umělecké dílo o velikosti 35 x 5 metrů. Společná malba vznikne během jednoho dne. Umělci začnou tvořit v 9 hodin ráno a v 18:30 večer se uskuteční vernisáž nové podoby Lennonovy zdi.
7. září ji přemaluje 27 umělců z EU a speciální hosté z Ukrajiny a Norska. Stane se tak v rámci mezinárodního kulturního projektu „ZEĎ SVOBODY A ENERGIE / LENNON WALL PRAHA“, který je součástí předsednictví ČR v Radě EU. Autorem a kurátorem projektu je výtvarník Pavel Šťastný, spoluorganizátorem projektu je kulturní producent Robin Suchánek.

Po odhalení díla se slavná Lennonova zeď, která se nachází na Velkopřevorském náměstí v centru Prahy na Malé Straně, profesionálně nafotí. Fotografie následně organizátoři pošlou do české společnosti, která se specializuje na výrobu horkovzdušných balónu a různých nafukovadel, aby zde vyrobili nafukovací Lennonovu zeď ve stejných rozměrech, jako je ta originální. S touto nafukovací Lennonovou zdí pak Šťastný a Suchánek plánují v říjnu navštívit Štrasburk, Paříž, Brusel a Lucemburk, kde bude zeď nafouknuta a bude tak reprezentovat kulturu ČR i EU.
Celý tento mezinárodní kulturní projekt „ZEĎ SVOBODY A ENERGIE / LENNON WALL PRAHA“ vznikl ve spolupráci s panem Janem Horníkem, místopředsedou Senátu Parlamentu ČR a s panem Michelem Fleischmannem, velvyslancem České republiky v Paříži.

Projekt se realizuje pod záštitou a ve spolupráci s Úřadem vlády České republiky, Senátem Parlamentu ČR, Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR, Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem obrany ČR, Městskou části Praha 1, Hospodářskou komorou ČR, Francouzsko-českou obchodní komorou a agenturou CzechTourism.

Provozovatel

Lennonova zeď

Velkopřevorské nám.
110 00 Praha
GPS:
50,087837 14,424132
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Mythos?

Museum Montanelli představuje poprvé výhradně díla z vlastní sbírky a to jak současné, tak klasické umění a umělce, jejichž díla jsou inspirována nejrůznějšími mýty. Jejich obrazy, objekty a artefakty mají tak v expozici připomenout, jak důležitou roli v našem životě mýty a víra.
Praha 1, Praha

Betlémy – živá tradice na zámku Ctěnice

Muzeum města Prahy pořádá od 26. 11. 2022 do 26. 2. 2023 v Zámeckém areálu Ctěnice, Bohdanečská 259/1, Praha 9 – Vinoř výstavu Betlémy – živá tradice. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů, který sdružuje tvůrce, sběratele, badatele a milovníky betlémů.
Praha 9, Praha

Den na tržišti – život obyvatel středověké Wrocławi

Výstava připravovaná ve spolupráci s Archeologickým muzeem ve Wroclawi přinese svědectví o každodenním životě obyvatel středověké Wrocławi/Vratislavi.
Praha 1, Praha

Betlémy 2022 – chrám Matky Boží před Týnem (Týnský chrám)

Nakolik je Týnský chrám pokladnicí uměleckých děl, vystavený betlém představuje pověstnou výjimku. Neznáme ani autora, ani přesnou dobu vzniku. Výjev je tvořen seskupením dřevěných figurek, vzniklých v různých dobách, na stupňovitém pozadí stylizovaného města zakončeného hradbami s cimbuřím.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Muzeum hraček Praha v budově Nejvyššího purkrabství Pražského hradu

Expozice mapuje pro malé i velké čtyři století vývoje hraček. Najdete zde např. vláčky, auta, letadla, medvědy, panenky, kuchyňky, dřevěné hračky, ZOO, Barbie, Star Wars nebo roboty. Vše pochází z největší soukromé sbírky na světě pana Ivana Steigera.
Praha 1, Praha

Divadlo Ungelt

Soukromá komorní scéna pro necelou stovku diváků se zaměřuje na hry pro dvě až čtyři postavy, které nabízejí jedinečné příležitosti výjimečným hercům.
Praha 1, Praha

Sportovní areál Masná v centru Prahy

Sportovní areál v centru Prahy nabízí v létě 3 víceúčelová hřiště s umělým trávníkem a osvětlením, v zimě také přetlakovou krytou halu.
Praha 1, Praha

Poznávací zájezdy s Kiwi po Česku

Široká nabídka tuzemských zájezdů po Čechách, Moravě i Slezsku, a to jednodenních i vícedenních. Pořádáme i komorní zájezdy pro max. 7 účastníků, tedy v podstatě soukromou dovolenou s veškerou péčí.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Indická restaurace Indian Jewel

Indian Jewel je indická restaurace v samém srdci Prahy, na Starém Městě. Snaží se nabízet ty nejlepší kulinářské zážitky, jaké může poskytnout indická kuchyně.
Praha 1, Praha

Zdenek’s Oyster Bar – nejlepší ústřice v Praze

Koncept kuchyně Zdenek's Oyster Bar staví na přírodních chutích, nejkvalitnějších surovinách a léty prověřených recepturách, k nimiž však šéfkuchař Jiří Nosek přistupuje po svém.
Praha 1, Praha

Lot of Wine Prague

Nový vinný bar s nabídkou organických a biodynamických vín z Francie v centru Prahy.
Praha, Praha

Restaurant Ungelt

Restaurant Ungelt se nachází na místě, kde se psala historie. Týnský dvůr je významnou památkou Prahy, leží kousek od Staroměstského náměstí a nejstarší literatura datuje jeho vznik k 10. století.
Praha 1, Praha