Úvod > Co chcete dělat? > Indická restaurace Indian Jewel
Gurmánská turistika

Indická restaurace Indian Jewel

Indian Jewel je indická restaurace v samém srdci Prahy, na Starém Městě. Snaží se nabízet ty nejlepší kulinářské zážitky, jaké může poskytnout indická kuchyně.
Restaurace Indian Jewel nabízí dokonalý kulinářský zážitek z tradiční Indické kuchyně, který Praze dlouhou dobu scházel. Umístění restaurace přímo v centru Prahy v Ungeltu za Týnským chrámem, kde je obklopena architektonickými skvosty v jedné z nejstarších částí Prahy, ji činí snadno dostupnou pro každého návštěvníka. Šéfkuchaře i další pracovníky kuchyně osobně vybral majitel, Sanjeev Wadehra, který má více než 29 lets pohostinstvím zkušenosti.

Indie je zemí s pestrou kulturou a tradicemi a nekonečnou rozmanitostí kulinářských zážitků. Delikátní chutě indické kuchyně, předávané tradicí z generace na generaci, okoušeli králové a mughalští císaři. Teď je řada na vás – i vy můžete ochutnat špičkovou indickou kuchyni. Restaurace se snaží nabídnout menu pro ty, kdo rádi objevují nové chutě, i pro ty, kteří mají rádi tradiční kuchyni.

„Kořeněné“ je přívlastek, který napadne leckoho v souvislosti s indickými pokrmy. V Indian Jewel ovšem toto slovo neznamená „pálivé“ – jedná se o tisíce bylin a koření, které mají prospěšné zdravotní účinky a kterými naši kuchaři obohacují naše pokrmy. Menu je pestré – najdete na něm lehkou čočkovou polévku, nadýchané saláty, šťavnaté kebaby, paranthy z pece tandoor (tandur) i čerstvě pečený indický chléb naan (nán). Naše nabídka by samozřejmě nebyla úplná bez skutečných skvostů indické kuchyně – našeho curry (kari). Od lahůdek z horkého indického jihu až po pokrmy posvátného severu, naše kuchyně bude svádět váš nos i jazyk k dosud nepoznaným zážitkům.