Úvod > Co chcete dělat? > Jazz & Blues Club Ungelt Praha
Kultura

Jazz & Blues Club Ungelt Praha

Prožijte neopakovatelnou atmosféru jazz klubu, který se nachází v téměř tisíc let starém románském sklepení v centru Prahy.
V klubu můžete při koncertu sedět v bezprostřední blízkosti muzikantů a pozorovat detailně jejich techniku hraní, nebo se usadit na balkóně a dopřát si soukromí ve dvou. Mimo vynikající živé hudby nabízí klub skvělá moravská vína a širokou nabídku koktejlů od školených barmanů.

Ve vyšším patře podzemí jazzového klubu je situována tradiční česká, plzeňská restaurace U Zlaté trumpety. Restaurace má dvě klimatizované místnosti (jedna nekuřácká) a  letní zahrádku. Ochutnáte výborné točené pivo Plzeňský Prazdroj a velký výběr tradiční i mezinárodní kuchyně. Nabízíme jídla jako guláš, pečená kachna, vepřové koleno, staroměstský talíř, steaky, ryby, saláty atd.

Z historie
Jazz & Blues Club Ungelt se nachází v prostorách domu, který zde stojí již tisíc let, jak dokládá darovací listina českého knížete Bořivoje II. z roku 1101. O jeho osudech hovoří i další listiny z roku 1290 a 1298, potvrzující význam místa zvaného dodnes Ungelt, od nepaměti střediska mezinárodního obchodu. Po celá staletí muselo veškeré zboží, do Prahy přicházející a z Prahy odcházející, projít areálem Ungeltu, kde pak obchodníci platili poplatek zvaný UNGELT. Zde se rovněž uzavíraly veškeré obchodní smlouvy. Postupem času a vývojem mezinárodních událostních vztahů význam ungeltu upadal, až za vlády komunistů byl např. v těchto unikátních prostorách sklad. Koncem 90. let minulého století prošly tyto prostory náročnou rekonstrukcí a současní provozovatelé zde vlastním nákladem zřídili plzeňskou restauraci a hlavně jazz-bluesový klub. Přispěli tak k celkové obnově architektonického skvostu-areálu Ungelt.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí