Úvod > Kalendář akcí > Zahájení akce Cihla
Společenské akce

Zahájení akce Cihla

  • 2. srpen 2021 15:00 - 20:00
Dne 2.8. od 15,00 proběhne na rohu ulic Na Příkopě a Havířská slavnostní zahájení 22. ročníku sbírky na podporu důstojného bydlení a života lidí s mentálním postižením. Letos přijde sbírku zahájit skvělý zpěvák a herec David Kraus, který bude pomáhat se stavbou stánku, na stánku bude cihl
Jako každý rok, i letos se v ulicích Prahy budou prodávat malované a podepsané cihly na podporu mentálně postižených. 2. srpna se v 15 hodin sejde na rohu ulic radní městské části Prahy 1, zaměstnanci, příznivci, podporovatelé a v neposlední řadě také talentovaný zpěvák a herec David Kraus, aby mohli všichni začátek letošního dvaadvacátého ročníku oslavit. Kolemjdoucí se tak se zpěvákem mohou osobně setkat, namalovat si společně cihlu, a dohromady tak zahájit celou akci, ze které si odnesou nejen dobrý pocit, ale i zážitek. Prodej cihel přijde během srpna podpořit také jeden z patronů sbírky, zpěvák Tomáš Vaněk, kterého bude na stánku možné potkat v sobotu 14.8. od 14,00 až do večera. "AKCI CIHLA jako patron podporuji od roku 2017 a jsem vděčný za možnost podílet se na tak tradičním projektu, který pomáhá mnoha lidem, ale také hrdý, že to skvěle funguje! Ani pandemie Cihlu nezastavila, a to je důkazem, na jak pevných základech stojí, že její podpora má smysl a nepřijde vniveč. Těším se na všechny osobně u stánku a díky i za příspěvky, které můžete posílat online!" říká Tomáš Vaněk.  

Z výtěžků AKCE CIHLA se staví, rekonstruují a vybavují objekty, ve kterých najdou lidé s mentálním postižením domov, práci nebo místo k odpočinku. Díky benefiční sbírce se tak mohou každý rok realizovat, rozšiřovat a udržovat projekty chráněných bydlení, terapeutických dílen, sociálních podniků nebo terénních bytů. Letos potřebuje domov klientů nutné opravy, nicméně již druhé jaro se neuskutečnil prodej cihel v pražských ulicích, ze kterých by se opravy financovaly. 

Organizátoři se z důvodu nejistého výdělku letošního a minulého roku rozhodli přesunout prodej cihel i do online světa. Podpořit sbírku je možné jak fyzickou koupí cihly, tak celoročně zakoupením virtuální e-cihly na https://www.akcecihla.cz/e-cihla/. “Po turbulentním roce plného nejistot vnímáme letošní ročník jako výzvu, kterou jsme připraveni zdolat. Benefiční sbírka AKCE CIHLA startuje nejen na ulicích, ale také v online prostředí, kde si virtuální cihlu může koupit každý z bezpečí a pohodlí domova. Nicméně se již v srpnu těšíme na všechny na viděnou na stánku Na Příkopech” říká koordinátorka sbírky Soňa Cimalová. Za peníze vybrané při 22. ročníku pražské sbírky plánují organizátoři větší opravy chráněných bydlení v obci Slapy. Pomozte nám i vy s nutnými opravami a zapište se do života lidí s postižením! Stánek bude na Příkopech stát do 10. září.  
Portus Praha je nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Během té doby vybudovala dva objekty chráněného bydlení s celoročním provozem pro 19 klientů a dále sociálně-terapeutickou dílnu v obci Slapy. Portus Praha je také zakladatelem a hlavním koordinátorem celostátní benefiční kampaně AKCE CIHLA, která z původně pražské sbírky expandovala do řady měst v celé republice. 
 

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021