Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Tradiční řemeslné dílny: Malování horáckých kraslic technikou voskové batiky
Lidová řemesla a trhy

Tradiční řemeslné dílny: Malování horáckých kraslic technikou voskové batiky

Srdečně vás zveme na velikonoční dílnu, kterou povede držitelka titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina, paní Hana Šmikmátorová.
Naučíte se pracovat zdobit velikonoční kraslice horáckými vzory technikou voskové batiky. Dílnu povede držitelka titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina, paní Hana Šmikmátorová.

V ceně kurzu je zahrnuto kurzovné, veškerý materiál a vstupné do muzea. Kapacita kurzů je omezena, je potřeba se předem objednat. Kontakt: lucie_cmelikova@nm.cz, 257 325 766, 773 793 412. Vstupné je 400 Kč.
 

Provozovatel

Národopisné muzeum – Musaion

Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 257 214 806
Email:
narodopis@nm.cz
WWW:
www.nm.cz
GPS:
50,074280 14,404106
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
Tipy na výlet:
Praha 5 a okolí
 

Vstupné

Cena: 400 Kč

 

Časová náročnost

7,0 hodin

 
 

Výstava ExpoFlashback Dubai 2020 v Galerii Kroupa

Abstraktní umění, malby či sochy ze skla, včetně světové premiéry videomappingu na skleněném díle Mola skláře Vlastimila Beránka. Vedle jeho tvorby jsou k vidění i exkluzivní výtvory, sochy a skulptury dalších českých světově proslulých autorů Adély Olivy, Jaroslava Proška či Ely Smrček.
Praha 1, Praha

Festival francouzského filmu 2022

25. ročník Festivalu francouzského filmu uvede jako každý rok francouzské snímky promítané v české distribuci.
Praha 5, Praha

Elixír

Čtyři díla významných českých a zahraničních choreografů, a jeden taneční příběh s detektivní zápletkou. Tančí soubor Balet Praha Junior.
Praha 5, Praha

Smrt mu sluší

Největší divadelní událost od přeletu rakve nad Národním divadlem. Původní komedie z divadelního prostředí.
Praha 5, Praha

Aktivity v okolí

Letohrádek Portheimka na pražském Smíchově – letní sídlo K.I. Dientzenhofera

Letohrádek Portheimka postavil v roce 1728 Kilián Ignác Dientzenhofer pro svoji rodinu jako letní sídlo. V současnosti jsou v letohrádku využívány pro veřejnost především reprezentační místnosti v prvním patře.
Praha 5, Praha

Kostel sv. Václava na Smíchově

Chrám sv. Václava je postaven v čistém slohu starokřesťanské basiliky a je to jedna z nejvýznamnějších českých novorenesančních památek. Chrám má dvě věže vysoké 50 metrů. Vystavěn byla v letech 1881–1885.
Praha 5, Praha

Chléb a hry

Království značky Albi, svět deskových her, chytrých knížek a voňavého chleba.
Praha, Praha

Obchodní a nákupní středisko Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov je pětihvězdičkové nákupní centrum v Praze u stanice metra Anděl. Kromě obchodní a nákupní pasáže se tu nachází zábavní centrum, kde vás čeká multikino, dětský koutek či restaurace.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Fortel Smíchov

Prostředí poskytující hostům příležitost pro setkávání s přáteli jak přes den, tak i během večera, pro sdílení zážitků, pro konzumaci netradičního pojetí moderní gastronomie a to jak v prezentaci, tak i v kombinaci chutí! V prostředí, které vás nadchne.
Praha 5, Praha

Café Savoy v Praze

Na břehu Vltavy, nedaleko Kampy a úpatí Petřína, najdete restauraci a kavárnu Café Savoy ze známého řetězce Ambiente. Vedle široké nabídky zákusků a snídaní zde dostanete i mnoho specialit převážne francouzské kuchyně. Počátky Café Savoy sahají do konce 19. století.
Praha 5, Praha

Sobotní rodinný brunch v restauraci Il Giardino Toscano

Sobotní brunch v restauraci Il Giardino Toscano hotelu NH Collection Prague bude zážitkem nejen pro dospělé, ale především pro děti.
Praha 5, Praha

Daily lunch menu – obchodní oběd v restauraci Costa Praga v NH Prague

Unikátní moderní Hotel NH Prague se skládá ze dvou oddělených budov spojených lanovkou a obklopených bohatou zelení. Hotel nabízí kromě ubytování služby restaurace a fitness centra.
Praha 5, Praha