Úvod > Kalendář akcí > Výstava moderního umění v umělecké galerii Sky Gallery v OC Šestka
Výstava moderního umění v umělecké galerii Sky Gallery v OC Šestka
"> "> ">
30.4.
3.7.
+ Přidat foto
Výstavy

Výstava moderního umění v umělecké galerii Sky Gallery v OC Šestka

Kdy 30. duben 2021 8:003. červenec 2021 22:00
Část pražského obchodního centra Šestka se proměnila v uplynulých dnech v uměleckou galerii Sky Gallery. Zákazníci tak mají možnost prohlédnout si obrazy a skulptury předních českých představitelů moderního umění Lubomíra Typlta, Jana Kováříka a Ondřeje Filípka.
Nejedná se o jednorázovou akci, ale o stálou galerii. Šestka se plánuje v tomto směru i dále rozvíjet a díla se budou průběžně obměňovat. V českém prostředí se jedná o poměrně ojedinělý způsob, jak přiblížit umění široké veřejnosti a probudit zájem o umělecké hodnoty.

Socha Ondřeje Filípka a plastiky Jana Kováříka se nacházejí v pasáží v prvním patře obchodního centra a plátna Lubomíra Typlta si zájemci mohou prohlédnout v prostoru nad travelátory mezi prvním patrem a přízemím, kam dopadá prosklenou střechou denní světlo. Právě tento prosvětlený prostor dal galerii Sky Gallery také jméno. Díla zmíněných autorů budou vystavena v obchodním centru Šestka do 3. července 2021, poté bude jejich část přesunuta do Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou. Ve Sky Galelry budou následně instalována plátna dalšího českého modernisty Jiřího Načeradského.

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 1. 5. 2021