Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Magické horní Nové Město – komentovaná prohlídka
Komentované prohlídky

Magické horní Nové Město – komentovaná prohlídka

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Komentované prohlídky v celé ČR.
Pojďte se s námi projít podivuhodně zasněnou čtvrtí, v níž jsou všechny církevní stavby staré a téměř všechny světské stavby nové.
Když ji císař Karel IV. zakládal, vložil údajně do její podoby i mystický záměr, který měl ochraňovat Prahu jako plánované nové centrum Svaté říše římské. Na naší procházce se tedy ponoříme do tajů středověké magie a mystiky a pokusíme se rozplést zamotaná vlákna historie a legend. A zároveň budeme obdivovat důmysl a umění středověkých stavitelů, kteří Horní Nové Město ozdobili přehlídkou neobyčejných svatostánků, a nakonec se pokocháme i architekturou překvapivě moderní.

Dozvíte se:
  • kde a proč byla postavena záhadná kaple Božího Těla a Krve
  • jaké náboženské řády a další instituce na Horním Novém Městě působily
  • co údajně spojuje Nové Město a Jeruzalém
  • podle jakého klíče Karel IV. kostely a kláštery zakládal
  • proč je Praha spojována s legendou o Faustovi
  • kde stávala zlopověstná krčma „Jedová chýše“, v níž prý tančila i mrtvola
  • odkud je výhled na všechny vrcholy „kříže pražských kostelů“
Sraz: u sochy Karolíny Světlé na Karlově náměstí (pozor, nesplést s Eliškou Krásnohorskou!), naproti nákupní galerií Atrium – viz foto

Hraběcí mlsání

Jak uspořádat chutnou svatební hostinu pro náročné hosty urozeného původu a dodržet přitom přísná pravidla půstu ?
Velké Březno, Ústecký kraj

Zámek v květech ve Velkém Březně

V půvabných zámeckých interiérech si můžete během prohlídky prohlédnout množství květinových vazeb, které připraví studenti zahradnické školy.
Velké Březno, Ústecký kraj

Pálení čarodějnic na Házmburku

Pálení čarodějnic na Házmburku.
Libochovice, Ústecký kraj

Jubilejní 50. Veletrh starožitností Antique – jaro 2024

Veletrh ANTIQUE je největší a nejstabilnější přehlídkou starožitností v ČR, která nabízí jedinečnou možnost zhodnotit stav a trendy současného trhu, případně doplnit sbírky, vhodně investovat či si doladit interiér.
Praha 2, Praha

Nahoru – Up

Petra Kubík Nandrážiová tvoří abstraktní obrazy, nemaluje však štětcem.
Praha 2, Praha

Komentovaná prohlídka výstavy Nahoru s autorkou

Prohlídka výstavy Nahoru / Up s výkladem autorky výstavy Petry Kubík Nandrážiové.
Praha 2, Praha

Komentované prohlídky Novoměstské radnice 2024

Komentované prohlídky s poutavým výkladem, o který je velký zájem, odkrývají návštěvníkům kus historie národní kulturní památky, která vznikla brzy po založení Nového Města Karlem IV. Během komentovaných prohlídek návštěvníci nahlédnou i do prostor, které nejsou veřejnosti běžně přístupné.
Praha 2, Praha

Filharmoniště – Péťa a vlk (pro děti od 0 do 3 let)

Péťa a vlk, hudební pohádka světoznámého skladatele Sergeje Prokofjeva pro nejmladší posluchače s doprovodem v historických prostorách Novoměstské radnice.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

John Reed Fitness Music Club v Praze

John Reed nabízí nekonečný mix tréninkových možností v unikátním designovém prostředí za doprovodu energizujících beatů DJs. John Reed spojuje zábavu a motivaci v unikátní klubové atmosféře.
Praha 2, Praha

Aikido pro Prahu a okolí

Výuka Aikido, Aikitoho, Iaido, Kyusho jutsu. Aikido klub Praha vychází z aikido stylů různých zahraničních učitelů, největším vzorem je však učení Nishio Senseie, doplněné o aiki ken a aiki jo, tak jak ho vyučuje Tanaka sensei.
Praha 2, Praha

Národní památník hrdinů heydrichiády při chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze

Kostel sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici se zapsal do České historie tím, že za II. světové války poskytl útočiště českým parašutistům, kteří v roce 1942 provedli úspěšné odstranění zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.
Praha 2, Praha

Kryptograf

Eliška je spoutaná neznámo kde a únosci požadují výkupné. Do toho šílený vědec hodlá odpálit jaderné hlavice.
Praha 2, Praha

Hlávkovy koleje – první studentské koleje pro talentované nemajetné studenty

Hlávkovy koleje tvoří dvě secesní budovy, které se nachází na Novém Městě v Praze 2. Jsou vedle sebe, ale jedna z nich má průčelí do ulice Dittrichova a druhá do ulice Jenštejnská. Jejich historie je spojena se jménem jejich zakladatele, kterým byl doktor Josef Hlávka.
Praha 2, Praha

Kostel sv. Václava na Zderaze v Praze

Původně románský kostelík sv. Václava na Zderaze stával na svém místě ještě dávno před vznikem Nového Města pražského. V průběhu staletí byl vojenským skladištěm i součástí trestnice. Od toku 1927 jej užívá Církev československá husitská.
Praha 2, Praha

Škola tance pro všechny

Přijďte si osvěžit či se naučit kroky základních společenských tanců efektivní a zábavnou metodou. Pod vedením profesionálního lektora vše zvládnete během několika málo lekcí.
Praha 2, Praha

Thajské masáže ve wellness centrech v Praze

Uvolněte své tělo a mysl při tradiční thajské masáži v salónech Thajka! Masáže provádějí rodilé Thajky s bohatou praxí a certifikátem chrámové školy Wat Pho. Diplomy této školy jsou nejváženější ze všech thajských škol a jsou obvykle podmínkou kvalifikace pro práci v renomovaných masážních zařízeních.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

CrossCafe – káva pro lepší den

Originální česká franchisová síť kaváren s přátelskou atmosférou, nabídkou prémiové kávy, horkých i ledových nápojů, dortů vlastní výroby, sendvičů, salátů i vydatných polévek.
Praha 2, Praha

Počernický pivovar

Počernický pivovar je součástí unikátního areálu Panský dvůr v Dolních Počernicích, který v sobě ukrývá krásné přírodní scenérie zámeckého parku, kvalitní gastronomii i kulturní akce a relaxaci.
Praha 19, Praha

Plzeňská restaurace U Sedlerů

Tradiční restaurace na Karlově náměstí v Praze s českou kuchyní a plzeňským Prazdrojem, která se specializuje na poctivý český guláš.
Praha 2, Praha

Mosaic House Design Hotel

Stylový Mosaic House Design Hotel je situován pouhých 10 minut pěší chůze od Karlova mostu v Praze. Hotel je ideálním východiskem pro poznávání Prahy a jejích nejdůležitějších historických památek od Pražského hradu až po Staroměstské náměstí.
Praha 2, Praha

Hotel La Ballerina na Novém Městě v Praze

Luxusní hotel La Ballerina řetězce Alchymist Luxury Group se nachází v centru Prahy, jen 15 minut chůze od Karlova mostu a Václavského náměstí. Nabízí stylové ubytování, bezplatné Wi-Fi připojení a nepřetržitě otevřenou recepci.
Praha 2, Praha

Best Western Hotel Moráň

Čtyřhvězdičkový hotel Best Western Hotel Moráň získal certifikaci EU Ecolabel. Návštěvníci Prahy se tak mohou ubytovat v ekologicky šetrném hotelu a přitom v krásné, historické budově v centru města s jedinečnými výhledy na Pražský hrad.
Praha 2, Praha

Muzeum medoviny – degustační prodejna

Specializovaná degustační prodejna v centru Prahy nabízí nejširší výběr přes 100 druhů tradičních medovin s možností ochutnávek.
Praha 2, Praha

The Manes Boutique Hotel Prague

Nejnovější luxusní hotel v Praze 2, jen pár minut od řeky Vltavy a nejznámějších památek.
Praha 2, Praha