Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Prohlídky na zámku v Mníšku pod Brdy
Maruska
Historické a vojenské akce

Prohlídky na zámku v Mníšku pod Brdy

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Středočeský kraj nebo navštivte Historické a vojenské akce v celé ČR.
Zábavná prohlídka pro děti a rodiče o vynálezech první republiky a o tom, jak se na zámku žilo rodině posledních majitelů zámku – Kastů z Ebelsberku.

Pokud chcete mít jistotu místa na prohlídce, doporučujeme nákup online. Prohlídky bývají rychle zaplněny. 

14:45 – 18:30 Pohádkové prohlídky: Tajemství staré bambitky 2

Prohlídky jsou určené pro rodiny s dětmi především od 3 do 6 let. Provádět bude zámecká komtesa v dobových šatech, která děti hned na začátku zavede do výstavy o pohádce Tajemství staré bambitky 2, která se na mníšeckém zámku natáčela. Děti uvidí originální kostýmy krále, královny i loupežníka Karaby, mapu království, dvojitý trůn nebo kuchyňské vybavení kuchaře Frita. Tomu se ale někde na zámku ztratil kouzelný samovarný hrnec. Pomohou mu ho děti během prohlídky najít? Děti se pak při pátrání ocitnou také v místnosti s názvem Z pohádky do pohádky, kde uvidí třeba trpaslíky, Karkulku nebo tříhlavého draka a na závěr ještě spatří mnoho malých princezen, králů a královen v dobových šatech. Prohlídka začíná ve 14:45, 15:30, 16:15, 17:05, 17:45, 18:30.

15:00 – 18:00 Dětské prohlídky v slavnostních sálech

Na zámku je něco v nepořádku! Podaří se dětem rozluštit tajemství ztraceného pírka? Čeká je dobrodružná prohlídka plná her, úkolů a hádanek. Vyzkouší si kouzelnické klobouky, budou prolézat pavučinou, poskládají velikou sněhovou vločku, své znalosti prověří v pohádkovém kvízu a roztřídí pohádkovou poštu. Prohlídka je určena pro děti od šesti let. Prohlídka začíná v 15:00, 16:00, 17:00 a 18:00.

Od 15:00 Škola šermu pro děti

15:00 – 19:00 Výtvarný ateliér

Během odpoledne bude otevřeno i tvoření ve výtvarné dílničce. Tady si jistě každý vybere z nepřeberného množství sádrových odlitků různých motivů a velikostí. Vybarvit si tak můžete například srdíčko, květinu, domeček, houbu, kaktus, traktor, auto nebo princeznu a mnoho dalšího. Odpoledne bude také probíhat promítání pohádek pro děti.

15:00 – 19:00 Sovičky a další draví ptáci v zámecké zahradě

Pokochejte se pohledem na různé druhy evropských sov a jiné dravce. Nejen, že se o těchto krásných ptácích dozvíte řadu zajímavostí, ale můžete se s nimi i vyfotit

Od 15:00 Soukromé pokoje posledních majitelů

Prohlídkový okruh představuje bydlení posledních majitelů zámku a zavede návštěvníky do místností, kde Kastové z Ebelsbergu trávili před sto lety většinu svého času. Prakticky zařízené ložnice i koupelny jsou plné drobných předmětů denní potřeby a působí, jako by byly stále zabydlené. Součástí je navíc i dětský pokojíček se spoustou hraček. Tady jistě každého zaujme například maketa školní třídy, společenská hra Dostihy a sázky, a především domeček pro panenky, který svítil na elektřinu. V pokojích pak nechybí už ani tehdejší moderní předměty, jako jsou telefony, rádia, gramofon nebo fén na vlasy. 

20:00  Rytířský turnaj na nádvoří

20:00 – 23:00 Detektivní prohlídky se slečnou Marplovou

Kostýmované zábavné prohlídky pro dospělé jsou přichystány v interiérech základního okruhu s reprezentačními sály a jídelnami. Průvodkyně v roli slečny Marplové, známé postavy románů Agathy Christie, která je vždy příliš zvědavá a na všechno přijde, prozradí, že na zámku došlo ke spáchání zločinu. Tentokrát ale bude potřebovat při pátrání asistenci. Pomohou jí návštěvníci zjistit pachatele? Prohlídky začínají ve 20:00, 21:00, 22:00 a 23:00.

20:00 – 23:00 country hudba na nádvoří

Hudba v podání Naboso – mezi prohlídkami si bude moci návštěvník poslechnout i zazpívat country písně, které bude na nádvoří zámku vyhrávat uskupení Naboso.

Provozovatel

Zámek Mníšek pod Brdy

nám. F. X. Svobody 1
252 10 Mníšek pod Brdy
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
49,868238 14,258291
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Pohádkové prohlídky s komtesou na zámku v Mníšku pod Brdy

Akce pro děti.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Mníšecké trhy Najíme se

Farmářské trhy a sousedský festival dobrého jídla a pití je tradiční oblíbenou akcí před zámkem v Mníšku pod Brdy. Pečlivě vybraní prodejci kvalitních potravin, ale také speciality ke snídani či obědu, víno, pivo, sladké i slané dobroty pro děti.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Mníšecké trhy Najíme se

Farmářské trhy a sousedský festival dobrého jídla a pití je tradiční oblíbenou akcí před zámkem v Mníšku pod Brdy. Pečlivě vybraní prodejci kvalitních potravin, ale také speciality ke snídani či obědu, víno, pivo, sladké i slané dobroty pro děti.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Food Truck Market v Řevnicích

Občerstvení na kolech z celého světa zamíří letos podruhé na západ od Prahy do Řevnic. Již 6. ročník akce Food Truck Market se uskuteční v sobotu 14. října přímo na řevnickém náměstí.
Řevnice, Středočeský kraj

Cyklobus Brdy: Dobřichovice – Mníšek pod Brdy – Kytín

Autobus s vlekem na jízdní kola vyrazí do terénu i v roce 2023. Jeho cílem je Chráněná krajinná oblast Brdy. Pohodlně spojí Dobřichovice s Brdskými Hřebeny. Jezdit bude jako každý rok až do konce řijna.
Černolice, Středočeský kraj

Karlštejnské vinobraní 2023

Historická slavnost vína za přítomnosti císaře římského a krále českého Karla IV. a jeho dvora. Návštěvníky čeká na Karlštejně bohatý program z doby středověku, ochutnávky vín a kulinářských specialit, rytířský turnaj a vystoupení mágů.
Karlštejn, Středočeský kraj

Vernisáž výstavy 60. let Památníku a Swing Session ve Strži

Víte, že Památník Karla Čapka je pro veřejnost otevřen již 60 let? V sobotu 23. září zde proběhne vernisáž výstavy k tomuto výročí, promítání a koncert Swing Session.
Stará Huť, Středočeský kraj

Veselé rozloučení s létem

Letos se na Dobříši koná již 3. ročník Veselého rozloučení s létem. Nenechte si ujít toto odpoledne plné soutěží, interaktivních stanovišť, hudby a spousty další zábavy! Velcí i malí, holky i kluci, každý si najde to své!
Dobříš, Středočeský kraj

Aktivity v okolí

Zámecký park v Mníšku pod Brdy

Park a zahrada je chloubou zámku v Mníšku pod Brdy. Její historie sahá do 17. století, kdy byl zasypán původní hradní příkop a vznikl základ dnešního parku.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Pohádková prohlídka zámku v Mníšku pod Brdy

Pohádková prohlídka je určena pro děti od tří do devíti let. Děti provede zámkem komtesa a potkají zde mnoho pohádkových postav a bytostí.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Hodinová věž na zámku Mníšek pod Brdy

Zámek v Mníšku pod Brdy má tři věže a prostřední z nich je vlastně místní rozhledna. Můžete vyjít po vřetenovém schodišti do zámecké hodinové věže a prohlédnout si krajinu z ptačí perspektivy.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Muzeum užitkové techniky v Mníšku pod Brdy

Muzeum je umístěno v soukromých prostorách v areálu bývalého statku nedaleko náměstí v Mníšku, v místech, kde stávala továrna na barvení látek a výrobu škrobu. Soustřeďuje exponáty, které sloužily především k práci a dopravě.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Pavilon Mníšek

V areálu ZŠ Komenského v Mníšku pod Brdy se nachází Pavilon, třípodlažní budova. Přízemí slouží pro komunitní účely, další patra pro školu.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Komentované prohlídky historickým centrem Mníšku pod Brdy

Chystáte návštěvu Mníšku pod Brdy a rádi byste se o něm a jeho historii něco dozvěděli? Chcete se s přáteli, rodinou projít po městě a přivítali byste odborný komentář místního obyvatele? Domluvte si prohlídku s místními průvodci.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Barokní areál Skalka – poutní kostel u Mníšku pod Brdy

Severně od Mníšku pod Brdy na návrší Skalka se nachází poutní místo s kostelíkem sv. Maří Magdaleny. K vrchu Skalka vede z městečka Mníšek pod Brdy naučná stezka s obnovenou křížovou cestou s kapličkami z roku 1672. Od kostelíka je krásný výhled na město Mníšek pod Brdy i jeho okolí.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Malý mnich Mníšek pod Brdy

Vůně čerstvě pečených vaflí a italské kávy vás dovede k nejvýše položenému domu na náměstí v Mníšku pod Brdy. Žízeň zaženete domácími limonádami a chuť na sladké našimi vlastními dorty. Ubytovat se u nás můžete ve dvou apartmánech.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Esmarin Wellness Hotel Mníšek pod Brdy

Sportovně relaxační centrum Esmarin Wellness Hotel naleznete u města Mníšek pod Brdy nedaloko Prahy.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Kavárna a bistro Tady & Teď v Mníšku pod Brdy

Kavárna a bistro v moderním provedení. Přijďte si vychutnat jedinečné okamžiky do Tady & Teď. V kavárně pořádají i různé kulturní akce či soukromé oslavy. 
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Penzion a restaurace U Kašných

Restaurace a penzion u Kašných se nachází v malé romantické vesničce Rymáni u Mníšku pod Brdy.
Zahořany, Středočeský kraj

Restaurace Pivovar Kytín

Útulná rodinná restaurace s vlastním minipivovarem. Specializuje se na tradiční českou kuchyni s důrazem na lokální a sezonní suroviny.
Kytín, Středočeský kraj

Boutique Hotel Corso

Zpomalte a zapomeňte na každodenní povinnosti. U nás načerpáte energii z přírody Českého krasu, malebných Brd a pohodlí našich stylových pokojů.
Řevnice, Středočeský kraj

CocktailStory

Unikátní koktejlové workshopy na úpatí Brd pro jednotlivce i menší skupiny.
Černolice, Středočeský kraj

Pivovar Řevnice

Pečlivě ošetřené pivo a poctivá česká klasika na talíři. Otevřeno máme denně, neděle až čtvrtek od 11 do 22 hodin, pátek a sobota od 11 do 23.
Řevnice, Středočeský kraj