Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si
aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte
aktuální akce v regionu Středočeský kraj nebo navštivte
Sportovní akce v celé ČR.
Vydejte se v sobotu 27. dubna na putování po podbrdských Hřebenech a vápencové krajině Českého krasu. Nenáročná trasa má asi 23 km.
Trasa poutě začne v sobotu ráno ve městě Mníšek pod Brdy u kostela sv. Václava. Každý může vyrazit svým tempem, nicméně přibližně v 8:30 vychází skupinka s průvodcem poutnického spolku Ultreia, k níž se lze přidat.
Cesta z Mníšku povede přes poutní areál Skalka, který stojí na úpatí brdských Hřebenů nad městem. Jedná se o unikátní místo, kde se nachází kostelík sv. Máří Magdalény, bývalý klášter, 14 kapliček křížové cesty a poustevna. Genius loci tohoto místa přitahuje pozornost lidí již z dálky. Pro zájemce bude v 9:00 připravena krátká komentovaná prohlídka areálu.
Dále bude trasa pokračovat po hřebenové cestě přes Hřebeny vesnicí Svinaře, městečkem Liteň, památkovou zónou Korno, přírodní rezervací Koda až do Tetína, místa spojeného s životem Ludmily, kněžny a první české světice. V 16:00 se na Tetíně uskuteční vernisáž výstavy o Olze Havlové v kostele sv. Jana Nepomuckého, jejíž součástí bude povídání o této první dámě a hudební vystoupení Petra Hejného. Po návštěvě Tetína skončí pouť pohodlným sestupem do Berouna k vlakovému nádraží.
Všichni poutníci, ať už malí nebo velcí, jsou srdečně vítáni. Akci pořádají spolky Berounsko, Turistická oblast Brdy a Podbrdsko a Ultreia za podpory Středočeského kraje. Výstavu a vernisáž pořádá Sdružení sv. Ludmily na Tetíně.