!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Všeminský Fašank 2020

Všeminský Fašank 2020

Kdy 22. únor 2020 9:00 - 17:00 Festivaly
Valašský masopustní průvod obcí Všemina s více než 20-ti letou tradicí, pořádaný SDH Všemina, s živou dechovou kapelou "Všemiňanka" a desítkami maškar. Možnost zúčastnit se jako maškara v průvodu, nebo jen tak se přijít na průvod podívat, pobavit se a zatančit si.
Fašank, masopust, končiny ... tradiční oslava před postní dobou (popeleční středou). Valašskou obcí Všemina (okr.Zlín) prochází letos již 23. rokem velký průvod desítek maškar, které představují dospělí i děti všech věkových kategorií. Tato akce navazuje na historickou tradici, která byla v 90.letech obnovena nadšenci z ochotnického divadla ve Všemině a tehdejšího faráře P. Jiřího Orsága. V čele průvodu jede koňské spřežení s žebřiňákem, na kterém do kroku hraje dechová kapela Všemiňanka pod taktovkou kapelníka V. Kovaříka.

Průvod vyráží z horního konce (hořanska) v 9 hodin ráno poté, co maškary dostanou od starosty "klůče od dědiny" a cestou dolů zastavuje na cca 20-ti zastávkách po celé vesnici. Konec průvodu je v čase mezi 13 až 14 hodinou na dolním konci. Přivítáme všechny velké i malé do průvodu v přestrojení za maškary nebo každého rádi uvidíme na zastávkách, kde je možno si zatančit, popovídat si, občerstvit se a pobavit. Kapela hraje jak do kroku, tak k tanci.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 2. 2020
Vodní nádrž Všemina

Vodní nádrž Všemina

Všemina, Východní Morava
Zimní radovánky na Všemině

Zimní radovánky na Všemině

Všemina, Východní Morava
Mikuláštíkovo fojtství v Jasenné

Mikuláštíkovo fojtství v Jasenné

Jasenná, Východní Morava
Lyžařský areál Trnava - Luhy

Lyžařský areál Trnava - Luhy

Trnava, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí