Úvod > Co chcete dělat? > Lyžařský areál Trnava - Luhy
Lyžařský areál Trnava - Luhy
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Lyžařský areál Trnava - Luhy

Zimní sporty
Na úpatí Hostýnsko Vizovických vrchů nedaleko Zlína leží lyžařský areál Trnava (502 m n.m.), který je vhodný pro místní, ale i další nadšence lyžování. Právě díky své poloze nedaleko Zlína je tento areál jako stvořený pro každodenní relaxaci na lyžích či snowboardu.
Lyžařský areál Trnava-Luhy leží ve výšce 502 m nad mořem. Celková kapacita areálu je 2510 osob za hodinu. Celková délka sjezdových tratí je 1030 m. Hlavní sjezdovka je 480m dlouhá, obrácená k jihu, s nočním osvětlením, v pravé části je snowpark s překážkami (jen přírodní sníh). Technický sníh zajišťují tři sněžná děla a pět zasněžovacích tyčí, ke každodenní úpravě používáme rolbu Kässbohrer. Ke dvěma vlekům typu Poma přibyl  v dolní plytké části sjezdovky 100 m tažné lano s unašeči, vhodné pro začátečníky a děti, které zároveň poslouží jako „přibližovadlo“ z parkoviště k pokladně vleku. Dále je zde ještě další 50 m lano pro nejmenší, tentokrát bez madel, která někdy činí začátečníkům problémy. Nechybí ani “pohádková” slalomová trasa.
 
Lyžařská škola Ski Pingi nabízí v našem areálu privátní a skupinovou výuku lyžování a snowboardingu. Pod vedením zkušených instruktorů můžete absolvovat první “krůčky” na lyžích či snowboardu, nebo také zdokonalovat své již získané lyžařské umění.
 
K většímu komfortu lyžařů a jejich doprovodu přispívá dobře zásobovaný SKI bufet s Apres-Ski stanem s výhledem na svah, a dětský koutek s odpočívárnou. WC je od konce roku 2012 nové, s tekoucí vodou, přímo u bočního vstupu do odpočívárny. Také sváteční lyžaři bez vlastního vybavení zde nepřijdou zkrátka, neboť mohou využít nabídky malé půjčovny lyží. Vzhledem k dobré poloze a kvalitnímu zázemí zde sezóna trvá obvykle od poloviny prosince do konce března, vleky jsou v provozu šest dní v týdnu včetně večerního lyžování.
 
Příjezdová cesta je udržovaná, k dispozici jsou tři neplacená parkoviště, nejbližší sjezdovce je 50m.
Lyžařské středisko svými terény uspokojí rodiny s dětmi, lyžaře začátečníky i pokročilé lyžaře a snowboardisty, běžkaře nevyjímaje. V okolí je při dobrých podmínkách několik navazujících běžkařských stop, každoročně připravujeme strojově upravovaný 4km okruh k fotbalovému hřišti a zpět.

Přilehlé Rekreační středisko nabízí zimní víkendové menu. Zrekonstruované relaxační centrum s bazénem, saunou a whirlpoolem vám poskytne úlevu po celodenním lyžování (je lepší předem telefonicky nebo osobně objednat). Hlavní budova RS a ubytovací chaty jsou vzdáleny cca 100m od středu sjezdovky, při dobrých podmínkách přístupné na lyžích.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019
28.11.
Adventní jarmark mikroregionu Slušovicko

Adventní jarmark mikroregionu Slušovicko

Slušovice, Východní Morava
11.5.
31.10.
První Dřevěná zoo

První Dřevěná zoo

Ostrata, Východní Morava
7.11.
Hradní jarmark na Lukově

Hradní jarmark na Lukově

Lukov, Východní Morava
8.7.
11.7.
Masters of Rock 2021 Vizovice

Masters of Rock 2021 Vizovice

Vizovice, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí