Úvod > Co chcete dělat? > Lyžařský areál Trnava – Luhy
Lyžařský areál Trnava - Luhy
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zimní sporty

Lyžařský areál Trnava – Luhy

Na úpatí Hostýnsko Vizovických vrchů nedaleko Zlína leží lyžařský areál Trnava (502 m n.m.), který je vhodný pro místní, ale i další nadšence lyžování. Právě díky své poloze nedaleko Zlína je tento areál jako stvořený pro každodenní relaxaci na lyžích či snowboardu.
Lyžařský areál Trnava-Luhy leží ve výšce 502 m nad mořem. Celková kapacita areálu je 2510 osob za hodinu. Celková délka sjezdových tratí je 1030 m. Hlavní sjezdovka je 480m dlouhá, obrácená k jihu, s nočním osvětlením, v pravé části je snowpark s překážkami (jen přírodní sníh). Technický sníh zajišťují tři sněžná děla a pět zasněžovacích tyčí, ke každodenní úpravě používáme rolbu Kässbohrer. Ke dvěma vlekům typu Poma přibyl  v dolní plytké části sjezdovky 100 m tažné lano s unašeči, vhodné pro začátečníky a děti, které zároveň poslouží jako „přibližovadlo“ z parkoviště k pokladně vleku. Dále je zde ještě další 50 m lano pro nejmenší, tentokrát bez madel, která někdy činí začátečníkům problémy. Nechybí ani “pohádková” slalomová trasa.
 
Lyžařská škola Ski Pingi nabízí v našem areálu privátní a skupinovou výuku lyžování a snowboardingu. Pod vedením zkušených instruktorů můžete absolvovat první “krůčky” na lyžích či snowboardu, nebo také zdokonalovat své již získané lyžařské umění.
 
K většímu komfortu lyžařů a jejich doprovodu přispívá dobře zásobovaný SKI bufet s Apres-Ski stanem s výhledem na svah, a dětský koutek s odpočívárnou. WC je od konce roku 2012 nové, s tekoucí vodou, přímo u bočního vstupu do odpočívárny. Také sváteční lyžaři bez vlastního vybavení zde nepřijdou zkrátka, neboť mohou využít nabídky malé půjčovny lyží. Vzhledem k dobré poloze a kvalitnímu zázemí zde sezóna trvá obvykle od poloviny prosince do konce března, vleky jsou v provozu šest dní v týdnu včetně večerního lyžování.
 
Příjezdová cesta je udržovaná, k dispozici jsou tři neplacená parkoviště, nejbližší sjezdovce je 50m.
Lyžařské středisko svými terény uspokojí rodiny s dětmi, lyžaře začátečníky i pokročilé lyžaře a snowboardisty, běžkaře nevyjímaje. V okolí je při dobrých podmínkách několik navazujících běžkařských stop, každoročně připravujeme strojově upravovaný 4km okruh k fotbalovému hřišti a zpět.

Přilehlé Rekreační středisko nabízí zimní víkendové menu. Zrekonstruované relaxační centrum s bazénem, saunou a whirlpoolem vám poskytne úlevu po celodenním lyžování (je lepší předem telefonicky nebo osobně objednat). Hlavní budova RS a ubytovací chaty jsou vzdáleny cca 100m od středu sjezdovky, při dobrých podmínkách přístupné na lyžích.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Sirákov Vsetín

Hotel Sirákov Vsetín

Vsetín, Zlínský kraj
Restaurace Zámek Hošťálková

Restaurace Zámek Hošťálková

Hošťálková, Zlínský kraj
Café Retro Vizovice

Café Retro Vizovice

Vizovice, Zlínský kraj