Úvod > Kalendář akcí > Věznice Stráž pod Ralskem
Výstavy

Věznice Stráž pod Ralskem

Městské muzeum Mimoň představuje Věznici Stráž pod Ralskem.
Prostřednictvím fotografií a vystavených exponátů je zde návštěvníkům umožněno nahlédnout za zdi věznice a seznámit se tak s prostředím kam se běžný občan nedostane. 

Výstava je pomyslně rozdělena na dvě části. Každá část je umístěna v jednom patře Muzea. V prvním patře je výstava věnována především zaměstnancům a jejich práci. Je zde také vystaven zmenšený model věznice, který umožní návštěvníkovi udělat si představu o rozloze věznice a množství objektů k ní patřících. Své místo zde má ale také péče o zaměstnance a personalistika. 

V druhém patře Muzea je výstava věnována především životu odsouzených ve věznici a práci s nimi. Návštěvník zde může například vidět vybavení cely, lůžko odsouzeného nebo jeho skříňku na osobní věci. Ale uvidí zde například i to, co může odsouzený obdržet v nárokovém balíku, na který má každý odsouzený nárok jednou za půl roku a který může vážit max. 5 kg. Vystaveny jsou zde také různé výrobky, které vytvořili odsouzení v rámci programů zacházení nebo ve Školském vzdělávacím středisku.
 
11.6.
4.9.
Stromy jako domy

Stromy jako domy

Mimoň, Liberecký kraj
2.7.
Královské oslavy v Zákupech

Královské oslavy v Zákupech

Zákupy, Liberecký kraj
1.4.
16.4.
Výstava na zámku Zákupy

Výstava na zámku Zákupy

Zákupy, Liberecký kraj
4.7.
Hlahol – rock band

Hlahol – rock band

Doksy, Liberecký kraj