Úvod > Kalendář akcí > Vejvodova Zbraslav 2019

Vejvodova Zbraslav 2019

Kdy 27. září 2019 - 29. září 2019 Festivaly
24. ročník Mezinárodního festivalu malých dechových orchestrů Vejvodova Zbraslav, který se koná na počet slavného skladatele a zbraslavského rodáka Jaromíra Vejvody.

Srdečně Vás zveme k účasti na XXIV. ročník mezinárodního festivalu „Vejvodova Zbraslav“, který se koná v termínu 27. – 29. 9. 2019. Festival je určen dechovým orchestrům, big bandům a jazzovým souborům.

Pověřeným pořadatelem je OR-FEA Praha, festivalová a organizační kancelář ve spolupráci s Městskou částí Praha Zbraslav a syny Jaromíra Vejvody.

Součástí festivalu je soutěžní přehlídka, která je vypsaná pro malé dechové orchestry do 25 hráčů (včetně dirigenta). Orchestry nejsou zařazovány do výkonnostních kategorií, ale musí zařadit do soutěžního programu určenou skladbu: Jaromír Vejvoda/Ladislav Jacura - "Bejvávalo, bejvávalo" v orchestrálním provedení (beze zpěvu).

V sobotu je připravena mažoretková show a slavnostní průvod orchestrů s mažoretkami. Po skončení průvodu program pokračuje společným koncertem všech zúčastněných orchestrů.

Festival se koná pod záštitou hlavního města Prahy a za organizační a finanční podpory Městské části Zbraslav.

Orchestry s mažoretkami jsou vítány.

Uzávěrka přihlášek: 15. 6. 2019

Celý popis
Naposledy změněno: 25. 9. 2019