Úvod > Kalendář akcí > Vánoce na tvrzi - Nebovidy u Kolína

Vánoce na tvrzi - Nebovidy u Kolína

Kdy 7. prosinec 2019 11:00 - 18:00 Akce pro děti
V sobotu 7. prosince 2019 od 11:00 do 18:00 hod. se na Nebovidské tvrzi koná oblíbená adventní akce pro celou rodinu - Vánoce na tvrzi. V okouzlujícím prostředí tvrze čeká na návštěvníky bohatý program, naplněný divadelními a hudebními vystoupeními, vánoční jarmark, tradiční zvyky, řemeslné dílny.
Historická stavba tvrze bude oděna do vánočního hávu a po celém areálu naleznou návštěvníci více jak desítku vánočních stromečků ozdobených na různé způsoby. S cukrovím, palačinkou, jitrnicí či svařákem mohou vyrazit na prohlídku tvrze nebo se jen tak po ní procházet. 

Řemeslné dílničky se těší na zvídavé návštěvníky. Svíčkárna a apatyka nabízí vlastnoruční výrobu svíčky, mýdla či namíchání čajové směsi pro zdraví. V kovárně zvoní kladiva a kováři odlévají s návštěvníky olovo, na tzv. špýchaře se bude věštit budoucnost. K Vánocům patří samozřejmě i zvířátka, kterých bude na tvrzi plno.

Shledání starých známých a potkávání nových doprovázejí vánoční písně a koledy v podání pěveckých sborů z Kolína a Červených Peček. Vrcholem doprovodného programu je divadelní hra Byla cesta byla ušlapaná ... divadla Studna v 16:00 hod.
 
Akce se koná za každého počasí, návštěvníkům bude zpřístupněn téměř celý zastřešený objekt Nebovidské tvrze. Vánoce na tvrzi jsou určeny právě pro ty, kteří místo jednotvárných náměstí s blyštivými kandelábry, raději navštíví místo, kde je cítit pečená kýta, kouř štípe do očí, pod kotlem se vaří prdelačka a je možné si všechno vyzkoušet: odlévání olova, házení střevícem či pouštění lodiček.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Theresia Kolín

Hotel Theresia Kolín

Kolín, Střední Čechy
Restaurace Villa Romantica v Kolíně

Restaurace Villa Romantica v Kolíně

Kolín, Střední Čechy
Dětská kavárna Matky sobě v Kutné Hoře

Dětská kavárna Matky sobě v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy
Hotel Opat v Kutné Hoře

Hotel Opat v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy