Úvod > Kalendář akcí > Umění ve městě 2020 České Budějovice
Umění ve městě 2020 České Budějovice
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
2.6.
30.9.
+ Přidat foto

Umění ve městě 2020 České Budějovice

Kdy 2. červen 2020 - 30. září 2020 Společenské akce
Výstava soch, která se stala v Budějovicích již tradicí. Je oslavou sochařství a práce s formou a materiálem. Nese v sobě prvky konceptů/ příběhů které vypráví prostřednictvím objektů/ soch.
Přehlídka monumentálního sochařství v Českých Budějovicích bude i letos oslavou sochařství a kreativity a zajímavým zpestřením letních dnů ve městě.

Na sochařská díla narazíte při běžných procházkách ulicemi jihočeských měst, ale také při výletech za turisticky zajímavými cíli kraje.

Sochy umístěné ve veřejném prostoru měst České Budějovice, Bechyně, Hluboká nad Vltavou, Týn nad Vltavou a Veselí nad Lužnicí jsou přístupné bez omezení.

Letošní ročník se jmenuje AQUA – voda. Latinská forma názvu by měla být srozumitelná jak domácím, tak cizincům. Voda, respektive její vzrůstající nedostatek je dnes jedním z hlavních společenských témat vůbec a setkáváme se s ním doslova každý den. Proto chceme ukázat, jakým způsobem ho české umění reflektuje, od hravosti po intervence s ekologickým přesahem. Ale jsou tu i jiné důvody. Vždyť přirozenou spojnicí všech míst, kde se festival letos odehrává je řeka Vltava, jinými slovy zase voda.

Umění – ať už sochy, instalace nebo umělecké intervence – se tentokrát tedy objeví především v okolí vodních ploch, na březích řeky, ale i přímo na hladině. Voda sama může být součástí některých prací, jindy může k tomuto živlu jen symbolicky odkazovat, třeba jako k životodárnému zdroji. Například absolvent sochařského ateliéru na pražské UMPRUM Zdeněk Ruffer bude hledat stopy na hladině řeky a Josefína Jonášová pro změnu ukáže, co dokáže voda udělat s nabroušenou sekyrou.

Graffiti scénu bude tentokrát zastupovat jednak svým 3D objektem i skutečná legenda – Jan Kaláb aka POINT. A velkoformátový mural na sídlišti Máj vytvoří českobudějovický writter Jakub Štark. Vodní živel představuje také ideální možnost představit tvorbu mezinárodně uznávaného sochaře Františka Svátka momentálně usazeného v jižních Čechách, pro něhož jde bez nadsázky o jedno z životních témat. A v neposlední řadě zahájí v rámci festivalu v Českých Budějovicích svou činnost nová galerie R 2020, pro kterou respektovaný pražský kurátor Radek Wohlmuth připravil výstavu rozpíjených tušových obrazů Petra Nikla s názvem Z jedné vody načisto.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Minipivovar Beeranek v Českých Budějovicích

Minipivovar Beeranek v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
Hotel Dvořák v Českých Budějovicích

Hotel Dvořák v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
Café Datel

Café Datel

České Budějovice, Jižní Čechy
Restaurace Zvon České Budějovice

Restaurace Zvon České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy