!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Umění ve městě 2019 České Budějovice
Umění ve městě 2019 České Budějovice
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
5.6.
30.9.
+ Přidat foto

Umění ve městě 2019 České Budějovice

Kdy 5. červen 2019 - 30. září 2019 Společenské akce
Výstava soch, která se stala v Budějovicích již tradicí. Je oslavou sochařství a práce s formou a materiálem. Nese v sobě prvky konceptů/ příběhů které vypráví prostřednictvím objektů/ soch.
Přehlídka monumentálního sochařství v Českých Budějovicích bude i letos oslavou sochařství a kreativity a zajímavým zpestřením letních dnů ve městě.

Na sochařská díla narazíte při běžných procházkách ulicemi jihočeských měst, ale také při výletech za turisticky zajímavými cíli kraje. U lipenské přehrady rozveselí šedivé stěny street art Jakuba Štarka. Figura Jakuba Flejšara se s vámi zastaví na Hluboké a České Budějovice mimo instalací ve veřejném prostoru rozsvítí od 27. června výstava Vladimíra Franze v Galerii Mariánská.

Sochy umístěné ve veřejném prostoru měst České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Veselí nad Lužnicí, Lipno nad Vltavou, Černá v Pošumaví, Týn nad Vltavou jsou přístupné bez omezení.


Letošním tématem je 3D tisk z betonu

Společným cílem letošního uměleckého hledání je definovat možnosti použití 3D technologií pro výtvarnou a experimentální tvorbu a zasazení objektů do kontextu s místem nebo krajinou. Robot je jen nástrojem současnosti a budoucnosti stejně jako dříve úhlová bruska nebo kladívko a dláto. Vždy záleží na autorovi, jak daný nástroj dovede použít a kolik vlastní invence a kreativity do něj dovede vložit.

I ve světě je 3D tisk z betonu stále většinou pouze experimentální a je předmětem výzkumu. Návštěvníci 12. ročníku Umění ve městě tak mají ojedinělou a unikátní příležitost být účastni prvního představení 3D tisku z betonu ve veřejném prostoru. Možnosti 3D tisku budou představeny na příkladech výtvarných realizací a městského mobiliáře.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 6. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Minipivovar Beeranek v Českých Budějovicích

Minipivovar Beeranek v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
Hotel Dvořák v Českých Budějovicích

Hotel Dvořák v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
Restaurace Zvon České Budějovice

Restaurace Zvon České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy