Úvod > Kalendář akcí > Umění ve městě 2021 České Budějovice
Umění ve městě 2021 České Budějovice
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
1.6.
30.9.
+ Přidat foto
Společenské akce

Umění ve městě 2021 České Budějovice

  • 1. červen 2021 – 30. září 2029
Výstava soch, která se stala v Budějovicích již tradicí. Je oslavou sochařství a práce s formou a materiálem. Nese v sobě prvky konceptů/ příběhů které vypráví prostřednictvím objektů/ soch.
Přehlídka monumentálního sochařství v Českých Budějovicích bude i letos oslavou sochařství a kreativity a zajímavým zpestřením letních dnů ve městě.

Výstavu Umění ve městě 2021 pořádá statutární město České Budějovice a Umění ve městě z.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem, Veselím Nad Lužnicí, Hlubokou nad Vltavou, Lipno Servisem a Týnem nad Vltavou.

Umění ve městě je sochařská výstava, která obohacuje, doplňuje nebo ozvláštňuje historické centrum Českých Budějovic. Město a parky se stávají galerií pod širým nebem a umění tak přichází za divákem do jeho přirozeného prostoru a nikoliv divák za uměním, jak se to odehrává v galeriích. A to je hlavní přínosem výstavy ve veřejném prostoru. V každém případě přináší důvod k zamyšlení a především trochu jiný pohled na svět kolem nás.

CITY – téma města jako živého organismu, rostoucího z potřeb komunikačních, sociálních, rezidentních, obchodních a depozitních. Organismu, který se proměňuje s denní dobou, kdy stejné místo působí a funguje v různých fázích dne a noci k jiným účelům. Výtvarné interpretace inspirované městem, jeho proměnami a lidmi, vstupují do města, aby rozehrály city obyvatel a návštěvníků.  

14. ročník festivalu tak hostí instalace ve vzduchu, na vodě, i na zemi ve veřejném prostoru jihočeských CITY(měst) a láká k neotřelým setkáním a konfrontacím. Setkáváme se po nelehkém roce, kdy většina z nás byla uvězněna v nedobrovolné izolaci a karanténě. Pro mnohé výtvarníky to naštěstí nebyl čas obtížný, jelikož se často sami dobrovolně do izolace uzavírají ve svých ateliérech i myšlenkách, aby je zhmotnili do nových, rozličných forem. 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Minipivovar Beeranek v Českých Budějovicích

Minipivovar Beeranek v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
Hotel Dvořák v Českých Budějovicích

Hotel Dvořák v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
Café Datel

Café Datel

České Budějovice, Jižní Čechy
Restaurace Zvon České Budějovice

Restaurace Zvon České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy