Úvod > Kalendář akcí > Výstava Flora Pragensis
Výstava Flora Pragensis
">
12.12.
14.12.
Přidat foto
Výstavy

Výstava Flora Pragensis

Vánoční stromky, adventní věnce, svíčky, ozdoby a dekorace – to jsou věci, bez kterých si většina českých domácností Vánoce neumí představit.
Flora Pragensis s podtitulem Vánoce ve všech podobách i dobách se koná letos už pošesté. Samotné výstavě bude předcházet soutěž studentů zahradnických oborů.

Vánoční stromky, adventní věnce, svíčky, ozdoby a dekorace – to jsou věci, bez kterých si většina českých domácností Vánoce neumí představit. Za výzdobu neváhají Češi utratit tisíce. Inspiraci, jak si letos vánočně vyzdobit domácnost, mohou lidé nasbírat na tradiční pražské předvánoční akci Flora Pragensis. Ta letos proběhne v areálu Střední odborné školy Jarov v Praze 9 už poosmé. Konat se bude od 12. do 14. prosince.
Flora Pragensis je jedinou floristickou soutěží ve vazbě a aranžování s vánoční tematikou v Česku. Letos proběhne 12. prosince a navazovat na ni bude dvoudenní prodejní výstava.  „Soutěže se letos zúčastní 26 žáků z 11 zahradnicky zaměřených škol z celého Česka. Soutěž proběhne ve čtvrtek 12. prosince od 9 do 17 hodin a soutěžící budou mít tři úkoly – ozdobení vánočního stromku, adventního věnce a výrobu girlandy na krbovou římsu. V dalších dnech bude následovat prodejní výstava nesoutěžních výrobků.

Prodejní výstava se bude konat ve společenském sále Střední odborné školy Jarov v pátek 13. prosince od 9 do 16 hodin a v sobotu 14. prosince od 9 do 13 hodin. Návštěvníci si budou moci zakoupit například vánoční hvězdy, adventní věnce, svíčky, svícny nebo domovní znamení. V době soutěže i na výstavě mohou navíc zájemci o studium zahradnického oboru o něm získat veškeré potřebné informace. V sobotu bude od 9 do 13 hodin probíhat den otevřených dveří, v rámci kterého si mohou zájemci prohlédnout všechny prostory naší školy a získat informace od žáků a zaměstnanců školy.

Provozovatel

Střední odborná škola Jarov

Učňovská 100/1
190 00 Praha 9
Tel.:
+420 266 106 254
Email:
studium@skolajaro...
GPS:
50,091355 14,501636
 
Region:
Praha
Město:
Praha 9
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny