Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Bylinková dílna: Svatojánská noc
Lidová řemesla a trhy

Bylinková dílna: Svatojánská noc

Říká se, že byliny sesbírané o Svatojánské noci mají největší sílu. Přivítejte s námi kouzelnou noc v zahradě a s květinovou korunou. Bylinková dílna je k tomu ideální!
Máte rádi bylinky? Chtěli byste se naučit vyrábět si vlastní a ryze přírodní kosmetické přípravky? Vyhledáváte místa s atmosférou a milou společností? Pak jsou bylinkové dílny v Otevřené zahradě přesně pro vás!

Bylinky pěstujeme v Boromejské zahradě. Jedná se o bývalou klášterní zahradu. V dobách socialismu zahrada zpustla, od roku 2012 pracujeme na její obnově a v červnu 2015 jsme ji otevřeli veřejnosti.

Z bylinkové dílny Svatojánská noc si odnesete (a sami i vyrobíte) tyto produkty:
– květinová koruna
– ořechový likér
– očistná sůl do koupele

Lektorky: Hana Zuchnická, Helena Peřinová, Klára Kepertová
Registrujte se včas na webu.

Provozovatel

Otevřená zahrada Nadace Partnerství

Údolní 33
602 00 Brno-střed
Tel.:
+420 515 903 145
Tel.:
+420 773 775 484
Email:
monika.urbaskova@...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.otevrenazahra...
WWW:
www.nadacepartner...
GPS:
49,197659 16,598877
 
 

Vstupné

Cena: 590 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Evropský strom roku

Během února volí Evropané nejzajímavější strom starého kontinentu v anketě Evropský strom roku. V online hlasování lze nyní volit z 16 finalistů. České barvy reprezentuje Hrušeň hnilička z Drásova u Příbrami. Podpořit v soutěži však můžet stromy dva.
Brno, Jihomoravský kraj

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska 2023

Zářijový díl seriálu cykloturistických akcí Krajem vína vás již tradičně zavede do podzimních, hrozny obtěžkaných, vinic Znojemska. Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší, na trasách vás čekají zastávky ve vinných sklepech i přímo ve vinicích.
Brno, Jihomoravský kraj

Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska 2023

První říjnový víkend strávíme v podzimních vinicích v okolí Kyjova. Připraveny budou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší po vinařských stezkách Kyjovska. Na kole nebo pěšky budete objevovat krásy slovácké přírody a ochutnáte místní speciality včetně burčáku.
Brno, Jihomoravský kraj

Interaktivní procházka – S Mendelem za pokladem

Vydejte se po stopách Gregora Johanna Mendela v okolí brněnského hradu Špilberk a objevte poklad augustiniánského opatství! Hru můžete absolvovat kdykoli až do 31. prosince 2023. Průvodcem vám bude Mendelova příručka, kterou si zdarma stáhněte a na cestu vytiskněte. S sebou si vezměte tužku.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Greenway Krakov–Morava–Vídeň

Greenway Krakov–Morava–Vídeň spojuje dvě významné středoevropské metropole Krakov a Vídeň. Na území České republiky prochází tento koridor severní, střední a jižní Moravou.
Brno, Jihomoravský kraj

Otevřená zahrada

Otevřenou zahradu najdete v samém centru Brna, pod hradem Špilberkem. Je ideálním místem pro odpočinek, vzdělání i zábavu.
Brno, Jihomoravský kraj

Kosmetické studio v centru Brna

Kosmetické ošetření, řasy Diamond Lashes, ultrazvukové čištění pleti, tělové zábaly, odstranění celulitidy v nově zrekonstruovaném studiu.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Kostel Jana Amose Komenského v Brně – Červený kostel

Kostel, který je v Brně všeobecně známý pod názvem Červený kostel, dle použité barvy červeného cihlového zdiva, byl postaven v letech 1863-1865.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Palačinkárna Panksy v Brně

Palačinkárna, kavárna, bar, kulturní osvěžovna, to vše je brněnské Panksy. Každý den je v nabídce polévka a slané i sladké palačinky. Vše je vyráběno pouze z domácích surovin.
Brno, Jihomoravský kraj

Petit Cru Wine bar & shop v Brně

Petit Cru je wine bar, tedy bar, kde můžete denně ochutnat až 40 různých vín z celého světa, a to i po skleničce.
Brno, Jihomoravský kraj

Café Atlas

Designová kavárna, cukrárna a salaterie Atlas získala svůj název podle široké tapety s ilustracemi a motivy z historických cestopisů a atlasů, která dominuje celému interiéru.
Brno, Jihomoravský kraj

Vinárna Garage Wine v Brně

V Garage Wine můžete očekávat vynikající víno v originálních skleničkách z foukaného skla
Brno, Jihomoravský kraj