!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Struny podzimu 2019
Open Mike Eagle
"> Open Mike Eagle "> Punch Brothers "> Lizz Wright
15.10.
13.11.
+ Přidat foto

Struny podzimu 2019

Kdy 15. říjen 2019 - 13. listopad 2019 Festivaly
Objevný, odvážný, multižánrový. Tak definují pořadatelé hudební festival Struny podzimu. Ani 23. ročník, který se uskuteční od 15. října do 13. listopadu, nezůstane této charakteristice nic dlužen.
Letošní ročník zahájí 15. října ve Foru Karlín britská zpěvačka a pianistka Laura Mvula, o zakončení se 13. listopadu v Lucerně postarají legendy hip-hopové scény De La Soul. Mezi těmito koncerty se můžete těšit na návrat velikána saxofonu Charlese Lloyda a na pražské premiéry jazzového pianisty Freda Hersche i amerického avantgardního uskupení JACK Quartet.

K vrcholům 23. ročníku Strun podzimu bude patřit unikátní scénický projekt věnovaný Jiřímu Suchému a Jiřímu Šlitrovi. Program Strun podzimu čítá přes desítku koncertů v rozmanitých pražských sálech a inspiruje se vztahy mezi klasickou soudobou vážnou hudbou, jazzem, hip-hopem a elektronikou.

Struny podzimu založili v roce 1996 v době prezidentování Václava Havla tehdejší kurátoři hudebního programu Hradu Marek Vrabec a Martin Pechanec. Již v prvních osmi letech ještě na Hradě na sebe Struny podzimu upozornily originálním programem a výjimečnými koncerty jako byl recitál Cecila Taylora, česká premiéra Michaela Nymana nebo koncert Jana Garbareka s Hilliard Ensemblem.

Posláním festivalu je poskytovat unikátní umělecké zážitky a rozšiřovat obzory publika.
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 5. 2019