Úvod > Kalendář akcí > Sokolský běh republiky
Sokolský běh republiky
">
28.10.
Přidat foto
Sportovní akce

Sokolský běh republiky

Na podzim roku 1919, při příležitosti prvního výročí vzniku Československé republiky, připravili sokolové do té doby nevídanou sportovní akci. O sto let později jsme se rozhodli tradici obnovit. Vznikl Sokolský běh republiky a s ním i oslava 28. října 1918 séríí běhů pořádaných po celé republice.
Sokolský běh republiky je každoroční oslavou založení Československa, proto běžíme 28. října! V roce 2019 jsme společně vběhli do druhé stovky naší země a společně tak oslavili 101. výročí existence naší republiky. Navázali jsme tak na sokolskou tradici, která má počátek právě v prvním roce oslav nově vzniklého československého státu.

Dospělí – 6,8 km
Trasa závodu:
Trasa vede po zpěvných cestách (převážně asfalt) Petřínských sadů a Zahrady Kinských. Kromě několika zajímavých míst se můžete těšit i na zajímavé stoupání s vrcholem pod Petřínskou rozhlednou.

Děti – 700 m
Trasa závodu:
Trasa vede po zpěvných cestách (asfalt) z ulice Hellichova (stejné místo jako u dospělých) do Petřínských sadů a zpět.

Registrace na běžecké závody v národních barvách, které se budou konat 28. října 2021, jsou také spuštěny na webu behrepubliky.cz, kde najdete také všechny podrobnosti. Pokud byste se nemohli zúčastnit běhu ve svém městě osobně, můžete také zvolit individuální výzvu, kterou můžete absolvovat kdekoliv na světě na trase, jakou si sami zvolíte.

Provozovatel

Tělocvičná jednota Sokol Čertovka

Újezd 450/40
118 00 Praha 1
Email:
info@behrepubliky.cz
WWW:
https://www.behre...
GPS:
50,083460 14,404897
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Luka Lu

Luka Lu

Praha 1, Praha
Restaurace Noi

Restaurace Noi

Praha 1, Praha
Hotel William

Hotel William

Praha 1, Praha