!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Smetanova výtvarná Litomyšl 2021
Sopko
"> Sopko "> Richter "> Diviš "> Holub "> Typlt "> Strižek "> Majic
12.6.
10.10.
+ Přidat foto
Výstavy

Smetanova výtvarná Litomyšl 2021

  • 12. červen 2021 – 10. říjen 2021
Cyklus výstav vizuálního umění Smetanova výtvarná Litomyšl nejen doplňuje nabídku pro návštěvníky Národního festivalu Smetanova Litomyšl, ale láká k letní návštěvě města další milovníky umění.
Koncept projektu, do něhož vstupují různí pořadatelé a svobodně, různorodě a přesto společně zaplňují jednotlivé „sály“ galerie jménem Litomyšl, je sám o sobě ojedinělý. Počet zapojených subjektů a souběžně pořádaných výstav v malém desetitisícovém městě je však bezpochyby unikátem. Původně pouhá doprovodná akce si tak postupně vydobyla vlastní renomé a stala se kulturním počinem, obohacujícím českou výtvarnou sezónu. 

Smetanova výtvarná Litomyšl zaštítěná Městskou galerií Litomyšl a Bohemian Heritage Fund uvede letos celkem osmnáct výstav. Kromě místních galerií a muzea ovládne i veřejný prostor města. Nabídne druhý ročník open-air výstavy předních českých umělkyň a umělců Plán B a také odhalení sochy Krištofa Kintery. Kinterova sedmimetrová plastika pro Litomyšl nazvaná Praying Wood představuje klečící antropomorfní postavu a měla být vrcholem minulého ročníku výtvarného festivalu. Její výrobu ve slovenské Galantě však v roce 2020 zkomplikovala pandemie a uzavření hranic. Pro nás všechny, kteří osud sochy známe je její představení v Litomyšli symbolem naděje, že bude opět lépe. Ve veřejném prostoru budou vystavovat Eva Koťátková, Milena Dopitová, Richard Wiesner a mnoho dalších.
Zobrazit více

Provozovatel

Smetanova Litomyšl, o.p.s.

Jiráskova 133
570 01 Litomyšl
Email:
info@vytvarnalito...
WWW:
www.vytvarnalitom...
GPS:
49,873014 16,313777
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí