Úvod > Kalendář akcí > Krajem vína – Putování po vinařských stezkách Strážnicka
Sportovní akce

Krajem vína – Putování po vinařských stezkách Strážnicka

Kdy 28. srpen 2021 9:00 - 17:00
Zveme do Strážnice a okolí na putování po vinařských stezkách. Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší.
Na kole nebo pěšky můžete objevovat krásy slovácké přírody mezi vinohrady a ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích.
 
Start
Akce je otevřená široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi.

Startovní balíček můžete koupit v předprodeji na e-shopu za 180 Kč nebo pak na místě za 200 Kč (předprodej končí v pátek před akcí ve 12:00 hodin). Balíček obsahuje degustační skleničku s nosičkou, cyklopas s mapou tras, bohatý program v rámci razítkovacích míst a vyznačené dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší.

Trasy
Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší značené barevnými značkami. Na trase potkáte razítkovací místa v tradičních vinařských sklepech nebo u atraktivních turistických cílů. Okruh tras a zastávková místa zveřejníme před akcí.

Cíl
Výlet zakončíme ve sklepní uličce Plže v Petrově. Vinaři Strážnicka vám nabídnou svá vína k degustaci a připraví pro vás bohatý folklorní program. A samozřejmě tu můžete vyhrát i některou z cen v tradičním závěrečném slosování – třeba vína z regionu, dovolenou v cyklo penzionu Cyklisté vítáni nebo cyklovybavení i další doplňky Moravských vinařských stezek.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Pizzerie Na rynku Strážnice

Pizzerie Na rynku Strážnice

Strážnice, Jižní Morava
Restaurace pod Věží Strážnice

Restaurace pod Věží Strážnice

Strážnice, Jižní Morava
Hotel Strážnice

Hotel Strážnice

Strážnice, Jižní Morava