Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Prof. MUDr. Pavel Ševčík, CSc. – Divokým Karakoramem
Společenské akce

Prof. MUDr. Pavel Ševčík, CSc. – Divokým Karakoramem

Ve čtvrtek 1. října v 17.00 v Domě knihy Knihcentrum Prof. MUDr. Pavel Ševčík, CSc. pohovoří na téma: Divokým Karakoramem. Tři nejkrásnější ledovcová putování v nejvelehorštějším prostředí světa a jedna výjimečná oblast navíc.
Přednáška proběhne v rámci doprovodného programu u příležitosti 13. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Návštěvníci obdrží poukaz 1 + 1 zdarma na slavnostní zahájení festivalu.

Karakoram je díky K2 druhým nejvyšším pohořím světa a jedním ze dvou, v nichž se nachází osmitisícové vrcholy. Všechny jsou na relativně malém území u pákistánsko-čínsko-indického trojmezí. Právě na území těchto tří států se celý Karakoram rozkládá. Karakoram je ovšem i výborným cílem pro trekaře. Přechod ledovců Biafo a Hispar nebo Baltoro patří úchvatnými výhledy k tomu nejlepšímu, co mohou velehory nabídnout.

Prof. MUDr. Pavel Ševčík, CSc. je přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava a proděkan LF Ostravské univerzity. Ve volném čase se věnuje cestování, zejména do nejrůznějších horských oblastí. Navštívil zhruba 50 zemí, je zatím stále jedním z mála Čechů, kteří stanuli na všech světadílech.

Místo si rezervujte e-mailem či elektronicky.

Provozovatel

Knihcentrum, s.r.o.

Smetanovo náměstí 8
702 00 Ostrava
Tel.:
+420 607 082 029
Email:
barbora.vysoglado...
WWW:
www.knihcentrum-o...
GPS:
49,832450 18,290175
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Ostrava a okolí
Město:
Ostrava
Tipy na výlet:
Ostrava a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Vánoční kluziště v Ostravě

Vánoční kluziště najdete na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Od 26. listopadu 2022 do 1. ledna 2023 se bruslí zdarma v pravidelných bruslících blocích.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostravské Vánoce 2022

Ostravské Vánoce se letos uskuteční na 5 scénách a přinesou bohatý kulturní i doprovodný program včetně vánočního kluziště a vyhlídkového kola.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostravské Fauna trhy

Chovatelská burza pro širokou veřejnost.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Festival Spectaculo Interesse 2021 v Ostravě

Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, jehož pořadatelem je ostravské Divadlo loutek a který se měl uskutečnit od 3. do 8. října 2021, neproběhne. Čtrnáctý ročník festivalu by se měl uskutečnit od 1. do 6. října 2023.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

The Chamber escape Game – únikové hry v centru Ostravy

Pojďte si zahrát hlavní roli v napínavé detektivce, thrilleru, hororu nebo dobrodružném filmu. Zažijte vzrušení z řešení a překonávání nástrah, které na Vás čekají v našich tajemných místnostech.
Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezský kraj

Nový kampus v Ostravě na Černé louce

V roce 2022 dojde v Ostravě k velké proměně. Vzniknou zde nové dva kampusy Ostravské univerzity a další stavby. Vznikne zde zázemí pro sport, zdraví a technologie, rovněž i nové parkovací garáže.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pohádkový orloj v Ostravě

Orloj tvoří hvězdná obloha s hodinami a troje pohyblivé dveře, za kterými jsou skryty tři dvojice pohádkových postav – Král s Královnou, Anděl a Ďábel a také Kašpárek a Smrtka.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Imperial Hotel Ostrava

Imperial Hotel Ostrava poskytuje nadstandardní služby od svého otevření v roce 1904. Jeho praktická poloha přímo v centru, bohatá historie a profesionální personál z něj tvoří ideální hotel pro váš pobyt.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Heiwa kafé – japonská kavárna

Česko-japonské kulturní centrum provozuje malou Japonskou kavárničku Heiwa kafé, ve které můžete ochutnat speciality přímo z Japonska. Originální čaj, japonská piva, pravé saké, spoustu sladkostí a jiných dobrot. Pochutnat si můžete i na kávě, kterou si dopřávají Japonci.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Bistro Poke bo

Poke bowl je tradiční havajské jídlo a existuje mnoho způsobů, jak ho připravit...
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Cafe Černá hvězda ve Stodolní

Cafe Černá hvězda najdete hned při vstupu do Stodolní ulice v centru Ostravy. Kavárna vás zaujme svým netradičním interiérem připomínajícím Ostravu. Objednat si zde můžete výbornou italskou kávu, domácí zákusky či čerstvé pečivo. V kavárně se také pravidelně konají hudební večery.
Ostrava, Moravskoslezský kraj