Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Fotograf Festival
FF 2015
Výstavy

Fotograf Festival

Třináctý ročník Fotograf Festivalu s názvem #hypertension23 je vizuální novelou kombinující text s obrazem. Z hlediska tématu se zabývá tenzí, kterou v naší mysli vyvolávají technologie vystavující naši pozornost nepřetržitému vizuálnímu tlaku.
Projekt se věnuje hledání nové identity lidské bytosti, jejíž původní podobu abstrahoval digitální prostor. Ten nás naučil nově přemýšlet o sobě a o lidskosti. Autorkou koncepce a kurátorkou festivalu je Monika Čejková. Hlavní část festivalu bude tvořit stejnojmenná skupinová výstava ve Veletržním paláci Národní galerie Praha.

Dále retrospektiva alter ega americké umělkyně Lynn Hershman Leeson alias Roberty Breitmore, místně specifické instalace ve veřejném prostoru ve spolupráci s kurátorem a spisovatelem Shumonem Basarem a skupinová výstava ve Fotograf Gallery kurátorovaná Tinou Poliačkovou.

Jednotlivé části festivalu se snaží se poukázat na to, že žijeme v době zvýšené transformace lidského těla v tekutou digitální hmotu ve všech aspektech našeho života. Stáváme se subjekty ztělesněných fantazií, ve kterých se můžeme stát někým úplně jiným ⁠–⁠ navždy, na nějakou dobu nebo jen na jeden post. Prostředkem je kombinace textu a obrazu včetně pohyblivého inspirující se datovou digitální stopou, kterou dnes jedinec zachovává ve virtuálním světě. Zvolená forma vizuální novely by nám měla pomoci ujasnit si, jak této nové situaci rozumíme, a proč se cítíme tak, jak se cítíme.

Výstavy festivalu:

Hypertension23
22. 9. 2023 – 11. 2. 2024 – Veletržní palác
Výstava pohlíží na současnou vizualitu jako na něco, co si v prvé řadě přeje získat pozornost a vyprovokovat reakci. Projekt se zároveň věnuje hledání nové identity lidské bytosti, jejíž původní podobu abstrahoval digitální prostor. Ten nás naučil nově přemýšlet o sobě a o lidskosti obklopené vizí technologické singularity, kdy obecná umělá inteligence překoná schopnosti lidstva.

Extreme Self: Age of You (Chapter One)
22. 9. 2023 – 11. 2. 2024 – Veletržní palác
The Extreme Self je studií o proměnách osobnosti v extrémní současnosti. Změnila se individualita nejprve díky digitálním technologiím a poté díky kaleidoskopickým účinkům pandemie COVID-19? The Extreme Self se tak stává knihou memů.

Extreme Self: Age of You (Chapter Two)
23. 9. 2023 – 19. 11. 2023 – výstup z metra B Václavské náměstí

New Flesh on Old Bones
28. 9. 2023 – 31. 10. 2023 – Fotograf Gallery
Výstava představí kolaborativní projekt, který je tematickým rozšířením letošního Fotograf Festivalu. V instalaci kombinující zvuk, obraz generovaný umělou inteligencií s keramikou se umělci dotýkají současného chápání mýtu v postdigitální společnosti.

Silent Echoes and Subtle Visions
8. 12. 2023 – 11. 2. 2024 - výstup z metra B Václavské náměstí
Fotograf Festival poprvé nabízí umělcům*kyním z řad široké veřejnosti možnost výstavy ve svém programu. Čtyři až šest vybraných umělců*kyň získá možnost představit svá díla ve výstavních vitrínách v podchodu metra B na Můstku v Praze. Tématem výstavy jsou umělou inteligencí generované fotografie, oblast spojující umění a technologii. Přijímáme také fotografie či fotografické série, které jsou inspirovány tématem letošního ročníku Fotograf Festivalu. Deadline přihlášek Open Callu je 16. 11. 2023.

Provozovatel

Fotograf 07 z.s.

Jungmannova 7
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 222 942 334
Email:
info@fotografnet.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://fotografe...
WWW:
https://www.ngpra...
GPS:
50,079414 14,424511
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Knihovečer s Petrou Klabouchovou

Srdečně zveme všechny knihomoly a knihomolky, milovníky beletrie a neobvyklých příběhů na autorské čtení a setkání s Petrou Klabouchovou.
Praha 1, Praha

30. ročník festivalu ...příští vlna/next wave... v Praze

Jubilejní 30. ročník festivalu …příští vlna/next wave… s podtitulem setkání divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy, se uskuteční 20.–28. 9. v Praze a 5.–8. 10. v Brně. Festival své výročí oslaví také vydáním publikace Tváře alternativy.
Praha, Praha

Lakomec

Lakomec je jedním z nejslavnějších a nejuváděnějších děl J. B. P. Molièra.
Praha, Praha

Lakomec

Lakomec je jedním z nejslavnějších a nejuváděnějších děl J. B. P. Molièra.
Praha, Praha

Lakomec

Lakomec je jedním z nejslavnějších a nejuváděnějších děl J. B. P. Molièra.
Praha, Praha

Žena za pultem 2 – pult osobnosti

Komedie Petra Kolečka v podání Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse.
Praha, Praha

Krysař

Osudový muzikál Daniela Landy.
Praha, Praha

Biograf láska

Nestárnoucí hity legendární zpěvačky, devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Leica Gallery Prague

Fotografická galerie v centru Prahy s galerijní kavárnou a knihkupectvím zaměřeným na fotografii. Cílem galerie je zvyšování povědomí o fotografii mezi širokou veřejností.
Praha 1, Praha

Jamming – malování bez bariér

Workshopy propojují lidi z nejrůznějších společenských skupin a umožnují jim svobodně a bez předsudků tvořit. Zveme všechny, kteří si chtějí vyzkoušet společné malování na jedno plátno.
Praha, Praha

Workshop Vzory

Pokusíme se kreslit to, co kreslí ten druhý/há. Budeme se učit jeho/jí tahy, jeho/jí formy a struktury, jeho/jí citlivost. Chvilku kreslíme z hlavy, chvilku opisujeme. Jsme vzorem pro ostatní a ostatní jsou vzorem pro nás, jsme si vzory navzájem. Vznikne nám obraz jako vzor, nebo vzor jako obraz?
Praha 1, Praha

Poklad na Zlaté Sázavě – po vodě za dobrodružstvím, po souši za historií

CK Adrenaline Centre díky mnohaletým zkušenostem průvodců a organizátorů sportovně a expedičně laděných akcí nabízí řadu programů a kurzů pro školy. Akce Poklad na Zlaté Sázavě je připravena na míru školním kolektivům s doprovodem. Ideálním dopravním prostředkem je vlak – Posázavský Pacifik.
Praha 1, Praha

The Icon – ikona designových hotelů v Praze

Stylový, městský, moderní a pohodlný, novátorský a překvapující, The ICON Hotel & Lounge udává nový styl design hotelů v Praze. Zrelaxujte své tělo i duši v centru thajských masáží Zen Asian wellness přímo v hotelu.
Praha 1, Praha

Studio pro ženy

Studio pro ženy je nestátní zdravotnické zařízení, které můžete navštívit v Praze, Karlových Varech a Říčanech u Prahy. Najdete zde velké množství kurzů, cvičení, služeb a péče pro ženy všech věkových kategorií v příjemném moderním prostředí – centrum pro těhotné, po porodu, děti od 2 měs. do 5 let.
Praha 1, Praha

Silky Gang – luxusní hedvábné šátky

Silky Gang, to je česká značka limitované série originálních hedvábných šátků inspirovaných pohádkovými příběhy. Pohádkové motivy vytváří různí čeští ilustrátoři, tvorba každého vzoru trvá asi osm týdnů.
Praha 1, Praha

Iyengar Yoga Institut Praha

V centru Prahy, na ulici Vodičkova, najdete Iyengar Yoga Institut Praha, zaměřený na Iyengar jógu, relaxaci a meditaci. Institut dále pořádá řadu mezinárodních workshopů, dovolených s jógou a učitelské kurzy.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Asmera Hotel Majestic Plaza

Restaurace Á la carte s jedinečnou atmosférou je vhodným místem k obchodnímu jednání, pro romantický oběd či večeři.
Praha 1, Praha

Pivnice Hlávkův dvůr – staropražská pivnice skrytá v centrum Prahy

Staropražská pivnice Hlávkův dvůr (býv. Jedová chýše) se nachází ve skrytu v atria mezi ulicemi Vodičkova a Jungmannova. Pochutnáte si zde na vynikajícím pivu i typických jídlech staročeské kuchyně.
Praha 1, Praha

Japonská restaurace Miyabi v centru Prahy

I vy se můžete naučit připravovat suši pod vedením skutečných odborníků. Pokud si objednáte „Suši večer plný překvapení“, čekají vás japonské speciality – samozřejmě včetně suši, které bude navíc připraveno přímo před vašimi zraky i s odborným výkladem.
Praha 1, Praha

Hotel Almanac X Prague – bývalý Alcron

Ponořte se do víru velkoměsta ve stověžaté Praze a vychutnejte si pobyt v pětihvězdičkovém lifestylovém hotelu Almanac X Prague, původním hotelu Alcron. Možnost stravování se nabízí v michelinské restauraci Alcron a v baru Alcron si můžete vychutnat autentické míchané koktejly.
Praha 1, Praha

Hanoi Square Food Coffee Lounge

Nejlepší Phở v centru Prahy? Vietnamská jídla, jako kdyby vám je připravili přímo ve Vietnamu, můžete ochutnat nedaleko Václavského náměstí.
Praha 1, Praha

Vyhlášené sobotní brunche v restauraci La Rotonde

Máte volný víkend před sebou a předpověď počasí není zrovna příznivá? Navštivte spolu se svými dětmi sobotní brunch v Hotelu Alcron v Praze, kde na vás budou čekat lahodné pokrmy, příjemná obsluha a živá jazzové hudba.
Praha 1, Praha

Restaurant Alcron v Praze – nejlepší v republice

Svou labužnickou kuchyní, nádherným prostředím a zdvořilou obsluhou je restaurace Alcron příslibem skutečně nezapomenutelného večera.
Praha 1, Praha

George Prime Burger v Praze

Nově otevřená restaurace je mladším sourozencem restaurace George Prime Steak, která je známa díky prvotřídním americkým steakům. V George Prime Burger ochutnáte ručně dělané burgery z nejlepších řezů hovězího masa.
Praha 1, Praha