Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Plachtařské mistrovství ČR 2014
bezmotorové létání
Sportovní akce

Plachtařské mistrovství ČR 2014

Od 11. do 23. srpna se uskuteční u Českých Budějovic Plachtařské mistrovství České republiky! To bude mít za úkol určit mistry a mistryně České republiky v jednotlivých třídách a kategoriích a vybrat piloty pro reprezentační družstvo na rok 2015.

Letošní soutěže se může zúčastnit až 100 závodních kluzáků z České republiky, Polska, Německa, Rakouska, Slovenska a Maďarska. Každý den bude stanovena sportovní úloha, samozřejmě pokud to počasí umožní.

Jak vypadá soutěžní den? Již od osmi hodin ráno závodníci a jejich týmy vytahují větroně z transportních přívěsů, sestavují je a dopravují na dráhu na místo startu (takzvaný grid). Poté se piloti scházejí na briefingu, kde jsou odměněni vítězové předešlého dne, zveřejněna meteorologická předpověď vývoje počasí a stanoven předpokládaný čas startu. Před polednem startuje chroust. 

Následuje kolotoč startů všech letadel, jejich hromadné kroužení v okolí letiště a odlet na závodní trať. Kluzáky se vracejí odpoledne někdy mezi druhou až pátou hodinou – podle délky tratě. Ty co nedoletěly a přistály do terénu, jsou sváženy z okolních polí zpět na letiště. Až do pozdních hodin probíhá zpracovávání výsledků rozhodčím závodů a meteorolog již vyhlíží počasí na další den.

Na mistrovství nebudou chybět ani atrakce pro děti a návštěvníky, zejména v sobotu a neděli 16. a 17. srpna. Těšit se můžete na zábavu po oba dny od 10 hodin ráno do 16 hodin večer. K vidění bude první české plně elektrické letadlo s ukázkami letů, letecká a zejména plachtařská technika s lidmi ochotnými vám do nekonečna popisovat nádheru bezmotorového létání, fotbalová aréna, skákací hrad, skvělá restaurace. Ve vymezeném prostoru budou mít návštěvníci možnost zdarma zapůjčení vozítek Segway v terénním provedení či elektrických koloběžek.

Provozovatel

Aeroklub České Budějovice - letiště Hosín

Hosín 109
373 41 Hosín
Tel.:
+420 777 271 751
Email:
aeroklub.hosin@po...
WWW:
www.budejckadrbna...
GPS:
49,041075 14,491182
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Budějovicko
Tipy na výlet:
Hosín a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Andělská Hluboká 2022 – výlet za kouzelnou adventní i vánoční atmosférou

Kouzelnou atmosféru v čase adventu a Vánoc ve městě a jeho okolí navodí desítky akcí, které jejich organizátoři připravili v Hluboké nad Vltavou. Vyvrcholením programu je Andělský průvod Masarykovou ulicí v soboru 17. prosince.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Výstava Senzační realismus v Alšově jihočeské galerii

Výstava přiblíží malíře Theodora Pištěka, který je i držitelem Oscara za kostýmy k Formanově filmu Amadeus, společně s americkými a evropskými hyperrealisty.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Zimní prohlídky zámku Hluboká

Zimní prohlídky na zámku Hluboká lákají k návštěvě již několik let. Návštěvníci zavítají do devíti pokojů soukromých apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství – Schwarzenbergů.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Zimní prohlídky zámku Hluboká

Zimní prohlídky na zámku Hluboká lákají k návštěvě již několik let. Návštěvníci zavítají do devíti pokojů soukromých apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství – Schwarzenbergů.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Bezmotorové létání na letišti Hosín

Aeroklub České Budějovice – plachtařský odbor každoročně pořádá kurz pro uchazeče o pilotní výcvik na kluzácích. Po úspěšném přezkoušení teoretických znalostí uchazeč postupuje do elementárního leteckého výcviku. Tento výcvik je prováděn na kluzácích L-13 Blaník.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Letiště Hosín – na prohlídku hangáru či vyhlídkový let

Přijďte si prohlédnout hangár plný letadel, let bezmotorových kluzáků, skoky parašutistů anebo akrobacii špičkových pilotů. Můžete si objednat také vyhlídkový let, nebo vyzkoušet speciální dětská házedla. K odpočinku slouží Aero Bistro s domácími specialitami.
Hosín, Jihočeský kraj

Škola létání v Hosíně u Českých Budějovic

Najděte si čas a my vám ukážeme, že Země je kulatá i z malé výšky. Hlavním zaměřením školy je výcvik padákových sportů a létání vůbec.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Tandemové seskoky padákem na letišti u Českých Budějovic

Volný pád rychlostí přes 200 km/h a to z výšky 4 000 m. Aby jste si tento skvělý zážitek v budoucnu mohli znovu prožít, nebo se pochlubit svým známým, že jste to dokázali, je vše od přípravy až do přistání zdokumentováno na DVD a foto na CD. Přijďte si s námi užít seskoků padákem, včetně tandemových na letiště Hosín!
České Budějovice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Stellplatz Hluboká – stání pro obytná auta v Hrdějovicích

Stání pro obytná auta v uzavřeném areálu jihočeského statku je ideální místem, odkud můžete být za několik minut např. na zámku Hluboká nad Vltavou nebo v centru Českých Budějovic a zároveň stylově, bezpečně a v soukromí parkovat se svým obytným vozem.
Hrdějovice, Jihočeský kraj

Wellness Hotel Diamant Hluboká nad Vltavou

Pětihvězdičkový hotel nabízí ubytování v 34 luxusních pokojích i pro nejnáročnější klienty.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Hotel Podhrad Hluboká nad Vltavou

Hotel Podhrad se nachází v samotném centru města Hluboká nad Vltavou, které je jedním z nejkrásnějších koutů Jihočeského kraje. Hotel je situovaný několik kroků od dominanty celého města, státního zámku Hluboká.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj

Pivovar Hluboká nad Vltavou

V pivovar se změnil historický sál někdejšího hotelu Obec, který vyrostl na počátku 20. století na popud Adolfa Josefa Schwarzenberga.
Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj