Úvod > Kalendář akcí > Pimprléto Ostrava 2022
Pimprléto Ostrava 2022
"> "> "> "> "> "> "> ">
17.7.
22.7.
Přidat foto
Akce pro děti

Pimprléto Ostrava 2022

V neděli 17. července odstartovalo letošní PIMPRLÉTO koncertem kapely Bombarďák a pouličním vystoupení spolku Cirkus startujejinak. Pimprléto bude probíhat až do neděle 15. srpna.

Pimprléto 2022. Prázdninová přehlídka navazuje na tradici divadelního Léta s pimprlaty, které se u Divadla loutek konalo od roku 2012. V letošním roce je Pimprléto zase o kousek bohatší a nabídne svým návštěvníkům nový a v mnohém inovovaný program.

Nedělní program u Divadla loutek a v jeho okolí začne v 15:30 hodin. Předcházet mu bude příběh o jednom koláčku, který byl netrpělivý a utekl svému cukráři do světa dřív, než byl dozlatova upečený. Co se mu v tom světě přihodilo, koho potkal a proč usedavě plakal sám samotinký na pařezu i jak to s ním nakonec dopadlo, se dozvědí diváci nejprve v 15 hodin a v repríze pak znovu v 17 hodin. Roztomilou vanilkou vonící pohádku pro děti od 3 do 100 let s názvem O nedopečeném koláčku sehraje loutkářka Dora Bouzková, která byla za svůj výkon nominována na cenu Thalie v oboru loutkového divadla.

Letošní Pimprléto ale zdaleka nekončí jen první nedělí a jarmarkem. Od svého začátku v roce 2012 se Pimprléto rozrostlo, proměnilo i zvětšilo a letos tak půjde spíše opravdu o jakési zahájení daleko bohatšího a rozmanitějšího festivalu v okolí Divadla loutek. Pro diváky je připraveno 5 víkendů plných bohatého programu a doprovodný program ve všední dny mezi nimi.

Druhý Pimprlétní víkend začne v pátek 22. července. A to koncertem veselých, někdy až ztřeštěných, písniček ze života v podání Michala Horáka. V sobotu bude pro děti od 3 let připraveno netradiční zpracování pohádky O červené Karkulce v podání divadla Já to jsem a v neděli pak předvede svůj divadelní diptych studio DAMÚZA.

Třetí Pimprlétní víkend bude ve znamení divadla pro všechny věkové kategorie. V pátek začne netradičním představením určeným opravdu jen dospělým divákům Putin lyžuje. Inscenace vznikla na motivy knihy novinářky Anny Politkovské a jde o žánr tzv. jevištní reportáže ovšem v loutkovém provedení. V sobotu pak nabídne všem zájemcům o loutkové divadlo od 5 let představení stínového divadla a po něm pro platící diváky workshop o stínových loutkách. Spoutaný trávou, jak se hra jmenuje, začíná v 17 hodin na alternativní scéně divadla. V neděli pak doplní nabitý víkend dvě pohádky v jednom. Veselé příběhy Malý, hubený a jednooký a V jednom lese, v jednom domku jsou určeny dětem od 6 let.

Jedním ze známých jmen letošního Pimprléta je Jiří Schmitzer, který zahájí svým koncertem v pátek 5. srpna čtvrtý víkend Pimprléta. Hned v sobotu pak páteční koncert akustického punku, jak sám hudebník označuje své vystoupení, doplní odpoledne plné divadelní improvizace pro děti s názvem Pohádkové kotrmelce. V neděli pak odehraje studio DAMÚZA představení Řeka. Inspirací pro něj byla kniha malíře Alessandra Sanna, která zachycuje poetickým způsobem krásu a pomíjivost života na břehu jedné řeky v průběhu různých ročních období. Představení pracuje s opravdovou vodou v kombinaci s loutkami, diváci by se proto kromě loutkového vyprávění měli připravit i na to, že se během představení mohou namočit. Ale opravdu jen lehounce, představení je totiž určeno dětem už od 2 let.

Poslední Pimrpletní víkend zahájí páteční koncert dětmi i dospělými milované kapely Bombarďák. Ztřeštěné texty a tanečky vystřídá na jevišti amfiteátru v sobotu rockové divadlo nejen pro děti, které nerady špenát Malá Mína zmlsaná v podání domácího Divadla loutek. Sobotní představení bude zároveň derniérou tohoto úspěšného titulu. V neděli doplní Mínu a Bombarďáka poslední pohádka Pimprléta a to Brémští muzikanti v podání souboru Bajka z Českého Těšína.

Provozovatel

Divadlo loutek Ostrava, příspěvková organizace

Pivovarská 3164/15
728 32 Ostrava
Tel.:
+420 596 100 500
Email:
info@dlo-ostrava.cz
WWW:
https://www.dlo-o...
GPS:
49,834547 18,293337
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 
Pokojový orloj v Ostravském muzeu

Pokojový orloj v Ostravském muzeu

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Exit Door – únikové hry v Ostravě

Exit Door – únikové hry v Ostravě

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Absintový klub Les Ostrava

Absintový klub Les Ostrava

Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Heiwa kafé – japonská kavárna

Heiwa kafé – japonská kavárna

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Bistro Poke bo

Bistro Poke bo

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Imperial Hotel Ostrava

Imperial Hotel Ostrava

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Dock Ostrava

Dock Ostrava

Ostrava, Moravskoslezský kraj