Piknikon
Gastronomické akce

Piknikon

Piknik v tropickém prostředí Fata Morgany Botanické zahrady, na nejkrásnější pražské terase, nebo v utajené zahradě pod Pražským hradem? Piknikon exkluzivně zpřístupňuje ty nejzajímavější, běžně nedostupné nebo neznámé lokality a dech beroucí výhledy, vždy ve spojení s fine dining.
Na jedné straně 30 gurmánů, na druhé straně tým šéfkuchaře a sommeliéra, kteří s dalšími kreativci připravili interaktivní piknikový zážitek v podobě 4 chodového degustačního menu.

Co hosty čeká?

interaktivní 4chodové menu
vinné párování / neobyčejné nealko nápoje
usazení v piknikovém stylu
přístup na exkluzivní lokalitu

Kde tentokrát?
Piknik bude servírován neskromně pod Pražským hradem v půvabné květinové intimní zahradě barokního Hartigovském paláce, který je právě i s touto zahradou chráněn jako kulturní památka České republiky.

Kdo tentokrát?
O degustační menu se postará Martin Makovička, který nyní plní svoji misi jako šéfkuchař na Mlýně vodníka Slámy. Svůj styl, se kterým vždy preferuje lokální suroviny, formoval v michelinských a fine diningových restauracíh ve Vancoveru a v Dublinu. V Čechách působil v síti Ambiente a restauraci Grand Cru.

Co tentokrát?
4 chody, 2 amouse bouche. Tématem je léto, piknik a vzpomínky na dětství.
 

Provozovatel

Piknikon

Stítného 16
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 774 677 577
Email:
dana@headonhedon.com
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
50,085192 14,450035
 
Region:
Praha
Město:
Praha 3
Tipy na výlet:
Praha 3 a okolí
 

Vstupné

Cena: 1 450 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Signal festival 2023

Jedenáctý ročník Signal Festivalu proběhne v termínu od 12. do 15. října 2023. Jeho tématem bude věda, technologie, umění a společnost. Nebudou chybět umělecké instalace, videomapingy a projekce.
Praha, Praha

Bohemian Taboo Road Show 23 – Praha

Bohemian Taboo Road Show má za cíl propojit nejrůznější profese a segmenty oborů, kteří se ve své činnosti dotýkají i oblasti se*uality, inti*ity a e*otiky a představit veřejnosti především ty tvůrce, kteří díky moderním formám cenzury a diskriminace nemohou svoji tvorbu svobodně prezentovat. 
Praha 3, Praha

Kreativní workshop na motivy knihy Neboj, neboj!

Strach je vždy aktuálním tématem, o kterém je třeba mluvit, poznávat ho a naučit se ho zvládat.
Praha 3, Praha

Neboj, neboj! – malá výstava o velkém strachu

Strach je jedna ze čtyř základních lidských emocí, stejně tak jako radost, smutek a vztek. Víte o něm dost, nebo se ho bojíte? Výstava Neboj, neboj! je inspirována stejnojmennou oblíbenou knihou, která se zabývá se emocemi.
Praha 3, Praha

Aktivity v okolí

Žižkovské divadlo Járy Cimrmana

Žižkovské divadlo Járy Cimrmana je pražské divadlo, z jehož repertoáru jsou nejznámější hry Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka s tematikou českého génia Járy Cimrmana. Zajímavostí je, že v divadle hrají pouze muži.
Praha 3, Praha

Galerie 35M2

Název galerie přímo souvisí s prostorovou dispozicí. Jedná se o dvě malé téměř identické místnosti vzniklé přestavbou dílny v přízemí žižkovského domu.
Praha, Praha

Mateřské centrum Veverka

Mateřské centrum Veverka nabízí nejen dětem volnočasové vyžití se širokou nabídku kurzů volně přístupných pro děti různého věku. Mimo mateřského centra a všeho, co k němu patří vám můžeme nabídnout i útulnou kavárnu.
Praha 3, Praha

Galerie Prokopka

Výstavní prostor určený především pro mladou a střední generaci výtvarníků, který má obsáhnout všechny výtvarné obory od malby, designu, přes fotografii, nová média až sochu. Galerie se nachází v prostorách Centra Prokopka.
Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Sou100 Žižkov

Samotné slovo „sousto“ evokuje v každém člověku kousek něčeho dobrého. Je to sousto výtečného jídla. Restauraci jsme otevřeli v roce 2018, tedy v roce 100. výročí založení republiky. Není to náhoda, na toto výročí navazujeme úctou k tradici a zároveň otevíráme současnou éru s moderní kuchyní.
Praha 3, Praha

Café Pavlač na Žižkově

Bohaté snídaně, polední menu, lehké večeře, domácí dezerty, limonády z čerstvého ovoce. Bar ve tvaru ležaté osmičky, poklidná zahrádka ve vnitrobloku a místo pro současné umění Galerie 35M2. To vše a nejen to najdete v rodinné kavárně Café Pavlač.
Praha 3, Praha

Restaurace U sedláka na Praze 3

Moderní česká restaurace U sedláka nabízí posezení v příjemném prostředí, vynikající kuchyni vedenou špičkovým šefkuchařem, širokým sortimentem domácích nápojů a osobitý přístup týmu.
Praha 3, Praha

Pohodlí Prokop Boutique Hotelu v Praze

Prokop Boutique Hotel se nachází v klidném prostředí nedaleko historického jádra Prahy. V interiéru majestátní budovy hotelu se snoubí graciézní atmosféra Prahy 30. let s moderním designem, a propůjčuje tak hotelu jeho typickou elegantní nadčasovost.
Praha 3, Praha