Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Otevření první pražské audiostezky
Akce pro děti

Otevření první pražské audiostezky

Na Praze 12 bude odhalena netradiční naučná stezka vedoucí po památných stromech. Na putování za stromy se můžete vydat mezi 10. a 14. hodinou z Cholupic od hospody U Čámrse v Ražické ulici. U každého památného stromu budou pro děti připravené tématické hry a soutěže.

Na Praze 12 bude odhalena netradiční naučná stezka vedoucí po památných stromech. Na putování za stromy se můžete vydat mezi 10. a 14. hodinou z Cholupic od hospody U Čámrse v Ražické ulici. U každého památného stromu budou pro děti připravené soutěže, které jim hravou formou přiblíží život stromu a čím jsou stromy důležité pro přírodu i pro člověka. Součástí trasy bude i výstava obrázků dětí ze škol v Praze 12 na téma Příběh stromu.

Stezka začíná v Cholupicích a končí v Komořanech. Její délka je zhruba 8 km. Pro nejmenší bude trasa poloviční, končící v Točné. Akce se koná v rámci celorepublikových oslav Dne stromů.

U každého památného stromu na trase se z audionahrávek dozvíte zajímavosti nejen o dřevině samotné, ale i o jejím okolí. Audionahrávky se dají přehrát pomocí chytrých mobilních telefonů, nebo se dají stáhnout předem na stránkách.
 

Provozovatel

Pražské památné stromy

Cholupice
143 00 Praha 12
Tel.:
+420 723 319 801
Email:
prazskestromy@sez...
WWW:
www.prazskestromy.cz
GPS:
49,987504 14,447775
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha 12 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Kde přespávají pohádky

Pohádka o tom, jak to funguje v divadle.
Praha 4, Praha

Kde přespávají pohádky

Pohádka o tom, jak funguje divadlo.
Praha 4, Praha

Klub Tvořílků – Valentýnská výzdoba

Výroba valentýnské výzdoby.
Praha 4, Praha

Čert a Káča

Louktové divadlo známé české pohádky.
Praha 4, Praha

Aktivity v okolí

Komunitní centrum Jasoň

Příměstské tábory v Praze 4 ve staré Písnici s krásnou přírodou okolo. Modřanská rokle, louky, koně, rybníky.
Praha, Praha

Dětské hřiště na letišti Točná

Od června 2015 nebude sloužit letiště Točná pouze letadlům, ale také dětem, které se zde budou moci vydovádět na mnoha atrakcích.
Praha 12, Praha

Powerkiting v okolí Prahy

Kurzy powerkitingu a půjčovna vybavení.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Expozice na letišti Točná

Letiště Točná je součástí veřejné dopravní infrastruktury ČR a integrovaného záchranného systému. Jedná se o malé letiště v klidné lokalitě na okraji, Prahy mezi Komořany a Cholupicemi. Každou druhou sobotu v měsíci od března do prosince se zde konají Dny otevřených dveří.
Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Chateau Clara Futura – zámek v Dolních Břežanech

Zámek, který patří pražskému arcibiskupství je zrekonstruuvaný na hotel. Zámecký komplex je kombinací historie a moderny. Zámecký hotel není otevřen pro širokou veřejnost.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Olivův pivovar – pivní lázně a masáže

Pivní lázeň má pro naše tělo blahodárné účinky, neboť pivní kvasnice a látky obsažené v pivu předávají pokožce celou řadu vitamínů B a minerálů. Prohříváním pokožky dochází také k uvolňování kožních pórů, kterými se i při mírném pocení odplavují škodliviny z těla.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Jemný bistro

Kristýna a Denisa Schimková spolu studovaly, cestovaly a pracovaly v gastru na Novém Zélandu, už tehdy toužily si spolu otevřít kavárnu. Název Jemný Bistro ale vymyslely až na cestách po Turecku.
Praha 12, Praha

Mlékomat v Jesenici u Prahy

Rádi byste si zakoupili čerstvé mléko přímo od zdroje, ale nevíte, kam se za ním v okolí Prahy vydat? Hned dva mlékomaty, které fungují nonstop, naleznete v Hodkovicích u Jesenice jen kousíček od hranice s Prahou 4.
Zlatníky-Hodkovice, Středočeský kraj