Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Ondřej Záruba vystavuje ve Zlatém jablku snímky z letošního Dakaru
Výstavy

Ondřej Záruba vystavuje ve Zlatém jablku snímky z letošního Dakaru

Od soboty 14. června budou ve Zlatém jablku ve Zlíně opět vystaveny originální snímky fotografa a cestovatele Ondřeje Záruby, který tentokrát přináší ohlédnutí za Rally Dakar 2014.

Splnil si další ze svých snů, vrátil se na trať legendárního závodu a zachytil zde další zajímavé okamžiky. Jeho fotografie budou v obchodním centru k vidění do 27. června. Už před více než rokem si mohli návštěvníci Zlatého jablka prohlédnout fotografie Ondřeje Záruby z první cesty na legendární závod Rallye Dakar.

Jak si tehdy přál, vrátil se opět mezi závodníky a pořídil zde další unikátní snímky, které zachycují závodní vozy a motocykly na trati mnohdy v zápalu boje nejen se soupeři, ale i s okolním prostředím a extrémními podmínkami. I při své druhé cestě se stal Ondřej Záruba členem závodní posádky. Absolvoval s nimi úmorné přejezdy, jedl i spal se závodníky, zažil únavu a vyčerpání. I tentokrát se přesvědčil, že závod nemusí být náročný jen pro samotné jeho aktéry.

Na padesát velkoformátových snímků ze své cesty do Dakaru představí Ondřej Záruba ve Zlatém jablku do 27. června. Ondřej Záruba (*1969) – Vášnivý amatérský fotograf a cestovatel se narodil ve Zlíně, kde také v současné době žije a pracuje.

O fotografování se začal intenzivně zajímat v roce 2006, kdy si pořídil svoji první zrcadlovku. Tehdy si také začal plnit svůj sen o cestování. Na svých cestách fotografuje vše, co se mu dostane před objektiv – krajinu, lidi, zvířata i architekturu. K jeho oblíbeným tématům však patří také sport a Rally RC modelů obzvlášť, protože jej jejich velkým fanouškem a sám se jich aktivně účastní.

Provozovatel

Zlaté jablko

Nám. Míru 174
760 01 Zlín
Tel.:
+420 571 817 111
Email:
info@zlatejablko.cz
WWW:
www.zlatejablko.cz
GPS:
49,226507 17,666519
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Zlínsko – Luhačovicko
Město:
Zlín
Tipy na výlet:
Zlín a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Výstava dětských hrdinů

Výstavu fotografií svých dětských klientů připravilo Středisko rané péče EDUCO Zlín z. s., aby poukázalo na jejich odvahu, odhodlání a radost ze života.
Zlín, Zlínský kraj

Festival Zlín 700

Akce na oslavu výročí se budou konat celý rok, začaly novoročním ohňostrojem a skončí vánočními trhy na závěr roku. Hlavní atrakcí bude třídenní multižánrový festival, který se uskuteční na konci června na více místech Zlína.
Zlín, Zlínský kraj

Expozice Transmisson Karla Zlína v galerii na zámku ve Zlíně

Galerie Václava Chada představí šedesát prací zlínského rodáka žijícího ve Francii, Karla Zlína. Expozice s názvem Transmission zahrnuje malby, sochy i reliéfy a potrvá až do 17. února 2023. Nabídne také dvě komentované prohlídky v doprovodu kurátorky, a to 8. prosince a 12. ledna.
Zlín, Zlínský kraj

Živý betlém ve Zlíně

Po dvouleté pauze srdečně zveme na 11. ročník Živého Betléma, který se uskuteční v pondělí 26. prosince v 16 hodin na náměstí Míru ve Zlíně.
Zlín, Zlínský kraj

Sdílená kola Nextbike ve Zlíně

Půjčte si sdílené kolo a pak ho vraťte do určeného stojanu. Vše jednoduše a rychle přes naší appku nebo zákaznickou linku. Firma Nextbike nabízí ve Zlíně 120 mechanických 8 rychlostních kol a 25 elektrických sdílených kol na 80 oficiálních stanicích.
Zlín, Zlínský kraj

Zlínská radnice

Nejstarší zmínka o zlínské radnici stojící na dnešním náměstí Míru pochází z roku 1569. V roce 1586 byla nově vystavěna v renesanční podobě a částečně sloužila i jako zájezdní hostinec. V srpnu roku 1921 renesanční radnice vyhořela, přitom jen rok předtím byla vypsána soutěž na novou stavbu.
Zlín, Zlínský kraj

Zóna Zlín – komentované procházky po architektuře

Od června do září se každou středu a sobotu konají procházky po architektuře za doprovodu zasvěcených milovníků zlínské architektury. Ti vám kromě architektonicky cenných staveb představí i tzv. funkční zóny, podle nichž byl plánován moderní urbanismus Zlína.
Zlín, Zlínský kraj

Swajpni se do Zlína

Přestože zlínská historie sahá až do 14. století, dá se o něm říct, že je to mladé město. Moderní urbanismus a architektura, nové gastronomické koncepty, motorsport i kultura, film, design a umění sem každoročně přiláká desítky tisíc turistů z Česka i zahraničí. Letos i mladé cestovatele.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Kozlovna Celnice

Restaurace Kozlovna Celnice – originální hospoda Kozlovna Celnice sneopakovatelnou atmosférou, Kvalitní tankové pivo a chutná kuchyně s denním menu ve Zlíně.
Zlín, Zlínský kraj

Potrefená Husa Zlín

Potrefená Husa je značková hospoda Pivovaru Staropramen.
Zlín, Zlínský kraj

TamTam restaurant – delikatesy zvučných jmen

Moderní restaurace v centru Zlína s výtečnou kuchyní a výhledem na náměstí. Ochutnejte u nás českou klasiku: Svíčkovou na smetaně s houskovým knedlíkem a divokými brusinkami nebo dozlatova upečená kachní stehna.
Zlín, Zlínský kraj

Mercii Caffè – valašská kavárna

Kavárna v srdci Zlína s baťovskou architekturou, kterou doplňují prvky slovácka a valašska.
Zlín, Zlínský kraj