Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Olešnický masopust 2020
Festivaly

Olešnický masopust 2020

Olešnická chasa zve všechny zájemce o tradiční Jihočeské zvyky na Olešnický masopustní průvod mládenecké koledy, doprovodných masek a alegorických vozů. Těšit se taky můžete na večerní Masopustní zábavu, kde kromě bohatého doprovodného programu, zahraje k tanci a poslechu kapela Doubravanka.
Olešnice u ČB  nacházejíci se 5 km od Trhových Svinů se dá zařadit do oblasti Doudlebska a proto i Masopust stojí na základech Doudlebského Masopustu. Od nepaměti se drží tradice až dodnes a my si jí každoročně připomínáme, ikdyž doba se změnila a z původní tradice, kdy víkendem před popeleční středou skončilo veškeré veselý a začal se dodržovat přísný půst, zbyla spíše připomínka této několikasetlet dlouhé tradice.


Pátek 21. 2. 2020
16:00 – Zahájení páteční koledy (Domy nad hřbitovem, Hvízdalky, Jandovec)

20:00 – Mecheche v hospodě Na Kopečku (zahraje kapela Flámovanka, dívčí koleda, ladění formy na sobotu)

Sobota 22. 2. 2020

8:30 -Slavnostní zahájení koledy před hospodou Na Kopečku
     -Následuje tradiční masopustní průvod koledy a masek po Olešnici za doprovodu kapely Flámovanka

20:00 – Masopustní zábava v místní Sokolovně. K tanci zahraje kapela DoubravankaPřijďte se s námi pobavit, popít, zazpívat a zatančit.

 

Provozovatel

Obec Olešnice

Olešnice 226
373 31 Olešnice
Tel.:
+420 735 873 312
Email:
honza@tomasku.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.olesnice-obec...
GPS:
48,841314 14,704990
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Zimní prohlídky v Safari Parku v Hluboké u Borovan

Poznejte život více než 230 zvířat 25 druhů v jejich přirozeném prostředí.
Borovany, Jihočeský kraj

Medovina na hradě Velešín 2022

16. ročník setkání na hradě Velešín.
Svatý Jan nad Malší, Jihočeský kraj

Vánoční koncert Nezmaři

Legenda českého folku.
Velešín, Jihočeský kraj

Rockovánoce

Koncert.
Velešín, Jihočeský kraj

Stezka ptačích budek v Petříkově u Nových Hradů

Naučná stezka vedoucí kolem soustavy rybníků severozápadně od Nových Hradů seznamuje s různými druhy ptactva a ptačích budek. Cestu lemuje několik tabulí naučné stezky a samozřejmě i samotné ptačí budky.
Petříkov, Jihočeský kraj

Přírodní jeviště u Trhových Svin

Nedaleko Hrádku u Trhových Svin se v lese ukrývá tajemné místo, jehož původ není zcela známý. Pod vesnicí leží kamenný amfiteátr.
Trhové Sviny, Jihočeský kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Trhových Svinech

Původně raně gotický kostel z konce 13. století, jehož zachované části svědčí o možnosti jeho využití i jako obranné stavby, byl přestavěn ve druhé polovině 15. století. Tuto pozdně gotickou přestavbu připomíná kamenná deska s vytesaným znakem městečka a latinským nápisem z roku 1485.
Trhové Sviny, Jihočeský kraj

Kostel Nejsvětější Trojice v Trhových Svinech

Patrně nejpůsobivější památkou Trhových Svinů a nejbližšího okolí je poutní kostel Nejsvětější Trojice – necelé dva kilometry jižně od města. Pozoruhodná trojboká kaple skrývá pramen vody, jíž bývala tradičně připisována léčivá moc, především proti očním neduhům.
Trhové Sviny, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Martinský mlýn – stylový penzion i pivní a bylinková mlýnská lazebna

Hledáte-li ubytování v Novohradských horách, v lokalitě Trhové Sviny nebo Nové Hrady, může pro vás být ubytování v Martinském mlýně to správné řešení. Martinský mlýn v jižních Čechách vám nabídne stylové pivní či bylinkové lázničky, kde můžete relaxovat a nadýchnout atmosféru dávných časů.
Trhové Sviny, Jihočeský kraj

Pension restaurace Centrum

V centru města Trhové Sviny, asi 20 km od Českých Budějovic, se nachází Penzion a restaurace Centrum, který poskytuje komfortní a levné ubytování v Novohradských horách s možností celoroční aktivní dovolené.
Trhové Sviny, Jihočeský kraj

Pivovar Jílovice v jižních Čechách

Minipivovar se nachází v zemědělské usedlosti v Jílovicích u Trhových Svin. Pivo se vyrábí klasickým technologickým postupem z českých surovin. Jílovický statek patří také koním, sídlí na něm jezdecký klub, který poskytuje služby všem zájemcům.
Jílovice, Jihočeský kraj

Minipivovar Žumberk

Minipivovar v jihočeské obci Žumberk připravuje stejnojmenné pivo tradičními rukodělnými postupy z těch nejlepších surovin.
Trhové Sviny, Jihočeský kraj