Úvod > Kalendář akcí > Moving Architecture
Moving Architecture
">
21.5.
10.6.
Přidat foto
Společenské akce

Moving Architecture

Výstava.
Prezentace Roberta Konieczného a ateliéru KWK Promes, autorů rekonstrukce ostravských jatek. Mimořádné zpřístupnění stavby.
 
POHYBLIVÉ PRVKY používáme v budovách, které navrhujeme, již mnoho let pro jejich schopnost měnit výraz architektury a přizpůsobovat ji proměnlivým podmínkám. Ke každému zadání projektu přistupujeme kreativně a snažíme se najít tu nejlepší možnou odpověď a někdy se nám podaří přijít s něčím zcela novým. Pohyb v našich návrzích nikdy není samoúčelný. Naopak, je to vždy výsledek hluboké reflexe a může být součástí řešení problému nebo několika problémů současně, přetvořit budovy nebo začlenit prostor v jejich okolí.
 
KONCEPTUALISMUS je oblast, v níž se cítíme jako doma. Každý náš návrh stojí na silném konceptu, který pak definuje i pozdější řešení. Díky tomuto pragmatickému a logickému přístupu jsme schopni se oprostit od formálních omezení a vydat se do neznáma. Díky ochotě riskovat se občas dostaneme ke skutečně inovativním řešením. Podrobíme-li naše návrhy kritickému pohledu, dokážeme identifikovat několik společných témat, kterým říkáme pěšinky designů, přičemž pro každou z nich je typický specifický motiv, ať už imateriální, topografický nebo mobilní.
 
Propojení mezi jednotlivými návrhy jsou znázorněna na mapě pěšinek designů. Ty, které sdílejí společné rysy, se nacházejí na stejné pěšince, zatímco ty, které pracují s několika vlákny, leží na křižovatce několika pěšinek.
 
Tématem výstavy je pohyblivá pěšinka.
 
Ateliér KWK Promes
Vernisáž: 16.5. v 17 h

 

Provozovatel

PLATO Ostrava, příspěvková organizace

Porážková
bývalá městská jatka
702 00 Ostrava
Tel.:
+420 702 093 950
Email:
info@plato-ostrav...
Email:
anna.pohoralkova@...
WWW:
https://plato-ost...
GPS:
49,835595 18,281102
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Moravská chalupa

Restaurace Moravská chalupa

Ostrava, Moravskoslezský kraj
U Kluků

U Kluků

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Modrá myš – cocktailový bar v Ostravě

Modrá myš – cocktailový bar v Ostravě

Ostrava, Moravskoslezský kraj