Úvod > Kalendář akcí > CIOFF - Mezinárodní folklórní festival Plzeň - zrušeno
CIOFF - Mezinárodní folklórní festival Plzeň - zrušeno
"> "> "> "> ">
10.6.
14.6.
+ Přidat foto

CIOFF - Mezinárodní folklórní festival Plzeň - zrušeno

Kdy 10. červen 2020 - 14. červen 2020 Festivaly
České i světové folklorní soubory hrají a tančí v centru města Plzně v rámci Mezinárodního folklórního festivalu. Festival se koná v první polovině června.

24. mezinárodní folklorní festival CIOFF® Plzeň 2020, 10. – 14. 6. 2020

České i světové folklórní skupiny hrajou a tančí v centru města. Součástí Mezinárodního folklórního festivalu Plzeň je slavnostní krojovaný průvod městem, staročeský jarmark, ukázky lidové řemeslné výroby a lidové gastronomie.

Jednotlivé festivalové pořady probíhají v historickém centru města (scéna "U Branky", Smetanovy sady), část programu se odehrává i v malebném prostředí obcí a městeček v blízkém okolí Plzně. Cílem festivalu je prezentace tradičního lidového tanečního a hudebního projevu. Festivaloví diváci ale mají zároveň možnost seznámit se i s novými směry lidové hudby a tance, které se více či méně tradičním projevem inspirují.

V současné době je hlavním organizátorem festivalu Plzeňská folklorní scéna, z.s. – ve spolupráci se Souborem písní a tanců Jiskra z Plzně. Hlavními partnery jsou město Plzeň, Plzeňský kraj, Nadace 700 let města Plzně, Ministerstvo kultury ČR a Hotel IBIS Plzeň. Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas Plzeň.

Festival je od roku 2008 řádným členem prestižní celosvětové organizace CIOFF® působící v rámci UNESCO.


O festivalu CIOFF

Mezinárodní folklorní festival CIOFF® Plzeň je od roku 1997 místem setkávání milovníků folkloru a lidového umění, kterého se každým rokem účastní cca 20 dospělých i dětských folklorních souborů z celé České republiky a zahraničí včetně hostů z exotických míst světa. Jednotlivé festivalové pořady probíhají v historickém centru města Plzně v příjemném prostředí Smetanových sadů. Stovky účinkujících v pestrých lidových krojích zde prostřednictvím lidového tance, hudby a zpěvu vytvářejí neopakovatelnou atmosféru, pro kterou jsou festivalové pořady již pravidelně vyhledávány velkým množstvím nadšených diváků. 

Součástí festivalu je rovněž slavnostní krojovaný průvod městem, staročeský jarmark, ukázky lidové řemeslné výroby a lidové gastronomie, "Folklorní odpoledne" v Zoologické a botanické zahradě města Plzně, výtvarná soutěž pro děti "Lidové tradice očima dětí" a řada doprovodných programů. V současné době jsou součástí festivalu Malé folklorní slavnosti "Pod vrčeňskou lípou" v malebném prostředí obce Vrčeň a "Folklorní večer" v obci Čižice. Vybrané soubory se pravidelně představují i na scéně plzeňského "Historického víkendu" pořádaného Nadací 700 let města Plzně.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 4. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Zapa Bar v Plzni

Zapa Bar v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Potrefená husa Plzeň

Potrefená husa Plzeň

Plzeň 3, Plzeňsko a Český les
Restaurace U Salzmannů v Plzni

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Le Frenchie café Plzeň

Le Frenchie café Plzeň

Plzeň, Plzeňsko a Český les