!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Meda – divadelní představení ke 100. narozeninám Medy Mládkové
Meda – divadelní představení ke 100. narozeninám Medy Mládkové
">
24.6.
8.9.
+ Přidat foto

Meda – divadelní představení ke 100. narozeninám Medy Mládkové

Kdy 24. červen 2019 - 8. září 2019 Hudební a divadelní akce
Meda Mládková slaví neuvěřitelných 100 let! Při této příležitosti vznikne v Museu Kampa celoroční cyklus akcí se souhrnným názvem Století Medy Mládkové.
Kromě přednášek, programu pro děti a dalších akcí vyvrcholí oslavy jejích narozenin velkou výstavou Jak žili Mládkovi a divadelním představením MEDA s Tatianou Vilhelmovou v hlavní roli. Hru napsala Daniela Šteruská na základě knihy pana Ondřeje Kundry Můj báječný život a je průřezem jejího života od 14 let do dnešních dní.

Divadlení představení bude inscenováno na letní scéně od 24. června do 8. září 2019. Poslední představení připadá přímo na 100. narozeniny paní Medy. Odehrávat se bude na nádvoří Musea Kampa.

Přijďte se podívat na inspirativní představení, dát si skleničku sektu a strávit krásný večer blízko Vltavy. Pro náročnější diváky máme připravené i posezení se stolečkem, obsluhou, šampaňským a občerstvením v ceně.

Obsazení: Tatiana Vilhelmová, Jaromír Dulava, Dana Batulková, Lukáš Příkazký, Daniel Šváb, Veronika Arichteva

Meda Mládková - dcera, tanečnice, sběratelka, kurátorka, manželka, mecenáška, bojovnice, nakladatelka, zakladatelka Musea Kampa. Jejím manželem byl ekonom Jan Mládek. Od roku 1948 žila v exilu, ale pravidelně se vracela do tehdejšího Československa, aby podporovala tamní výtvarné umělce a rozšiřovala svou úchvatnou sbírku. Nejvýrazněji však bývá spojena se jménem Františka Kupky, jelikož se jí podařilo shromáždit největší soukromou sbírku Kupkových děl na světě.

Její život je inspirativní především díky její neústupné povaze, elánu a zapálením pro věc. I to, že Museum Kampa otevřela v neuvěřitelných 80. letech, prokazuje, že nikdy není pozdě na splnění cílů a snů, které si člověk stanoví.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 3. 2019