Úvod > Kalendář akcí > Magické aktuality – Vzpoura lenochodů – Michaela a Jiří Černičtí
Magické aktuality / Vzpoura lenochodů. Michaela a Jiří Černičtí
"> Magické aktuality / Vzpoura lenochodů. Michaela a Jiří Černičtí
3.6.
25.9.
Přidat foto
Výstavy

Magické aktuality – Vzpoura lenochodů – Michaela a Jiří Černičtí

Výstava Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích představí tvorbu malířky Michaely Černické a jejího manžela, multimediálního umělce Jiřího Černického. Výstava je přístupná v prostorách kostela Zvěstování Panny Marie od 3. června do 25. září, vernisáž výstavy se koná 2. června od 17 h.
První výstava letní výstavní sezóny Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích představí tvorbu malířky Michaely Černické a jejího manžela, multimediálního umělce Jiřího Černického. 
Oba autoři se vyjadřují odlišnými výtvarnými prostředky k tématům jak naléhavě aktuálním, tak i nadčasovým, k otázce postavení žen ve společnosti, k ekologické krizi, k vykořeněnosti místa nejen ve vztahu k severočeské oblasti Sudet, k vnímání a chápání času. Vystavené práce, socha, objekt, videa, malby na organze a kresby, zapojují do své umělecké výpovědi konkrétní prostor kostela. Některé práce budou veřejnosti prezentovány vůbec poprvé.

Výstava je přístupnjá v kostele Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích ve dnech 3. června – 25. září denně vč. pondělí, od 10 do 18 hodin. 

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 2. června od 17 hodin.