Úvod > Kalendář akcí > Letní divadelní dílna Paměti národa
Hudební a divadelní akce

Letní divadelní dílna Paměti národa

Letní dílny jsou místem, kde se ve skupině vrstevníků pracuje se sbírkou Paměť národa a na základě vyprávění pamětníků účastníci společně tvoří divadelní vystoupení. Tématem bude letos emigrace a sžívání se s novou kulturou.
Divadlo Paměti národa pořádá letní dílny, které pražským středoškolákům nabízejí možnost setkat se nad příběhy pamětníků a společně vytvořit divadelní vystoupení. Dílny mají formu týdenních odpoledních setkání a konají se na třech místech Prahy. Účastníky čeká téma začlenění se do nové společnosti. Výchozím bodem se stane příběh československého umělce, který byl nucen žít v emigraci. Co se děje s člověkem, žije-li dlouho v neznámém prostředí? 

Na divadelních dílnách dostávají mladí lidé možnost seznámit se s příběhy konkrétních lidí, kteří žili v dobách totality. Kromě společného procházení archivních materiálů, lektory zajímá, jak tato období vnímají mladí lidé dnes. “Jsem ráda že jsem potkala lidi se stejnými názory a myšlenkami jako já. Taky jsem se dozvěděla příběhy pamětníků a mohla jsem si lépe představit, jaké to asi bylo a jak se cítí dnes. Taky jsem ráda že jsem si zas mohla vyzkoušet hrát a překonat trému. Hodně mě potěšilo, že jsme do představení mohli zapojit i každý svůj názor a podělit se o něj s ostatními a nakonec i s rodiči,” zhodnotila loňskou dílnu 16letá Anna. Setkání jsou odpolední, začínají vždy společným obědem ve 13 hodin. Skupiny pak společně pracují do 18 hodin. 
Dílny nabízíme zdarma a máme ještě volná místa.