Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Kurz šití dárkových pytlíčků aneb Vánoce bez odpadu
Lidová řemesla a trhy

Kurz šití dárkových pytlíčků aneb Vánoce bez odpadu

Přijďte si na kurz ušít dárkový pytlíček a zabalte do něj dárek pro blízkého člověka. Můžete se také inspirovat dalšími ukázkami znovupoužitelných obalů. Strávíme pohodovou chvilku s jehlou v ruce, podebatujeme nad tématem Vánoce bez odpadu a užijeme si vánoční atmosféru Beránkových Vánoc.
K Vánocům neodmyslitelně patří krásné tradice: klid a pohoda v kruhu rodinném, pečení cukroví, zpívání koled, vůně punče, ozdobený stromeček a pod ním hromada dárečků. S dárky se pojí další tradice, která už není tak radostná – plné popelnice balících papírů a dalších papírových a igelitových obalů na jedno použití. Zkusme to od letoška jinak!

Kurzovné: 90 Kč. Kapacita kurzu je omezená – povinná rezervace do 19. 12.!

Vezměte si s sebou: ostré nůžky, látky (s vaším oblíbeným vzorem nebo zbytky látek – zužitkovat se dá všelicos!), stroj (pokud vlastníte a chcete šít na svém, jinak budou k dispozici), ozdobičky, které Vašemu výrobku dodají na hodnotě (stužky, krajky, knoflíčky…), malé vánoční občerstvení zajištěno.

Přihlášky telefonicky, emailem, na webu nebo přes rosí facebook.

Epydemye & Isara v Českých Budějovicích

Druhý ze série koncertů k představení nového alba Na vlně mladoboleslavské kapely Isara.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Škoda – automobily na plakátech a v prospektech (1945 – 2022)

Výstava prezentuje vývoj reklamy, propagace a grafiky zachycené na dobových originálech plakátů a tiskovin společnosti Škoda Auto z archivu milevského sběratele Martina Kupce, který se této činnosti věnuje již přes deset let.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Výstava orchidejí, exotických rostlin a zvířat v Jihočeském muzeu

Zveme vás na tradiční výstavu orchidejí, exotických rostlin a zvířat, která se koná v termínu 10. – 19. března 2023. Otevřeno je každý den od 9:00 do 17:30 hodin, včetně pondělí 13. března.
České Budějovice, Jihočeský kraj

František Doubek – Česká státnost

Výstava představuje kresby a grafiky Františka Doubka – profesora, výtvarníka, malíře a hudebníka. Hlavním spojovacím prvkem bohaté umělecké tvorby tohoto renesančního člověka je vynikající perfekcionismus ve ztvárnění všech výtvarných děl.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Jihočeská filharmonie v Českých Budějovicích

Jihočeská filharmonie byla založena v roce 1981 s původním názvem Jihočeský státní orchestr. V současnosti má 37 členů a je jedinou profesionální filharmonií v Jihočeském kraji. Od roku 2008 je šéfdirigentem Jan Talich.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Klášter kapucínů s kostelem Sv. Anny v Českých Budě­jovicích

Klášter kapucínů byl vybudován v letech 1615 – 1621, císařovnou Annou Tyrolskou, chotí Matyáše Habsburského, která uvedla kapucíny do Českých Budějovic roku 1614. Kostel je v duchu kapucínské architektury jednoduchá jednolodní stavba s dvěma kaplemi po severní straně.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Areál Petrinum

Kostel Panny Marie Růžencové se nachází v srdci Českých Budějovic, Žižkova třída, unikátní je především svojí novorománskou architekturou a výzdobou v beuronském uměleckém stylu. Sousedí také s mateřincem kongregace bratří Nejsvětější Svátosti – Petrini, kteří nad celým areálem drží ochranou ruku.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Jihočeská jízdenka Jikord plus

Procestovat jižní Čechy můžete nyní za hubičku. A to ani nemusí být Bavorov, co jsou Vodňany. S jihočeskou jízdenkou stihnete pohodlně oboje za jeden den a ještě vám zbude na pořádnou jihočeskou baštu.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Garni České Budějovice

Hotel Garni nabízí dostupné ubytování jen pár minut od centra Budějovic. Pokoje disponují vlastní koupenou se sprchou a WC a připojením k internetu WiFi.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Restaurace café bar Karla IV. v centru Českých Budějovic

Za dveřmi restaurace naleznete stylové prostředí, kde útulnou a domácí atmosféru dokresluje velký otevřený krb. Ve sklepení se třpytí měděné pivní tanky, které vybízejí k ochutnání orošeného džbánku pivního moku, který známe již 170 let.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Kavárna Borůvka v Českých Budějovicích

Kavárna Borůvka v Českých Budějovicích je místem, kde se lidé rádi potkávají. Můžete si zde dopřát výbornou kávu a vynikající "zdravé" domácí dorty a zákusky.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Hotel Garni – dostupné ubytování v centru Českých Budějovic

Hotel Garni nabízí cenově dostupné ubytování v centru města s vlastním parkovištěm. Je hojně využíván turisty, i pro ubytování při cestách za prací a za obchodem.
České Budějovice, Jihočeský kraj