Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Krajiny pozemské a vesmírné
Akad. mal. Jarmila Kubičková (1939, Praha) vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze. Absolvovala v krajinářské škole prof. Jiroudka v roce 1966. Učili ji také V. Rada, O. Oplt, J. Horník a B. Slánský. Po dokončení školy se věnovala 3 roky svobodnému povolání, potom nastoupila do zaměstnání. Pracovala v průmyslu, později jako výtvarnice v propagaci. Věnuje se především klasické malbě olejem na plátno. Skici v plenéru maluje tuší, temperou, akvarelem, pastelem. V její krajinářské tvorbě je vidět velké množství motivů z míst, kam jezdila se školou na plenéry, jako je krajina Českého středohoří, Litoměřicko a industriální krajina v okolí Mostu a Litvínova. V posledních letech se autorka věnuje také dalším technikám malby a fotografii. Po roce 1989 se zúčastnila více výstav. Dlouhá léta byla ve Sdružení pražských malířů, je členkou OOAS.

Ing. Eliška Anna Kubičková (1966, Praha) vystudovala ČVUT v Praze a ZČU v Plzni. Základy kresby a malby získala od matky akad. mal. Jarmily Kubičkové. Později navštěvovala celkem 7 let LŠU, výtvarné kroužky a kurzy, kde ji učili V. Roeslová, Z. Volejník, J. Žáček, V. Král, a V. Kotyza. V roce 2008 absolvovala mezioborové studium Základy designu průmyslových výrobků na Strojní fakultě a v Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Věnuje se volné malbě různými technikami, asambláži, objektu, digitální grafice a fotografii. Zabývá se také tvůrčím psaním, ilustrací a knižním designem. V posledních letech se zúčastnila více výstav, zejména se skupinou Beneart. Spolupracuje také s OOAS.

Nesem vám noviny

Prodejní výstava obrazů Ivy Dražské.
Praha 2, Praha

Farmářské trhy na Náplavce

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků.
Praha 2, Praha

Farmářské trhy na Náplavce

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků.
Praha 2, Praha

Kája Saudek v Tančícím domě

Galerie Tančící dům vystavuje originální kresby komiksu Muriel a andělé, který Kája Saudek vytvořil podle scénáře Miloše Macourka.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Tanzmania – sportovní klub v centru Prahy

Nabízíme nejrůznější druhy sportovních aktivit. Nechybí orientální tanec, flirt dance, žonglování, speciální kurzy pro tanečníky a tanec s ohněm, Yoyo kurzy a spoustu dalšího.
Praha 2, Praha

Questroom

Questroom – nový svět, kam se kosmickou lodí či prostorovým tunelem nedostanete. Svět, který má svá pravidla a atmosféru. Svět plný hlavolamů, které musíte vyřešit, abyste našli cestu ven.
Praha 2, Praha

Pomník Františka Palackého v Praze

Pomník Františka Palackého z roku 1912 je dominantou Palackého náměstí. V době svého vzniku symbolizoval úspěšnou emancipaci českého národa a jeho cestu k vlastní státnosti. Devítimetrová socha je dílem sochařů Stanislava Suchardy a architekta Aloise Dryáka.
Praha 2, Praha

Jízda historickou tramvají po Praze

Pronájem historické tramvaje a jízda historickým centrem patří k nezapomenutelným zážitkům při návštěvě Prahy.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Pražírna I need coffee

Nedaleko Palackého náměstí se nachází kavárnička I Need Coffee, kde si můžete dopřát poctivý šálek kávy!
Praha, Praha

Dancing House – hotel Tančící dům

Hotel v Tančícím domě se nachází v centru Prahy, přímo na nábřeží řeky Vltavy. Nabízí celkem 40 luxusních pokojů s nezapomenutelným výhledem na Pražský hrad, za návštěvu určitě stojí kavárna v nejvyšším patře restaurace.
Praha 2, Praha

Ginger & Fred restaurant v Tančícím domě

V 7. patře Tančícího domu s úchvatným výhledem na Pražský hrad a Malou stranu se od konce dubna 2014 v prostorách bývalé restaurace Céleste nachází příjemná restaurace Ginger & Fred.
Praha 2, Praha

Počernický pivovar

Počernický pivovar je součástí unikátního areálu Panský dvůr v Dolních Počernicích, který v sobě ukrývá krásné přírodní scenérie zámeckého parku, kvalitní gastronomii i kulturní akce a relaxaci.
Praha 19, Praha