Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Kávová Tour v Ostravě
Gastronomické akce

Kávová Tour v Ostravě

Zažijte jedinečný kávový zážitek, skrze který poznáte historii kavárnictví v Ostravě a naučíte se jak poznat dobrou kávu a kavárnu ve vybraných kavárnách.

Pořádáme kávový zážitek, ve kterém se vracíme po stopách kávy k dávných kavárnám, jako jsou Elektra, Fénix, Praha či Palace. Dozvíte se, kde tyto kavárny kdysi působily a jaký účel plnily v životě Ostraváků. Z historie pak přejdeme do současnosti, kde Vás provedeme vybranými ostravskými kavárnami, jako jsou Ostravanka, LaPeCo a Industrial café.

V každé kavárně dostanete jiný kávový nápoj dle toho, co v dané kavárně umí nejlépe nebo čím jsou vyhlášení. Příprava kávy bude probíhat přímo pod vaším dozorem.

Pro koho je tour určena?

Pro všechny milovníky kávy, kteří chtějí obohatit své znalosti o historii kavárnictví v Ostravě a vychutnat si kvalitní kávu.

Co se na tour dozvíte?

6 konkrétních tipů, jak poznat dobrou kavárnu a správně připravenou kávu, -zajímavosti z kávové kultury espressa a cappuccina, -jaká je historie kavárnictví v Ostravě. Co se na tour naučíte? -jak se správně pije káva, -jak poznat dobrou kavárnu, -jak se správně dělá dobrá káva.

Počet účastníků: min. 4 účastníci, max. 6

Místo setkání: Elektra (na rohu u kavárny)

Tour se uskuteční při naplnění min. počtu účastníků

Tomáš Kůdela: Norsko – ztraceni mezi fjordy

Prozkoumejte s námi krásu norských fjordů.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Camerata Janáček

Komorní ansámbl bude dirigovat talentovaný asistent šéfdirigenta JFO Maroš Potokár a za klavír se posadí Nikol Bóková. Důležitou částí programu bude také hudba soudobá.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Zdolám?

Skladby našeho raného dětství v podání dětských kolotočů, hracích skříněk, hudebních hraček, třeba Mozartova Malá noční hudba a Beethovenova „Pro Elišku“. Prozkoumáme i skladby, ve kterých slyšíme hudební nástroje, které hudebními nástroji ve skutečnosti nejsou.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Velikán Beethoven

Předehra k jediné opeře, kterou Beethoven napsal nebo jeho Symfonie č. 8 – to je program, který prolne Šostakovičův Koncert pro housle, v němž se sólového partu ujme Elina Vähälä.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Thai Oasis – thajské masáže Ostrava

Tradiční thajské masáže v Ostravě jsou nezapomenutelným zážitkem nejen pro vaše tělo a mysl. Jsou zejména prostředkem k uvolnění celého organizmu a nastavení jeho nové rovnováhy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Stodolní ulice v Ostravě – ulice, která nikdy nespí

Stodolní ulice vás bude bavit! Nachází se v centru Ostravy a naleznete zde cca 70 rozmanitých klubů s různorodými interiéry. Vyberete si z nepřeberného množství akcí a hudebních stylů.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Hmyzí hotely v Ostravě

Na sedmi místech v Ostravě vznikly originální hmyzí hotely vytvořené místními umělci a architekty. Spolek Fiducia tak chce pomocí projektu „Hmyz je fajnOVY“ propojit ochranu přírody s propagací současných ostravských výtvarníků.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Taneční kurzy karibských tanců

Taneční škola Bachata KINGS se věnuje výuce latino tanců: Bachata, Salsa, Merengue, Casino Rueda, Bolero, Zouk.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Moravská chalupa

Stylový interiér, typicky staročeská kuchyně i pokrmy moderní gastronomie, moravská pohostinnost: to je ve zkratce Moravská chalupa, restaurace sídlící v centru Ostravy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Palačinkárna Café au père tranquille v Ostravě

Francouzská kavárna Au père v Ostravě nabízí ve dvou patrech příjemné posezení nejen nad kávou. V nabídce jsou také palačinky na sladký i slaný způsob, polévky a steaky s bagetami.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Nha Cretcheu – Jamieho chutě v Ostravě

Nha Cretcheu nabízí autentickou kuchyni v moderním podání šéfkuchaře Jamieho Santose, který je původem z Kapverdských ostrovů, kde se také před mnoha lety zrodila jeho vášeň k vaření.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Modrá myš – cocktailový bar v Ostravě

Je to více než sto let, kdy se v baru Modrá myš poprvé rozezněly šejkry.
Ostrava, Moravskoslezský kraj