Úvod > Kalendář akcí > Jihočeský jazzový festival 2019

Jihočeský jazzový festival 2019

Kdy 8. srpen 2019 - 10. srpen 2019 Festivaly
Piaristické náměstí v Českých Budějovicích naplní opět ve dnech 8. až 10. srpna jazzová hudba všech žánrů s hudebníky Evropy i zámoří. Jihočeský jazzový festival ČEZ 2019 - open air 9. ročník open festivalu ozdobí Jean Luc Ponty
Jihočeský jazzový festival je festivalem, který se neomezuje pouze na léto, ale také během podzimu uvede v řadě jihočeských hudebních klubů zajímavé jazzové koncerty klubového charakteru.

Piaristické náměstí naplní opět ve dnech 8. - 10. srpna jazzová hudba všech žánrů s hudebníky Evropy i zámoří. Ještě před začátkem samotného open airu vystoupí v nově opravené Solnici na Piaristickém náměstí 8.8. v 20:00 Vilém Spilka Quartet s „jazzovanými" folkovými songy Honzy Nedvěda.

Velké podium odstartuje v pátek 9.8. v 17:30 mezinárodní uskupení Ochepovsky s náloží současného jazzu. Poprvé do Českých Budějovic zavítá hvězdný kytarista ULF Wakenius jako host dalšího mezinárodního projektu, který by určitě neměl ujít vaší pozornosti - Per Bass Viking Mathiesen Super 4tet v 19:00 hodin. Páteční večer završí mimořádný letní koncert Laco Deczi & Celula Ny feat. Chris de Pino.

Sobota 10.8. bude patřit i jihočeským jazzmanům. Druhý den festivalu otevře duo Alex Maxim Twins. Slyšeli jste již o desetiletých dvojčatech, které chtějí pozvat organizátoři soutěže  America's Got Talent? Tak to jsou právě tito dva. Nepřehlédnutelná tvář budějovické jazzové a kytarové scény Jiří Klimeš s uskupením String Five odstartuje svojí latinu v 17:30. A pak už jedeme ve velkém stylu dále. World music namíchanou s jazzem rozjede kapela Jazzfamelia s velkým počtem hostů a hlavně nezaměnitelným hlasem Idy Kelarové.

Opravdová legenda houslové jazzové scény Jean Luc Ponty završí svým koncertem sobotní večer na Piaristickém náměstí od 21:00 - Jean Luc Ponty & Clara Ponty Quartet.

A pokud vás zajímá i festivalová jamsession, tak ta se chystá v prostorách restaurace Solnice na Piaristickém nám 9. 8. cca od 22:30 a povedou jí muzikanti z kapely Ochepovsky a Štěpán Markovič.
 

Jihočeský jazzový festival ČEZ 2019 - program

Čtvrtek 8. 8.
20:00 Restaurace Solnice/Piaristické náměstí - Warm up párty:  Vilém Spilka Quartet - jazzové zpracovaní hitů Honzy Nedvěda…

Pátek 9. 8. - open air Piaristické náměstí
17:30 Ochepovsky (Ru/Cz)
19:00 Per BASS Viking Mathisen Super 4tet. Feat ULF Wakenius (Swe/Nor/Cz/Sk)
21:00 Laco Deczi & Celula New York feat. Chris De Pino (USA/Cz)
After party restaurace Solnice: festivalový jam s kapelou Ochepovsky a Štěpánem Markovičem

Sobota 10. 8. - open air Piaristické náměstí
17:00 Alex Maxim Twins
17:30 String Five
19:00 Ida Kelarová, Jazzfamelia & Friends (Cz/ Il/ Sk)
21:00 Jean Luc Ponty & Clara Ponty Quartet (F)
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 8. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Budweis v centru Českých Budějovic

Hotel Budweis v centru Českých Budějovic

České Budějovice, Jižní Čechy
Café Hostel České Budějovice

Café Hostel České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy