Úvod > Kalendář akcí > Jan Saudek "87"
Výstavy

Jan Saudek "87"

Velká prodejní výstava fotografií Jana Saudka se koná ve výstavní síni "Stará pošta" a v prostorách Coffeemusicbaru v Novém Jičíně denně od 10 do 17 hodin. Jde o pečlivě vybraný časový a tématický průřez Saudkova fotografického díla a zároveň je představeno jeho kompletní grafické dílo.
Společně s hlavním partnerem této akce – Městským kulturním střediskem v Novém Jičíně, pořádá galerie Artrium velkou prodejní výstavu fotografií a grafiky Jana Saudka, a to denně od 10 do 17 hodin ve výstavní síni "Stará pošta" na Masarykově náměstí 20 v Novém Jičíně v době od 2.7. do 21.8.2022.

Jde o pečlivě vybraný soubor originálních fotografií největšího českého fotografa – od nejstarších témat spjatých se vzpomínkami na dětství či známými figurálními motivy zasazenými do průmyslové krajiny, přes témata rodiny a vlastenectví, až po poslední díla, v nichž Jan Saudek svým osobitým až provokativním způsobem zachycuje na stylizovaných fotografiích ženské tělo jako oslavu jeho krásy a přirozenosti. Zároveň je představeno kompletní grafické dílo Jana Saudka.

Galerie Artrium společně s Městským kulturním střediskem v Novém Jičíně připravila kolekci fotografií z celého tvůrčího období Jana Saudka. Návštěvníci tak mohou zhlédnout mistrovy proslulé fotografie z konce 60. let, světově známá díla z let 70., i tzv. "top" fotografie, ikonická díla velmi dobře známá široké veřejnosti – Osud sestupuje dolů k řece, Walkman, Čas, Příběh jedné lásky, ... Zajímavostí této výstavy je kolekce všech osmi litografií Jana Saudka. Návštěvníci, sběratelé a milovníci umění si mohou originální fotografii zakoupit nebo si vybrat z nabídky pohlednic, plakátů, knih a katalogů.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a kavárna U Holubů Nový Jičín

Penzion a kavárna U Holubů Nový Jičín

Nový Jičín, Moravskoslezský kraj
Hotel McLimon v Šenově u Nového Jičína

Hotel McLimon v Šenově u Nového Jičína

Šenov u Nového Jičína, Moravskoslezský kraj
Srub U medvěda

Srub U medvěda

Nový Jičín, Moravskoslezský kraj
Penzion U Haitlů

Penzion U Haitlů

Nový Jičín, Moravskoslezský kraj