Úvod > Co chcete dělat? > Expozice Generál Laudon v Novém Jičíně
Expozice gen. Laudon 6
"> Expozice gen. Laudon 6 "> Expozice gen. Laudon 5 "> Expozice gen. Laudon 4 "> Expozice gen. Laudon 3 "> Expozice gen. Laudon 2 "> Expozice gen. Laudon 1
Přidat foto
Zážitky

Expozice Generál Laudon v Novém Jičíně

V Novém Jičíně je od prosince 2014 nově otevřena expozice Generál Laudon. Vznikla v nevyužitých prostorách domu na Masarykově náměstí v Novém Jičíně, ve kterém v roce 1790 vojevůdce generál Laudon zemřel.
Interiér, kde je expozice ke zhlédnutí, je laděn do černé a bílé barvy a evokuje vojenské prostředí. Expozice se skládá z několika místností, z nichž každá je jinak tématicky zaměřena a věnuje se jiné etapě generálova života. V každé místnosti je dotyková obrazovka, na které lze vyhledat informace k historické události, které jsou v daných místnostech prezentovány.

V jedné z místností se nachází dioráma bitvy u Domašova s více než pěti sty cínovými vojáčky. Dioráma je nově také ozvučeno. Tyto autentické audionahávky vás tak ještě více vtáhnou do samotné bitvy a umocní prožitek z prohlídky expozice. Malé i velké návštěvníky zaujme interaktivní dělo, jediné svého druhu, namířené na bělehradskou tvrz Kalemegdan, kterou si můžete zkusit odstřelit. Prohlédnout si můžete i zmenšený model náměstí o rozměru 1m x 1m, který je vystaven ve výstavní místnosti. Pokud dáváte přednost filmu před četbou, jistě oceníte animovaný film Život Laudonův

Generálovi je věnováno celé třetí nadzemní podlaží domu, kde dnes sídlí novojičínské návštěvnické centrum a kde tento významný rakousko-uherský vojevůdce i zemřel.

Provozovatel

Návštěvnické centrum

Masarykovo nám. 45
741 01 Nový Jičín
Tel.:
+420 556 711 888
Email:
mestoklobouku@nov...
WWW:
www.mestoklobouku.cz
GPS:
49,594408 18,010480
 
 

Vstupné

Cena: 40 Kč

Snížená cena: 20 Kč

Rodinné vstupné: 80 Kč

Poznámka:Společné vstupné do Muzea Novojičínska, p.o. (70/40/160 Kč)

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a kavárna U Holubů Nový Jičín

Penzion a kavárna U Holubů Nový Jičín

Nový Jičín, Moravskoslezský kraj
Hotel McLimon v Šenově u Nového Jičína

Hotel McLimon v Šenově u Nového Jičína

Šenov u Nového Jičína, Moravskoslezský kraj
Srub U medvěda

Srub U medvěda

Nový Jičín, Moravskoslezský kraj
Stellplatz U Kateřiny ve Štramberku

Stellplatz U Kateřiny ve Štramberku

Štramberk, Moravskoslezský kraj