Úvod > Kalendář akcí > Koncert v lomu u Slavětína u Loun
Hudební a divadelní akce

Koncert v lomu u Slavětína u Loun

Galerie Benedikta Rejta v Lounech zve do letní krajiny, kde v sobotu 23.7. 2022 od 18.00h pořádá koncert. Jde o koncept tzv. jemné akce – připravené s maximálním respektem k místní přírodě i geniu loci. 
Téma Krajina je jedním z programových pilířů sbírky i odborného a programového směřování galerie, které se nově rozšiřuje o fenomén tzv. Land artu – Umění v krajině. Pod tímto pojmem rozumíme nejčastěji výtvarné intervence v extravilánech měst a sídel, případně ve volné přírodě. 

Dotýkat se krajiny formou uměleckého projevu je však možné ještě daleko jemněji, například hudbou. Dnes již sotva potkáme v krajině poutnická procesí, nezaslechneme oslavné zpěvy, či lidové písně doprovázející tradiční práce na polích… Jemné umělecké intervence jsou vznikající novou formou produkcí. Jsou reakcí na devastující masový turismus v podobě nejrůznějších nevhodných atrakcí v krajině, redukující pobyt v přírodním prostředí na zábavní zážitek, či terén pro sportovní výkon.  
 
Vladimír Václavek je český hudebník, jehož tvorba je ovlivněna alternativním rockem a world music. 
V osmdesátých letech působil jako kytarista a baskytarista brněnských rockových skupin Dunaj a E, později se vydal na sólovou dráhu. Jako instrumentalista, zpěvák, skladatel a autor textů (zhudebnil také poezii Bohuslava Reynka, Antonína Přidala a dalších autorů) vydal alba, často meditativně laděné hudby: Jsem hlína, jsem strom, jsem stroj (1994), Písně nepísně (2003), Ingwe (2005) a Barvy Radugy (2015). Dlouhodobě spolupracuje se zpěvačkou Ivou Bittovou, se kterou nahrál dvojalbum Bílé inferno (1997).
 
Koncert se koná na pozadí fascinujícího panoramatu Českého středohoří v bývalém lomu nad městysem Slavětín a je určen nejen pro všechny poutníky a návštěvníky, ale především také pro místo samotné. Počet míst je limitován.  Přesnou lokaci naleznete na těchto souřadnicích – 50.3439006 N, 13.9051911 E, mapa bude dále k dispozici na stránkách galerie, stejně jako další instrukce. Místo bude lokálně (decentně) značeno. 

Místo bude lokálně (decentně) značeno.
Směr značení: 
1/ od barokní kaple Navštívení Panny Marie na kraji obce (ve směru od Loun)
2/ od konce Lesní ulice ve Slavětíně
 
POČASÍ
Akce se koná za každého počasí. Při menších přeháňkách na plánovaném místě v lomu u Slavětína, při dlouhodobém dešti pak v Galerii Benedikta Rejta, Pivovarská 34, Louny. I zde mohou návštěvníci ocenit jedinečný horizont, třebaže z jiného úhlu pohledu.  O místě konání se rozhodne v den konání koncertu. Aktuální informace budou na webových stránkách galerie a na Facebooku. Pevně věříme, že vše proběhne podle plánu!

PIKNIK
Akce je koncipovaná jako večeře v trávě s hudbou, takže prosím nezapomeňte si své košíky s něčím na zub, pití a deku nebo něco vám příjemného k sezení.

VSTUPENKY
V pokladně GBR út-ne 10.00 – 18.00, on-line zde https://galerie-benedikta-rejta.reenio.cz/cs/. Protože je počet míst omezen, případný prodej vstupenek na místě bude limitován. Počet volných míst bude oznámen v den konání akce, stejně jako bude upřesněno místo konání. Děkujeme všem zájemcům o pochopení a včasné zakoupení v předprodeji. 

 Protože je počet míst omezen, případný prodej vstupenek na místě bude limitován. Počet volných míst bude oznámen v den konání akce, stejně jako bude upřesněno místo konání.

DOPRAVA
Vlakem:  
z Loun (hlavní vlakové nádraží) v 17.00, příjezd do Slavětína v 17.06, odjezd ze Slavětína 20.46, příjezd do Loun 20.55.
Cesta z nádraží na místo je 2,3 km – 34 min. Slouží jen pro orientaci, čas se může lišit podle fyzických dispozic každého návštěvníka.  
 
Na kole:
Po cyklostezce OHŘE 11,1 km – 43 min. Vyjíždí se z centra města – na stezce Pod šancemi…
Pěšky:
V tomto případě doporučujeme vybavit se dobrou turistickou mapou. Možná cesta do Slavětína částečně kopíruje cyklostezku OHŘE. Portál www.mapy.cz ukazuje trasu 13,3 km – 3 h 40 min. Ale určitě najdete i kratší spojení…

Autem:
Z Loun 8,8 km – 11 minut, parkování v intravilánu obce. 
Parkování: Pokud to nebude nutné (neplatí např. TZP) prosíme neparkujte u kaple ani v nejbližší ch ulicích. Procházka z návsi trvá 20 minut a je dlouhá necelý kilometr.

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel & Café Caramell Louny

Hotel & Café Caramell Louny

Louny, Ústecký kraj
Hotel Union Louny

Hotel Union Louny

Louny, Ústecký kraj
Restaurace Šalanda

Restaurace Šalanda

Louny, Ústecký kraj